Pierwsze wrażenia: LG Swift 3D – zobacz świat w 3D!

Dzisiejszego dnia w moje ręce trafił najnowszy smartfon z najwyższej półki – LG Swift 3D. Jest to pierwszy telefon na polskim rynku, w którym zastosowano możliwość wyświetlania i nagrywania filmów oraz zdjęć 3D. Zapraszam do przeczytania pierwszych wrażeń po kilkugodzinnej zabawie z telefonem.


Największym “bajerem”, który zastosowano w tym modelu, to właśnie technologia 3D. Przełomem w telefonach komórkowych jest fakt zastosowania kamery rejestrującej obraz w 3D (a w zasadzie dwóch kamer, umieszczonych obok siebie w odległości kilku centymetrów od siebie), a co za tym idzie, nie zapomniano o zastosowaniu wyświetlacza umożliwiającego wyświetlenie obrazów 3D.

Ale na pewno to nie jedyna zaleta tego telefonu. Z pewnością już po pierwszej minucie można powiedzieć, że telefon jest bardzo solidnie wykonany z bardzo dobrej jakości plastiku. Obudowa urządzenia jest duża, ze względu na zastosowany wyświetlacz o przekątnej 4,3″. Na pewno na pochwałę zasługuje również wspaniały wyświetlacz (nie mam na myśli tutaj tylko technologii 3D, ale także jakość obrazu 2D, która jest świetna). Zaletą jest także zainstalowany  system operacyjny. Swift 3D pracuje w oparciu o platformę Google Android.

Wady… Czy ten telefon ma jakieś wady? Na tę chwilę nie jestem w stanie obiektywnie odpowiedzieć na takie pytanie. Póki co, bardzo ciężko jest znaleźć wadę w takim telefonie. Najbardziej jednak obawiam się baterii, która przy sporym użytkowaniu może nie trzymać zbyt długo (w sensie – zadowalająco jak na takiego smartfona), ale to zostanie zweryfikowane po dłuższym kontakcie z tym modelem.

Jeszcze w sierpniu zostanie opublikowany test telefonu LG Swift 3D, w którym postaram się Wam w obiektywny sposób przedstawić ten telefon. Z pewnością będzie to trudne zadanie, gdyż w obecnych smartfonach z tak wysokiej półki, nie zwracają uwagi na baterię, bardzo ciężko jest znaleźć poważne wady i zaniedbania wynikłe przez producenta 😉

Written by: Piotr Kowalik

8 komentarzy Added

Join Discussion
 1. janek 12-08-2011 |
  A miałem się pytać czy będziecie testować tego LG. Super. To tak Panie Piotrze dobrze trzeba go przetestować i tak za 3 czy 4 tygodnie przeczytamy porządny, wyczerpujący test :-)
 2. Mariusz Burski 12-08-2011 |
  Mnie ciekawi bateria :-P Mam dziwne wrażenie że przy 3D pewnie bym go wykończył w kilka godzin :-(
 3. Piotr Kowalik 12-08-2011 |
  Janek: zawsze się staram wnikliwie testować urządzenia :-) Wiadomo, ten telefon to jednak szczyt technologii i trzeba więcej czasu, by w każdy zakamarek zobaczyć. Na tę chwilę LG mnie bardzo przekonało do swoich produktów, że aż sam zacznę patrzeć na ich smartfony pod siebie. Postaram się napisać bardzo obszerny test, w którym o wszystkim napiszę jak to wygląda od środka moim okiem :) w każdym bądź razie, nawet cena na Allegro tego telefonu już jest do przyjęcia i myślę, że odniesie on wielki sukces. Szkoda, że jeszcze trzeba czekać za Androidem 2.3 i chyba test powstanie przy platformie Android w wersji 2.2.2, ponieważ jakoś w październiku w UK ma się pojawić Pierniczek dla Swift 3D, a zanim w Polsce będzie... To może być koniec roku :(
 4. Piotr Kowalik 12-08-2011 |
  Mariusz: bateria. Kwestia drażliwa. Wiadomo, że smartfon, to ładowanie co 1-2 dni przy nawet nie całodobowym użytkowaniu nikogo nie zdziwi. Aczkolwiek widzę, że w trybie 2D bateria nie jest pochłaniana jakoś bardzo szybko, natomiast znacznie szybciej telefon rozładowuje się podczas przeglądania treści w 3D, a zwłaszcza podczas bawienia się kamerą w tym trybie. Dodam, że całe menu, jak i pulpit telefonu jest w 2D. W 3D możemy włączyć takie skromne menu, gdzie jest np. Youtube 3D, gry 3D (jest kilka fajnych od LG), galeria 3D. Czyli to taki bajer. LG wyświetla informaję po przełączeniu w tryb 3D, że wzrok może się szybko męczyć i jeśli źle się poczujesz, należy zrobić przerwę. Ja przyznam szczerze, że faktycznie, męczy to wzrok i nawet całą głowę. Głównie jak się jakiś film włączy (na YT jest kanał 3D, ale także LG dało kilka filmików w 3D, można też samemu nagrać coś).
 5. karol 16-08-2011 |
  no ja też czekam na recenzję, miejmy nadzieję, że tak zostaje, że ciężko będzie znaleźć poważne wady
 6. Piotr Kowalik 16-08-2011 |
  Karol: jak na razie, to nie. Telefon sympatyczny i chyba LG ma najlepszą nakładkę na Androida (wcześniej takie miano miało u mnie HTC, ale jakoś tu mi się lepiej podobają rozwiązania zastosowane przez Koreańczyków, a wybitnie mi nakładka od Samsunga nie podobała się). Bateria to największa wada tego telefonu. O ile przy małym użytkowaniu trzyma do 3 dni, o tyle jak się z telefonem zaczniemy zabawiać w gry czy też filmowanie w 3D, to robi się nieciekawie. No i jakość rozmów - jest taka średnia jak na LG (dobrze wypada na tle innych producentów, ale przecież to LG wiedzie prym w jakości rozmów telefonicznych). Więcej wad raczej nie ma i pewnie nie będzie, bo już bym to wyłapał, zaś na kilka rzeczy w teście pomarudzę, bo z natury się czepiam drobnych rzeczy i zawsze mi coś nie pasuje w każdym telefonie ;-) Dlatego zatem zapraszam do lektury testu, który za lekko ponad tydzień powinien się ukazać na Blogu - jak wiadomo tutaj jest dużo pracy z tak obszerną recenzją, stąd nie mogę sprecyzować kiedy wszystko mi się uda poskładać w całość i wstawić na Bloga :-) Na pewno będzie wyjątkowo dużo do czytania, ale nie wiem, czy to dobra wiadomość, czy raczej zła :-) Na pewno można ten telefon nazwać jako najbardziej zaawansowany na rynku i śmiało można powiedzieć, że LG wyprzedził wszystkich producentów, a na pewno Samsunga, do którego zawsze im daleko było ;-)
 7. Paweł 17-08-2011 |
  Jutro prawdopodobnie będe właścicielem Arca z chęcie porównam oba telefony :) Z tego co widziałem i czytałem to ta nakładka od Lg jest świetna
 8. Piotr Kowalik 17-08-2011 |
  Paweł: Dokładnie tak, jest nawet lepsza niż w HTC, które miały do tej pory najlepsze nakładki - Sense.

Leave Your Reply