Jedna literka wiele zmienia – czyli co nieco o ofercie Plush

W ostatnich dniach o Plusie było wyjątkowo głośno z racji rzekomego ataku hakerskiego i różnych “kombinacji” związanych z ich logo. Podejrzewano kłopoty, jednak było to działanie zamierzone. Dzisiaj o tym, na co uwagę miały zwrócić te działania. Czyli o nowej prepaidowej ofercie Plusa – Plush.
Wprowadzaniu nowej marki zawsze towarzyszy jakiś viral. Naprawdę pierwszy z brzegu przykład, w dodatku też autorstwa Plusa: 36i6. Czyli: albo niestandardowe akcje w outdoorze (wlepki w różnych kolorach pamięta chyba każdy) czy w tradycyjnych mediach i szum robi się od razu. O co chodzi, co to znaczy, kto się reklamuje?

Tak samo było z reklamą Plush. Namalowana litera H, zmienione logo na fanpage’u Plusa czy też na jego oficjalnej stronie wzbudziły olbrzymie zainteresowanie. W połączeniu z dziwnymi (kontrolowanymi 🙂 ) wpisami na facebookowym profilu Plusa otrzymaliśmy przepis na solidny buzz w social-mediach. Hakerzy? Niestandardowa kampania reklamowa? Zmiana całej nazwy operatora?

Dużo ludzi udało się wkręcić. Piszę te słowa i zaglądam na fanpage Plusa – niektórzy myślą, że Plus wymyślił ofertę, by wymigać się od ataku hakerskiego. No cóż – albo nie zauważam trollingu, albo naprawdę akcja odniosła sukces. Raczej to drugie.

plushkarta_4

Oferta jest skierowana do osób młodych i to widać na każdym kroku. Zarówno jeśli chodzi o szatę graficzną materiałów reklamowych, ulotek czy nawet i starterów, a także przekaz – korzystanie z usług “bez konsekwencji”. Taka jest też oferta Plush.

Nie ma tam wariantu abonamentowego, a oferta opiera się na różnego rodzaju pakietach, które można dokupować w razie potrzeby. I trzeba przyznać, że jest ona bardzo prosta, konkurencyjna i zawiera kilka bardzo ciekawych mechanizmów, które nie są dostępne nigdzie indziej.

W taryfie Plush użytkownicy mają darmowy dostęp do Facebooka i Instagrama – pod warunkiem utrzymania ważnego konta z jego dodatnim stanem. Doładowania z zakresu 5-30 zł przedłużają ważność konta o tyle dni, ile złotych kosztuje doładowanie. Oprócz tego występują warianty 50 zł (+90 dni) oraz 100 złotych i więcej (180 dni).

plushkarta_2

Teraz słówko o rzeczonych pakietach. Jest ich 5.

 1. Nielimitowane połączenia do wszystkich sieci, nielimitowane SMSy do wszystkich sieci i 0,5 GB internetu – 35 złotych na 30 dni
 2. Nielimitowane połączenia i SMSy do wszystkich sieci – 30 złotych na 30 dni
 3. Nielimitowane połączenia do wszystkich sieci – 25 złotych na 30 dni
 4. Pakiet 2 GB internetu, SMSów bez limitu do wszystkich sieci i obniżający koszt połączenia do 9 gr/minutę – 20 złotych na 30 dni
 5. Pakiet 2 GB internetu i SMSy bez limitu do wszystkich sieci – 15 złotych na 30 dni.

Bardzo podobają mi się dwa ostatnie pakiety i pomysł na nie. Z tego co pamiętam, nikt nie wpadł na to, by w jednym pakiecie połączyć internet i SMSy. Ostatni pakiet jest, z tego co jest napisane w oficjalnym komunikacie Plusa, najtańszym na rynku. I – Kuba Stypułkowski, mówię jak jest – rzeczywiście to prawda.

Przedostatni pakiet jest również bardzo atrakcyjny dla tych, którzy nie potrzebują nielimitowanych połączeń (aczkolwiek trzy pierwsze pakiety udostępniają taką opcję) – do 2 GB internetu i nielimitowanych SMSów dostaje się całkiem sporą, w zależności od środków pozostałych na koncie, liczbę minut do wykorzystania.

Oferta ta ma dodatkowo jedną bardzo fajną przewagę nad abonamentem. Nie jest się nigdzie przywiązanym do konkretnej opcji. Chcesz w następnym miesiącu no-limit do wszystkich bez internetu? Kupujesz. Później się okazuje, że jest ci potrzebne co innego? Kupujesz inny pakiet. Bardzo proste rozwiązanie.


plushkarta_3

 


Mało kto spodziewał się rewolucji w ofercie na kartę, a wiele osób było sceptycznie nastawionych do nowej oferty, nie znając najmniejszych szczegółów. Hejterzy są wszędzie. Ja byłem bardziej umiarkowany w swoich przemyśleniach. “Bez konsekwencji” oznacza “Bez limitu” – ale tylko tyle wiedziałem. Nie miałem natomiast pojęcia, jaki pomysł na taką taryfę ma Plus.

