Nokia 808 PureView w Plusie

Nokia 808 PureView jest już dostępna w sprzedaży w sieci Plus (również w sieci Orange) oraz w sprzedaży niezależnej. Jest to pierwszy smartfon z nagradzaną technologią PureView firmy Nokia. PureView udostępnia użytkownikom najwyższej klasy funkcje fotograficzne, w tym matryce o imponujących parametrach, specjalne rozwiązania optyczne firmy Carl Zeiss oraz algorytmy fotograficzne opracowane przez firmę Nokia.Od swojej premiery w lutym model Nokia 808 PureView zgromadził liczne nagrody, w tym Best Mobile Device (Najlepsze urządzenie mobilne) na Mobile World Congress 2012, a także nagrodę Best Imaging Innovation 2012 (Najlepsza innowacja fotograficzna) od międzynarodowego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej i wideo Technical Image Press Association (TIPA).

„Technologia PureView zdecydowanie podniosła poprzeczkę dla funkcji fotograficznych w całej branży smartfonów, ale Nokia nie zamierza na tym poprzestać” — powiedziała Jo Harlow, szef działu Smart Devices firmy Nokia. „Będziemy rozwijać PureView z myślą o naszych przyszłych smartfonach, można więc oczekiwać kolejnych przełomowych rozwiązań fotograficznych”.

Nokia 808 PureView ma matrycę o rozdzielczości 41 megapikseli, działającą z wydajnym układem optycznym marki Carl Zeiss i nową technologią oversampling. Przy standardowej rozdzielczości (2, 3, 5 i 8 megapikseli) umożliwia ona przybliżanie bez utraty jakości obrazu oraz rejestrację siedmiu pikseli informacji skondensowanych w jednym pikselu, co zapewnia najostrzejszy obraz, jaki można sobie wyobrazić. Dostęp do wysokiej rozdzielczości (maksymalnie 38 megapikseli) daje możliwość zrobienia zdjęcia, a następnie jego powiększenia, przekadrowania, przycięcia i zmiany rozmiaru w celu ukazania niewidocznych przedtem szczegółów. Wysoka jakość zdjęć robionych nawet przy słabym oświetleniu, a także możliwość zapisywania ich w niedużych plikach w celu udostępnienia pocztą e-mail, w wiadomościach MMS i w serwisach społecznościowych to cechy, dzięki którym każdy użytkownik smartfonu Nokia 808 PureView może robić profesjonalne zdjęcia w każdych warunkach.

Oprócz najwyższej klasy technologii fotograficznych Nokia 808 PureView udostępnia także funkcje nagrywania i odtwarzania wideo o jakości Full HD 1080p z 4-krotnym bezstratnym zoomem oraz — po raz pierwszy w historii — technologię Nokia Rich Recording. Rich Recording umożliwia nagrywanie dźwięku z jakością płyty CD, co dotychczas było możliwe tylko przy użyciu zewnętrznych mikrofonów. Smartfon Nokia 808 PureView jest także wyposażony w technologię Dolby Headphone, która przekształca dźwięk stereo w surround za pośrednictwem dowolnych słuchawek, a także Dolby Digital Plus umożliwiającą odtwarzanie dźwięku surround w konfiguracji 5.1.
Do Nokia 808 Pureview dostępne są także akcesoria, dzięki którym koszystanie ze smartfonu staje się jeszcze wygodniejsze. Do najciekawszych akcesoriów należą:”

 • Nokia CA-198 – specjalny kabel HDMI do podłączenia do telewizora z technologią HD; cena detaliczna: 99 PLN
 • Nokia CC-3046 – twardy futerał z ochroną obiektywu mocowaną za pomocą tasiemki; cena detaliczna: 50 PLN
 • Nokia HH-23 – uchwyt/adapter do dowolnego statywu fotograficznego; cena detaliczna ok 40 PLN

Written by: Maciej Bukała

13 komentarzy Added

Join Discussion
 1. kycik 06-07-2012 |
  spoko, a gdzie macie nowe testy
 2. Jakub Stypułkowski 06-07-2012 |
  @kycik - niedługo będą, dwóch Nokii - Ashy 302, później coś z wyższej półki ;-)
 3. Marcin 07-07-2012 |
  Proszę mi powiedzieć skąd informacja o dostępności Nokii 808 w Plusie? Sprawdzałem na stronie, dzwoniłem do Plusa - na infolinię - nie maja jeszcze w cenniku.
 4. Maciej Bukała 10-07-2012 |
  Informacja pochodzi od Nokii. Próbujemy to wyjaśnić. Jak tylko będziemy coś wiedzieć to zamieścimy informacje na blogu.
 5. Graham PurePC 10-07-2012 |
  No zastanawia mnie jakie oferty abonamentowe przygotuje Plus.
 6. Jan 16-07-2012 |
  Czy udało się coś wyjaśnić w sprawie dostępności 808 w Plusie?
 7. Maciej Bukała 16-07-2012 |
  Ta nokia ma być w ofercie Plusa, ale końcem lipca początkiem sierpnia. Nokia pośpieszyła się piszą że w Plusie już jest. Trzeba jeszcze poczekać że dwa tygodnie
 8. Graham PurePC 17-07-2012 |
  Pewnie w abonamencie 99 bedzie kosztowac jakis 1500 heheh.
 9. Jan 11-09-2012 |
  Coś nie za bardzo z tymi cennikami Plusa z 808-ką. Minął sierpień i pół września i nic... Zrezygnowali, czy jakieś opóźnienia?
 10. leh 12-09-2012 |
  Tez jestem ciekawy, co z plusem? czy bedzie w ofercie plusa w koncu czy nie??
 11. Piotr Kowalik 13-09-2012 |
  Musimy jeszcze trochę poczekać, na razie kiepsko z dostępnością tego telefonu...
 12. Graham PurePC 14-09-2012 |
  Generalnie umowa konczy mi sie w przyszlym roku ale widze ze skoro do tej pory telefon sie nie pojawil to moze oznaczac ze nie ma na niego duzego popytu. Mam nadzieje ze w kwietniu przyszlego roku nie okaze sie ze telefony sa niedostepne. Generalnie jest wiele osob ktore bylyby zaciekawione tym modelem. Glownie posiadacze N8mek. ZObaczymy tez jak beda wygladaly dotacje telefonu. Za granica podobno nie bylo najlepiej. Operatorzy nie chcieli doplacac do 808. Zobaczymy jak postapi Plus.
 13. leh 27-11-2012 |
  To czemu nadal artykul wprowadza w blad ze telefon jest dostepny w plusie? nie mozna go zmoderowac? Tyle czasu go nie ma wiec chyba juz go nie bedzie, lumia 920 tez mialabyc juz dawno a na stronie plusa dalej nic nie ma, jednym slowem kpiny....

Leave Your Reply