Plus modernizuje swoją sieć

Plus rozpoczął rollout, czyli wielką modernizację swojej sieci, co pozwoli zaoferować najnowocześniejsze usługi operatora na maksymalnie największym obszarze Polski! Rosnące zapotrzebowanie na szybką transmisję danych oraz zwiększająca się liczba dostępnych supernowoczesnych urządzeń to wyzwanie, przed którym stoją dziś operatorzy telekomunikacyjni. Oznacza to kolejny skok technologiczny i wymaga modyfikacji i optymalizacji urządzeń zainstalowanych na stacjach bazowych, dlatego Plus rozpoczął już rollout, czyli modernizację swojej sieci.„Obecna rozbudowa sieci jest niezbędna, ale zapewni znacznie szerszy dostęp do usług w najnowocześniejszych technologiach, pozwalających na oferowanie kolejnych innowacyjnych rozwiązań” – powiedział Członek Zarządu Polkomtel Sp. z o.o. Wojciech Pytel. – „Chcemy, by do połowy 2014 roku praktycznie cała populacja Polski znalazła się w zasięgu technologii HSPA/HSPA+ oraz tak bardzo rozbudować sieć LTE, by była ona dostępna dla ok. 66% populacji Polski.”
Planowany zasięg LTE i HSPA+ w poszczególnych fazach rolloutu:

Proces modernizacji sieci został zaplanowany systemowo i obejmuje teren całego kraju. Same prace są prowadzone tak, by jeśli nie jest to konieczne, nie były realizowane na znajdujących się obok siebie stacjach bazowych. Dzięki temu, stacje sąsiednie mogą „przejąć” ruch ze stacji modernizowanej. Dodatkowo, jeśli tylko jest to możliwe, to prace odbywają się godzinach nocnych. Dotychczasowe doświadczenia wskazują, że czas wyłączenia obiektu nie trwa dłużej niż 5 godzin, natomiast nieco dłużej trwa późniejsza integracja sprzętu i zasobów

Written by: Maciej Bukała

3 komentarze Added

Join Discussion
  1. mm 12-12-2012 |
    Mam pytanie czy w Międzylesiu i w Kłodzku ( województwo dolnośląskie ) będzie modernizacja sieci ? Gdzie mogę takie informacje zdobyć ?
  2. Piotr Kowalik 12-12-2012 |
    mm: My takiej informacji nie mamy, aczkolwiek plany sieci Plus są takie, że wszędzie ma być UMTS 900, więc jeśli tam nie ma U900, to powinien się pojawić. Pytanie możesz zadać na bok@plus.pl, aczkolwiek nie wiem, czy BOK udzieli takiej informacji. Ja sprawdziłem, w Kłodzku pojawiło się nowe pozwolenie na UMTS 900, natomiast w Międzylesiu nic się nie pojawiło. Tak więc spodziewałbym się w niedługim czasie polepszenie zasięgu i jakości sieci w Kłodzku, ale kiedy to nastąpi - tego nawet sieć Plus zapewne nie wie, a nawet jak wie - to na pewno nie udzieli takiej informacji w BOKu.
  3. mm 14-12-2012 |
    Dzięki za info

Leave Your Reply