Ericsson otrzymał wysoką ocenę w raporcie Greenpeace

Ericsson otrzymał wysoką ocenę w rankingu opublikowanym w raporcie Greenpeace „Cool IT Leaderboard” (Najlepsze firmy informatyczne) jako jedna z firm z tej branży „najodważniej i najbardziej kompleksowo działających na rzecz rozwiązania problemu zmiany klimatu”.

j52016 a52017

Raport ocenia światowe firmy informatyczne na podstawie ich działań mających na celu wprowadzanie innowacji zmniejszających emisję, zmniejszenie własnego zużycia energii i wspieranie nowatorskiej polityki ochrony klimatu i oszczędzania energii.

Mijają dwa lata od opublikowania przez Climate Group raportu „SMART 2020”, w którym wskazano, że sektor informatyczny może zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych w skali całej globalnej gospodarki o 15% do 2020 r. „Część firm wyróżnia się kompleksowym podejściem do problemu zmiany klimatu, a niektóre stały się liderami w tej dziedzinie” — stwierdza Greenpeace w swoim oświadczeniu.

Ericsson bierze aktywny udział w publiczno-prywatnej dyskusji, w której omawiana jest rola technologii teleinformatycznych w przeciwdziałaniu zmianie klimatu. Aktualnie firma uczestniczy w targach rozwiązań ekologicznych (Green Solutions Fair) związanych z konferencją COP 16 w Meksyku.

„W dziedzinie ochrony klimatu dystans między liderami a resztą stawki stale się powiększa — niektóre firmy informatyczne posuwają się do przodu, a inne stoją w miejscu” — powiedział Gary Cook, analityk polityki energetycznej z Greenpeace. „Greenpeace z zadowoleniem zauważa, że Ericsson proponuje rozwiązania zmierzające do przezwyciężenia kryzysu klimatycznego. Mamy nadzieję, że stałe zaangażowanie tej firmy w promowanie gospodarki opartej na czystej energii stanie się inspiracją dla całego sektora”.

„W XXI wieku infrastruktura oparta na łączności szerokopasmowej będzie odgrywać kluczową rolę w zrównoważonym rozwoju gospodarczym charakteryzującym się małą emisją dwutlenku węgla. Pozwoli to wprowadzać między innymi takie usługi, jak inteligentne sieci, technologie mobilne w ochronie zdrowia (m-health) i inteligentny transport” — mówi Elaine Weidman-Grunewald, dyrektor działu zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstwa (Sustainability and Corporate Responsibility) w firmie Ericsson. „Przejście z produktów na usługi oparte na współczesnych technologiach teleinformatycznych może pozytywnie wpływać na zmianę klimatu w sposób jeszcze kilka lat temu niewyobrażalny. Ten wpływ doprowadzi do prawdziwej transformacji”.

8 grudnia Hans Vestberg, prezes i dyrektor generalny firmy Ericsson, weźmie udział w dyskusji panelowej dyrektorów firm i ministrów, aby podkreślić znaczenie teleinformatyki w rozwiązywaniu problemu zmiany klimatu. Vestberg będzie uczestniczyć w panelu będąc w Szwecji, za pośrednictwem systemu wideokonferencyjnego, aby udowodnić, że teleinformatyka może zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.

Greenpeace wskazuje, że firmy informatyczne powinny stale współpracować z innymi przekształcającymi się sektorami — budownictwa, transportu, logistyki i wytwarzania czystej energii — aby aktywnie wspierać politykę, która prowadzi do globalnego upowszechnienia czystych technologii.

Źródło: Ericsson


Written by: Mariusz Burski

No comments yet.

Leave Your Reply