Huawei przyłączył się do Linux Foundation

Przedstawiciele Linux Foundation ogłosili pozyskanie kolejnego członka, którym jest chiński koncern telekomunikacyjny Huawei.

Jim Zemlin, dyrektor wykonawczy organizacji non profit, podkreślił, że za sprawą Huawai fundacja zdobyła ważnego przedstawiciela rynku, na którym nieustannie rośnie znaczenie Linuksa.

“Linux stwarza firmom możliwość przyspieszenia działań w oparciu o nowe technologie” powiedział Jim Zemlin, dyrektor wykonawczy Linux Foundation.


“Jako wiodąca firma telekomunikacyjna- Huawei poszerza ważne perspektywy rozwoju Linux Foundation , oraz jego wszechobecność w urządzeniach mobilnych i infrastrukturze telekomunikacyjnej.”

W ostatnich latach takie światowe firmy jak Huawei  odgrywają coraz większą rolę w systemie Linux. Wielu programistów przyczyniło się do rozwoju jądra Linuksa, a Linux jest szeroko stosowany w różnych gałęziach przemysłu, ze względu na otwartą architekturę, stabilność i wydajność.

Huawai pragnie w ramach członkostwa skorzystać na współpracy ze światową społecznością programistów, firm i użytkowników. Ponadto chce się przyczynić do rozwoju Linuksa, wspomagając jego ekspansję na rynku telekomunikacyjnym.

(ź) linuxfoundation.orgWritten by: vod

4 komentarze Added

Join Discussion
 1. Maciej Bukała 07-12-2010 |
  Jako użytkownik Linuksa to tylko mogę się z tego cieszyć. A ciekawy jestem kiedy Plus pomyśli o użytkownikach Linuksa i napiszę iPlus managera dla tego systemu ? :-)
 2. bobiko 07-12-2010 |
  OSobiście cieszy mnie to jako użytkownika Ubuntu. I nie zgodze się z Maciejem, ponieważ sam sobie stworzyłem namiastkę iplusowego managera :)
 3. Pijo 08-12-2010 |
  @Garjusz : jest Network Manager , który świetnie współpracuje z modemami Huawei. Posiada konfigurację dla polskich operatorów, wybór pracy modemu (2g only, 3g only , 2g preferowane , 3 g preferowane) . Jeszcze tylko statystki by się przydały.
 4. Maciej Bukała 08-12-2010 |
  Pijo wiem o tym ze jest Network Manager. Choć modem Huawei E1820 HSPA (HSPA+) nie działał mi pod Network Manager. Chodzi mi o to że użytkownicy systemu Mac OS X mają manager z Plusa, to dlaczego użytkownicy Linuksa nie mają ? :-)

Leave Your Reply