Z czystym sumieniem muszę stwierdzić, że to jest naprawdę konkurencyjna oferta. Sam rozważam zmianę operatora i w tym momencie Plus pozytywnie mnie zaskoczył. Oraz przysporzył dodatkowego bólu głowy przy wyborze – ale żeby telekomy tylko w taki sposób “denerwowały” użytkowników :).

Także – nie było się czego bać… i teraz również nie ma powodów do niepokoju.

Co najwyżej Plusowa konkurencja, która teraz straciła część przewag.

AKTUALIZACJA

Uzupełniam wpis o najczęściej przewijające się pytania dotyczące tej usługi:

Czy pakiety internetowe mają lejek?

 • Tak.

Czy pakiety odnawiają się automatycznie?

 • Tak, pod warunkiem posiadania środków na koncie.

Czy wśród nielimitowanych połączeń są połączenia na stacjonarki?

 • Nie.

Czy zmiana z PNK do Plusha zeruje środki na koncie?

 • Nie, ale wyłącza aktywne pakiety.

Czy będą dostępne dodatkowe pakiety internetowe?

 • Na razie nie. W Plush jednak dziają promocje, np. promocja “2x więcej Internetu za doładowanie”

 

źródło grafik: Plus

Written by: Kuba Stypułkowski

Na niczym się nie zna, a zawsze ma najwięcej do powiedzenia - na każdy temat. Lubi Windows Phone i phablety, również te androidowe. Nie rozstaje się ze słuchawkami (jeśli znów ich nie zniszczył), klawiaturą i piłką do koszykówki. Ceni dobrą jakość dźwięku. Przyszły teksańczyk. W internetach pod nickiem @stypulkovski.

