FancyFon w raporcie Gartnera – Magic Quadrant 2011 dla rynku Mobile Device Management

FancyFon, polski dostawca rozwiązań do centralnie sterowanego zarządzania i zabezpieczania smartfonów i tabletów, został wymieniony w raporcie Magic Quadrant 2011* dla rynku Mobile Device Management, publikowanym raz do roku przez amerykański ośrodek badawczy Gartner.

j52016 a52017

Magic Quadrant ocenia rynek Mobile Devie Management (MDM) pod kątem popularności oraz zróżnicowania oferty smartfonów i tabletów a także problemów z jakimi stykają się przedsiębiorstwa zapewniające kontrolę i bezpieczeństwo infrastruktury mobilnej firmy. Rynek MDM jest opisany w raporcie jako dopiero kształtujący się co wyjaśnia dlaczego oferty dostawców tego typu rozwiązań tak znacząco się od siebie różnią. Na świecie działa w tej chwili ponad 60 firm udostępniających różnorodne rozwiązania do zdalnego zarządzania środowiskiem mobilnym, ale jedynie 23 z nich spełniają kryteria stawiane przez firmę Gartner.

„FancyFon jest młodą firmą – działa na rynku MDM od 2006 roku. Tym bardziej cieszy nas obecność w tak prestiżowym raporcie Gartnera jakim jest Magic Quadrant. Firma FancyFon pojawiała się już wcześniej w publikacjach analityków Gartnera m.in. w raporcie Mobile Device Management 2010: A Crowd of Vendors Pursue Consumer Devices in the Enterprise, wymieniającym dostawców dostarczających systemy centralizujące zarządzanie smartfonami i tabletami opartymi o zróżnicowane systemy operacyjne. Jestem dumny, że dzięki pokryciu wielu platform mobilnych, ogromnym możliwościom technologicznym systemu FAMOC oraz szerokiej bazie klientów w USA oraz Europie, jesteśmy postrzegani jako istotny gracz na tym ogromnie konkurencyjnym rynku.” – skomentował Marek Jędrzejczyk, Prezes FancyFon.

FancyFon Mobility Center (FAMOC™) to wiodący na rynku system do zdalnego zarządzania cyklem życia smartfonów i tabletów opartych o zróżnicowane systemy operacyjne (Android, Apple iOS, RIM BlackBerry, Symbian S60, Symbian UIQ, Windows Mobile, Java, Samsung BADA, Nokia/Intel MeeGo, HP/PALM WebOS oraz Microsoft Windows Phone 7). FAMOC umożliwia zdalną instalację i aktualizację aplikacji, cykliczny backup danych, monitorowanie bezpieczeństwa aż po przejęcie zdalnej kontroli nad urządzeniem w celu usunięcia zaistniałych problemów. Podstawowe korzyści systemu FAMOC systemu:
– Poprawa wydajności firmy i wzrost efektywności pracowników
– Prosta implementacja zaawansowanych usług i zdalna konfiguracja dowolnej liczby urządzeń z poziomu centralnej konsoli
– Uproszczenie procedur administracyjnych i redukcja kosztów związanych z obsługą wsparcia technicznego i innych procesów zarządzających
– Gwarancja bezpieczeństwa danych spełniająca standardy wewnętrznej polityki firmy

(*) Magic Quadrant 2011 jest chronionym prawami autorskimi raportem firmy Gartner, przedstawiającym graficzną analizę danego rynku. Analizuje on dostawców względem sposobu w jaki spełniają określone przez Gartner kryteria . Firma Gartner nie promuje żadnego dostawcy, produktu ani usługi opisanej w raporcie. Magic Quadrant jest wyłącznie narzędziem badawczym. Gartner nie udziela żadnych gwarancji, wyraźnych ani dorozumianych, w odniesieniu do wyników badań, w tym gwarancji przydatności handlowej lub przydatności do określonego celu.

 

Źródło: FancyFon

Written by: Mariusz Burski

No comments yet.

Leave Your Reply