Plus Online – Elektroniczny Obraz faktury

Bardzo często piszecie że macie problem z logowanie do Plus Online, ze nie możecie odczytać faktury. W tym wpisie zebraliśmy informację dotyczące własnie tych zagadnień. Mamy nadzieję że będą one pomocne. Plus online – jest to aplikacja, która umożliwia dokonywanie zmian na koncie swojego numeru telefonu.
Logowanie do Plus Online

Wystarczy, wejść na strone www.plus.online.pl

W oknie “Numer telefonu” podaj swój numer telefonu (nie poprzedzaj go zerem (0), ani żadnym innym znakiem).

Jeśli masz telefon w Plusie na abonament , w oknie “Hasło” wpisz:

 • aktywny Plus Kod 4 lub Plus Kod 5 . Aktywacja PlusKodu następuje przy pierwszym logowaniu. Na numer telefonu, który wpisałeś w oknie “Telefon”, otrzymasz SMS-a z hasłem sesji. Wpisz go w oknie “podaj hasło sesji”.
 • lub eHasło.

Jeśli jesteś Abonentem Plus na Kartę/Plus Mix w oknie “Hasło” wpisz:

 • 4 ostatnie cyfry kodu PUK – na numer telefonu, który wpisałeś w oknie “Telefon”, otrzymasz SMS-a z hasłem sesji. Hasło wpisz w oknie “podaj hasło sesji”.

Co to jest Plus Kod?

Plus Kod to hasło, dzięki któremu szybko i łatwo uzyskać niezbędne informacje o swoim koncie oraz będziesz mógł wprowadzać zmiany przez internet logując się do Plus online.

Jakie są rodzje haseł Plus Kod?

 • Plus Kod 5 Składa się z pięciu cyfr. To hasło dla całego konta, na którym może być zarejestrowany więcej niż jeden numer telefonu. Umożliwia uzyskanie wszelkich informacji i dokonywanie zmian dla wszystkich numerów telefonów zarejestrowanych na danym koncie.
 • Plus Kod 4 Składa się z czterech cyfr. To hasło do jednego konkretnego numeru znajdującego się na koncie. Uprawnia do uzyskiwania informacji dotyczących tylko tego numeru. Jeśli na koncie jest zarejestrowanych więcej niż jeden numer telefonu, do każdego z nich zostanie przydzielone inne hasło Plus Kod 4. UWAGA! To hasło nie daje możliwości wprowadzania zmian na koncie.

WAŻNE: Plus Kod jest to Twoje osobiste hasło dostępu i nie przekazuj go osobom trzecim.

Jak uzyskać Plus Kod?

 • Twój Plus Kod znajduje się na pierwszej fakturze, którą otrzymujesz po podpisaniu umowy w Plusie. Możesz go także otrzymać od konsultanta Działu Obsługi Klienta pod numerem 2601.
 • Korzystanie z Twojego Plus Kodu jest możliwe po jego aktywacji przy pierwszym logowaniu.

Jak aktywować Plus Kod?

 • Przy pierwszym logowaniu do Plus online – wpisujesz otrzymany Plus Kod 5 w oknie do logowania. Po chwili pojawi się okno do wprowadzenia własnego Plus Kodu. Zmień otrzymany Plus Kod na własną kombinację 5 cyfr. Teraz już możesz korzystać ze wszystkich przywilejów, jakie daje posiadanie Plus Kodu 5.
 • Kod możesz także aktywować kontaktując się telefonicznie z konsultantem Działu Obsługi Klienta pod numerem 2601.

Obejrzyj film prezentujący Plus Kod

eHasło – Co to jest?

eHasło to hasło dzięki któremu możesz korzystać z wszystkich możliwości, jakie daje Plus online.

eHasło:

 • umożliwia zalogowanie do Plus online bez konieczności posiadania aktywnego Plus Kodu 5,
 • użyte podczas logowania do Plus online umożliwia zlecanie zmian na koncie Klienta,
 • pozwala aktywować e-rachunek wraz z Rachunkiem Szczegółowym ( po uruchomieniu e-rachunku dostęp do plików z fakturą i rachunkiem szczegółowym będzie możliwy tylko po podaniu eHasła),
 • daje dostęp do wykaz bieżącego użycia czyli, szczegółowego wykazu bieżących połączeń,
 • działa również wtedy, gdy Twój numer jest czasowo zablokowany.

