[Aktualizacja] Nowy smartfon Nokia N9 z MeeGO

Nokia zaprezentowała dzisiaj smartfon Nokia N9. Model ten, przeznaczony dla osób ceniących wysokiej klasy wzornictwo i najnowsze technologie, wyróżnia sposób sterowania — wyłącznie poprzez dotyk. Podczas opracowywania koncepcji smartfonu Nokia N9 jego projektanci skupili się na najczęstszych czynnościach użytkowników: korzystaniu z aplikacji, prowadzeniu komunikacji na portalach społecznościowych i pracy wielozadaniowej. Prócz wielu udogodnień w tych obszarach, Nokia N9 oferuje także najnowsze technologie w zakresie fotografii, audio, wideo i nawigacji.Smartfon Nokia N9 nie ma klawiatury ani przycisków na froncie urządzenia. Jego szklany ekran z zaokrąglonymi krawędziami umożliwia płynne nawigowanie dotykiem i szybkie przechodzenie do poszczególnych funkcji urządzenia dzięki przesuwaniu palcem po ekranie (ang. „swipe”). Wszystko, czego użytkownik potrzebuje, znajduje się na trzech ekranach, nie ma więc potrzeby przeszukiwania menu, jak w tradycyjnych smarftonach.

Jedno przesunięcie palcem i jesteś w domu
By płynnie poruszać się po zawartości smartfonu i przejść na przykład do ostatnio używanej aplikacji wystarczy jedno przesunięcie palcem po ekranie. Po zakończeniu pracy nie musisz wyłączać aplikacji – wystarczy jeszcze jednym ruchem przejść do miejsca, które Cię interesuje.

Innowacyjny ekran wypełniający całą powierzchnię i mniej zerwanych połączeń
Nowy interfejs wykorzystuje w pełni potencjał dużego wyświetlacza AMOLED o przekątnej 3,9 cala. Wykonany został z odpornego na zadrapania szkła, które umożliwia użytkownikowi płynną interakcję z wyświetlaną zawartością. Obudowa smartfonu została wykonana przy użyciu najlepszych obecnie technologii obróbki poliwęglanów. Dzięki temu antena Nokia N9 działa wydajniej niż w większości konkurencyjnych urządzeń, oferując lepszą jakość odbioru, wyższą jakość głosu i zapewniając mniej zerwanych połączeń.

Zdjęcia, mapy i multimedia — inteligentne i wszechstronne
Matryca 8Mpix. Carl Zeiss z funkcją automatycznej ostrości, szerokokątny obiektyw, nagrywanie wideo z jakością HD oraz bardzo jasny obiektyw to cechy, dzięki którym aparat działa świetnie nawet przy słabym oświetleniu, a Nokia N9 staje się urządzeniem oferującym jedne z najlepszych zdjęć w historii smartfonów. Filmy wykonane nowym aparatem Nokia można oglądać w panoramicznym formacie 16:9. Nokia N9 to także pierwszy na świecie smartfon z technologiami Dolby Digital Plus i Dolby Headphone, dzięki którym użytkownik może słuchać dźwięku surround za pośrednictwem dowolnych słuchawek.

Dzięki najnowszej technologii łączności bezprzewodowej – NFC (Near Field Communication), można łatwo wymieniać się zdjęciami i nagraniami wideo oraz łączyć się z akcesoriami Bluetooth — na przykład bezprzewodowym głośnikiem muzycznym NFC Nokia Play 360°. W tym celu wystarczy jedno dotknięcie urządzeń.

Nokia N9 zawiera mapy oraz bezpłatną nawigację samochodową i pieszą ze wskazówkami głosowymi na każdym zakręcie. Dla wygody użytkownika i ze względu na inne scenariusze korzystania aplikacja do nawigacji „Samochodem” została oddzielona od aplikacji „Mapy”.

Smartfon Nokia N9 będzie dostępny w trzech kolorach — czarnym, różowym i niebieskim. Do wyboru będą także dwa warianty pamięci: 16 GB i 64 GB. Nokia N9 pojawi się w sklepach jeszcze w tym roku, a informacje o cenach i dostępności na poszczególnych rynkach zostaną podane bliżej daty rozpoczęcia sprzedaży.

Więcej informacji o smartfonie Nokia N9 można znaleźć pod adresem http://swipe.nokia.com.

 

[Aktualizacja 19:30]
Nokia udostępniła film z prezentacją telefonu N9:

Źródło: Nokia

Piotr KowalikWritten by: Piotr Kowalik

6 komentarzy Added

Join Discussion
 1. Jacek 01-07-2011 |
  Jestem ciekaw, czy w ogóle ten skądinąd prawdopodobnie udany model z dobrym systemem znajdzie w ogóle nabywcę? :( http://telepolis.pl/news.php?id=22062&sid=abef1f5c25e26b846675680925965b69
 2. Piotr Kowalik 01-07-2011 |
  Jacek: czas to zweryfikuje, ale ma być to ostatnie urządzenie Nokii z MeeGO (oficjalnie zapowiedzieli to, bez względu na to, czy się przyjmie, czy nie). Nie musisz dawać linka, przecież wyżej to samo jest ;) Dzisiaj przyjechała do mnie Nokia E6 z nowym Symbianem i przyznam, że całkiem sympatyczna maszyna.
 3. Jacek 01-07-2011 |
  Przepraszam, ale link prowadzi nie do informacji o telefonie jako takim, a do newsa, że nie będzie on dostępny w większości krajów europejskich, zanim nie ukażą się na nim nokiowe słuchawki z WP7! Stąd uważam, że Nokia, oddając kolejny strzał we własną stopę nie pozostawiła czasowi absolutnie NICZEGO do zweryfikowania - zainwestowali sporo wysiłku inżynierskiego w skonstruowanie długo wyczekiwanego przez fanów N900 następcy tylko po to, aby jeszcze przed jego dystrybucyjną premierą zapowiedzieć, że odpuszczają sobie nie tylko sam model, ale i system, którego nie będą wspierać... Nokia, ku mojemu żalowi, od dłuższego już czasu goni w piętkę, ale to, co teraz wyrabia, zaczyna przypominać postępowanie szaleńca, opętanego autodestrukcją.
 4. Jacek 01-07-2011 |
  PS. Zazdroszczę szczerze przyjazdu E6 - wiele bym dał, aby móc znaleźć się na Twoim "testerskim" miejscu :). Rozumiem, że wkrótce można spodziewać się tekstu?
 5. Piotr Kowalik 01-07-2011 |
  Jacek: Źle zobaczyłem, przepraszam - myślałem, że to news o tym telefonie ;) Przed Nokią cięzkie czasy, bo zrezygnowali z Androida, tak jak pisałem wcześniej, wszyscy go pragną (inną sprawą jest to, czy ten system jest dobry, ale mówię tylko jak jest). Nokia nie potrafi robic telefonów dla większości ludzi, tylko dla siebie. Nie wiadomo co będzie z tym N9, ale słuchawek na WP7 nikt kupować nie będzie (CENA!). Niestey, ludzie wola kupować tanie telefony, które coś oferują w zamian. WP7 nie wiaodmo co zaoferuje tak wspaniałego, co wymaga 2rdzeniowych procesorów, ktore są.. drogie.
 6. Misty 27-12-2016 |
  Finally, I found the inootmarifn I was looking for. I have been doing research on this subject, and for four days I keep entering websites that are supposed to have what I’m searching for, only to be discouraged with the lack of what I wanted. I wish I would have found your website sooner! I had about 30% of what I needed and your web-site has that, and the rest of what I had to have to complete my research. Thank you and I will report back on how it goes!

Leave Your Reply