16 komentarzy Added

Join Discussion
 1. reed 08-09-2014 |
  Kilka braków - brak lejka, brak rocznej ważności konta, brak większego pakietu niż 2GB, malutki pakiet 500MB przy opcji za 35zł, brak dopłaty do no limit do stacjonarnych. U Vikingów za doładowanie 19zł dostajemy za darmo 2GB i 2000SMS, kwota doładowania na rozmowy czyli wychodzi 65min porównując do pakietu sms/net. Jutro powinny pojawić się regulaminy i powinny wyjaśnić całą ofertę.
 2. Kuba Stypułkowski 08-09-2014 |
  1. Lejek jest. Na pierwszej grafice po lewej stronie jest informacja. Ale poczekamy na potwierdzenie Plusa. 2. RWK - w Mobile Vikings też nie do końca jest roczna ważność. Jw. - poczekajmy, jak to zostanie rozwiązane. 3. Większy pakiet i 500 MB przy 35 złotych - fakt. Coś za coś - w Mobile Vikings nie masz no-limit z kolei... kwestia wyboru. 4. No-limit do stacjonarnych - nie wiem, może to też jest w regulaminie... 5. MV - może ciut lepiej (ilość SMS nie jest nielimitowana), ale coś za coś. Masz na przykład ograniczoną dostępność doładowań i dosyć sztywną (pakiet 19 lub 29, tylko tyle), choć może i nieco tańszą ofertę. Tak jak napisałem - Plush jest *KONKURENCYJNY*.Ma przewagi nad konkurencją i ma wady. Coś za coś.
 3. reed 08-09-2014 |
  1. Jeśli jest i będzie to ok. 2. Nie pisałem o RWK porównując do MV, miałem na myśli RWK w nju na kartę. 3. MV porównałem tylko do pakietu Sieć/Pisz. 4. Wg realizacji z konferencji nie było mowy o stacjonarnych, ale jutro zobaczymy. 5. Osoby, które korzystają z MV jak zaobserwowałem nie narzekają zbytnio, forma doładowania się przyjęła. 6. Od siebie brakuje mi oferty abonamentowej. 7. RBM no limits II - no limits ze stac, no limits sms/mms, 2GB lejek z 38zł w abo bez lojalki.
 4. KNS 08-09-2014 |
  W lyca za 35zł mam 300min krajowych i międzynarodowych, 1GB i 100sms. Cóż żyjemy w Europie, tam też się dzwoni a w Plusie na kartę połączenia po Europie astronomicznie drogie!!!! Brak obwarowań czasu. Mogę ładować kiedy chcę i za ilę chcę. Plus i całą reszta przestaliby się ośmieszać ze skarbonkami, 30 na miesiąc, 50 na trzy, po co to zamieszanie, płacisz-zasilasz to dzwonisz a nie to nie. O roamingu w Plusie np. w Szwajcarii nawet nie wspomnę, szkoda nerwów.
 5. reed 08-09-2014 |
  To świadczy, że jesteś odpowiedzialny za podejmowane decyzje :) i nie jesteś targetem PlusHa
 6. Sławek 08-09-2014 |
  Witam. Na jednym z forów ktoś napisał, że przy zmianie taryfy z PNK na Plush stan konta ulega wyzerowaniu. Wiem, że to chyba niemożliwe ale wolę się upewnić......
 7. reed 08-09-2014 |
  Podaj źródło tej informacji. Proponuje poczekać na jutro z takimi odpowiedziami.
 8. Kuba Stypułkowski 08-09-2014 |
  Może inaczej, podsumuję to do jednej rzeczy. Nie podejmę się ustalenia, która oferta jest najlepsza. Fakty są takie, że można porównywać do różnych konkurentów. Każda oferta podobna (Mobile Vikings, nju...) ma różne oferty i przewagi. W MV nie ma no-limit na połączenia, w nju jest, ale jest droższe połączenie pakiet 2GB + no-limit SMS, i tak w kółko. Dlatego tak bardzo to podkreślam: Plush jest konkurencyjny, ale nie najlepszy w bezwzględnie każdej sytuacji. Do RBM II - tak, zgadzam się, oferta jest nieco lepsza. Choć np. pakiet 2 GB jest na stałe i nie da się chyba z niego zrezygnować. No i to jest abonament, więc inna kategoria. Wygodny, ale w dalszym ciągu to abonament, gdzie trzeba podpisać umowy, bawić się w rezygnacje i druki. Jest taniej, ale to też nie jest dla każdego. Ja czekam na regulaminy. Ew. jutro napiszę maila i zapytam się o pewne kwestie (dlatego zapraszam do zadawania pytań :) ). I - czysty strzał - nie zdziwiłbym się, gdyby dodatkowo można było po prostu kupić osobny pakiet internetu. 2 GB za 10 złotych na przykład, czy coś w tych okolicach.
 9. Kuba Stypułkowski 08-09-2014 |
  Bo takiej oferty potrzebujesz. Ja nie widzę w tym nic dziwnego. Chcesz ofertę ukierunkowaną na roaming - kupujesz. Nie chcesz - bierzesz co innego. Tylko nie porównuj tych dwóch ofert, bo one są skierowane do innych osób.
 10. reed 08-09-2014 |
  Dokładnie tak jak piszesz czy będzie osobny pakiet 2GB lub inne, czy stacjonarne będą no limit za opłatą, czy pakiety będą automatycznie odnawialne.
 11. Elian 08-09-2014 |
  36i6 też na starcie był rewolucją. O ile pamiętam miał to, czego próżno było szukać wtedy u konkurencji - całkowicie darmowe rozmowy z jednym numerem w tej samej sieci. Kto dziś pamięta o 36i6? Myślę, że za dwa lata o Plush też już nikt nie będzie pamiętał. Plus to silna marka... ale wyłącznie jako Plus. Wszelkie eksperymenty w rodzaju 36i6, Sami Swoi czy Plush z góry skazane są na niepowodzenie. Gdyby Plus przed laty skoncentrował się na umacnianiu i doskonaleniu Simplusa a nie rozmieniał się na drobne poprzez tworzenie różnych dziwnych projektów, byłby dziś najpotężniejszą marką pre-paid na rynku. No ale to tylko moje zdanie...
 12. reed 09-09-2014 |
  Proszę zapytaj czy planują wprowadzić większe pakiety niż 1GB czyli 2GB i 3GB.
 13. sk 10-09-2014 |
  Jestem u Vikingów 19zł 2GB internetu/2000 sms co miesiąc 19 zł na rozmowy styka.
 14. blogi firmowe 16-10-2014 |
  "Dzień dobry, Zachęcam do udziału w konkursie na BLOG FIRMOWY ROKU 2014 oraz zgłaszania najciekawszych artykułów do nowej kategorii WPIS ROKU. Zapraszam na http://blogifirmowe.com/ Pozdrawiam
 15. niezadowolona 04-12-2014 |
  Zobaczymy ,czy będzię bez konsekwencji... W PNK dwa razy w ostatnim czasie zniknęły mi pieniądze z konta i z tego co czytałam na necie nie tylko mi,więc jeśli tak dalej klienci będą okradani,to sieć straci dużo... Sprawdzam teraz Plusha,jak coś dziwnego się będzię działo to arrivederci!
 16. Oskar 16-02-2015 |
  Witam. Jak wyłączyć plush:internet 2GB nielimitowane sms-y 9gr/min. Wszędzie kodu słuchałem i nie znalazłem. Z góry dziękuję :D

Leave Your Reply