WAŻNE: jeśli posiadasz już e-rachunek, nie musisz ponownie definiować hasła – hasło zdefiniowane na potrzeby e-rachunku będzie traktowane jako Twoje eHasło.

eHasło musi zawierać od 8 do 12 znaków w tym: 1 cyfrę, 1 wielką literę, 1 małą literę (pamiętaj, aby nie używać polskich liter, t.j a,ć,ę,ł,ń,ó,ś,ź,ż )

Obejrzyj film dotyczący eHasła:

Elektroniczny obraz faktury – e-rachunek

e-rachunek to bezpłatny rachunek w formie elektronicznej, który zastępuje tradycyjna fakturę papierową.

Jak to działa?

 • Aktywacji dokonujesz samodzielnie w Plus online. Nie będziesz już otrzymywać papierowych faktur, a rachunki za telefon sprawdzisz po prostu wchodząc na stronę Plus online.
 • Zobaczysz tam w formie plików pdf swój rachunek telefoniczny oraz szczegółowy wykaz usług z 3 ostatnich miesięcy (pliki możesz zapisać na dysku), a także dodatkowo bezpłatny billing SMS.
 • Powiadomienie o wystawieniu każdego nowego e-rachunku otrzymasz od nas SMS-em lub poprzez e-mail.

Co zyskujesz?

 • Mniej korespondencji w skrzynce na listy.
 • Mniej ściętych drzew.
 • Bezpłatny rachunek szczegółowy.
 • Informację zawsze pod ręką – w Twoim komputerze.
 • Rachunek zawsze na czas.
 • Dostęp do wykazu bieżącego użycia.

Korzystanie z e-rachunku jest całkowicie bezpłatne.

Obejrzyj film porównujący rachunek papierowy oraz e-rachunek.

Jak włączyće-rachunek?

KROK 1

Zaloguj się do Plus online.

KROK 2

Wybierz zakładkę Płatności, następnie Narzędzia i usługi dla płatności.

e-rach

KROK 3

Spośród wyświetlonych opcji, wybierz Zmiana formy rachunku i naciśnij Zmień.

e-rach1

 

KROK 4

W następnym oknie wybierz interesującą Cię formę rachunku i naciśnij Dalej.

WAŻNE: Jeśli zdecydujesz się na rezygnację z faktury VAT wraz ze szczegółowym wykazem połączeń, biling zostanie wyłączony dla wszystkich Twoich numerów znajdujących się na jednym koncie w Plus online.

e-rach2

 

KROK 5

W następnym oknie pojawi się podsumowanie Twojego zlecenia. Zweryfikuj je i jeżeli jest poprawne, naciśnij Potwierdzam.

e-rach3

 

 

Inne Poradniki o Plus Online:

Plus online wykaz bieżącego użycia

Wszystkie pytania i uwagi możecie zamieszczać pod wpisem w komentarzach. Zapraszamy do dyskusji

Written by: Maciej Bukała

38 komentarzy Added

Join Discussion
 1. atanor 03-04-2012 |
  A kiedy Plus "wymyśli" wykaz bieżącego użycia pakietów internetowych i iPlusa w ogóle?
 2. rafalg 06-06-2012 |
  Piękny opis, szkoda że nie zawiera kilku szczegółów - aplikacja 'plus online' czesto jest niedostępna albo informuje że wystąpił bład i proszę spróbować za kilka minut - SMSy z hasłem nie dochodzą. Trzeba interweniować w BOK i wtedy ktoś tam 'ręcznie' popycha ten automat żeby wysłał hasło - Pomysł z wysyłaniem hasła w SMS jest kiepski jeśli korzysta się z modemu 3G - modem nie sluży do odbierania SMS, czasami jest to po prostu niemożliwe! To są poważne problemy które skutecznie uniemożliwiają mi korzystanie z tego systemu.
 3. njante 13-06-2012 |
  Strona jest nieprzejrzysta. Nie wiadomo gdzie czego szukać. Pierwsze skorzystanie doprowadziło mnie do stanu @#$%^. Teraz już widzę rachunek, który pojawił się później niż papierowy pojawiał się w skrzynce to jeszcze w wersji secured pdf (co oczywiście niepozwala na skopiowanie danych do przelewu). Opcja "Zapłać wybrane faktury" przekierowuje na pustą stronę. Rozumiem, że preferujecie polecenie zapłaty, ale jeśli działa jak e-rachunek to bym się lekko bała z niego korzystać. Brawa za ergonomię.
 4. yu 13-06-2012 |
  Paranoja. Czy plus jeszcze działa jako firma. Konsultant nie odpowiada. A strona działa jak paralityk zegarmistrz. Ergonomia, intuicja to zupełnie obce słowa dla plusa. Ale w ten sposób świetnie robi się w jajo klientów. Plus bankrutuje i się kończy.
 5. Wynajem projektorów 27-07-2012 |
  Tego mi było trzeba, od dawna szukałem możliwości odczytania swoich faktur online!
 6. kamil 09-08-2012 |
  witam ja mam problem co zrobic jak mam telefon na karte 36i6 i chciałbym sobie zobaczyc rachunek itp a zalogowałem sie tam na plus online ale nie mam zakładki Płatności co zrobic ?
 7. henryk 21-08-2012 |
  holernie trudno sie zalogowac
 8. Stefan 08-09-2012 |
  Gówno prawda w tym co piszecie na temat logowania się do e-faktury.Dostanie się do tych efaktur jest najbardziej skomplikowane z jakim się spotkałem.Namnożyliście stron,kodów,haseł i co miesiąc trzeba to rozgryzać.Najwyraźniej za dużo was pracuje w tej firmie i każdy chce się wykazać. Wkurzony
 9. aspert 16-11-2012 |
  jestem klientem plusa od 1996 roku i zawsze bezpłatnie dostawałem faktury papierowe. teraz za to sobie każą płacić 5 zł extra . po około godzinie dodzwoniłem się do konsultanta i powiedział ,że nic nie może zrobić bo trwa aktualizacja systemu (16.11.2012) SKANDAL ale po nowym właścicielu co spłaca kredyt na zakup tego syfa nie ma co się niczego dobrego spodziewać . Niestety mam lojalkę bo już bym to zmienił
 10. irmgard 27-11-2012 |
  Mam informację w tel. Faktura do pobrania. Gdzie mam zadzwonić? Do kogo? Nie mogę się zalogować od dwóch dni. Chyba państwu zależy na tych 5 złotych opłaty za faktury i dlatego utrudniacie nam życie. Moja umowa niedługo się kończy z wami , pora odejść. Racje ma mój przedmówca Stefan - za dużo was tam jest i zadajecie nam krzyżówki do rozwiązania. Hasła , hasełka itd. Dlaczego nasze komórki mózgowe nie wykorzystać ? Racja, mami ich około 5 milionów , niech pracują,!!!!!!!!!
 11. Maciej Bukała 27-11-2012 |
  irmgard... ale w czym masz problem, że nie możesz się zalogować? Może coś więcej opiszesz.
 12. Adam 04-01-2013 |
  KURRRRR.....a od kilku dni usiłuje pobrać obraz faktury i wyskakuje mi eHasło by podać a pisze że jak się ma Kod 5plus to nie trzeba...czy nie można przykładem Cyfry plus wysyłać meilem faktur...zwłaszcza żę tyle zachdu z tym na stronie...szok niby cyfryzacja i takie tam to niby udogodnienia a to wszystko lipa dobrze tylko sobie kazdy robi i tyle ...oni chcą coś ukryć czy co zwłaszcza że płatnosci dziwne jakieś o kilka złotych zawsze wyższe.... niby MMs pakiet a pisze że 12 złoty za nie...ech chyba .....
 13. Maciej Bukała 05-01-2013 |
  Adam ustaw sobie ehasło, i loguj się wpisując ehasło, wtedy możesz pobrać fakturę, tu Masz opis jak to zrobić, http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow.cfg/php.exe/enduser/std_adp.php?p_faqid=3320&p_sid=9EizEwfl&p_lva=3299#
 14. Adam 05-01-2013 |
  eh na tej stronie jest sprzeczność ...gdzie to eHasło wpisać...dałem sobie już spokój z tym szkoda nerwów nie rozumiem po co to wszystko????eHasło mam tylko gdzie je wpisać ...pisze także że jak się posiada kod5plus to nie trzeba eHasła...prawda że PROSTE...
 15. Maciej Bukała 05-01-2013 |
  Adam jeżeli posiadasz eHasło to zamiast kodu wpisz eHasło i będzie OK
 16. Adam 06-01-2013 |
  dzieki za pomoc
 17. Jaś 26-03-2013 |
  mam 3 telefony w plusie i nie który wpisać, mam pluskod5 ale z żadnym z moich telefonów nie działa
 18. Wojtek616 07-08-2013 |
  Logowanie to jakiś obłęd, dostałem hasło wysłane smsem, wpisuje swój nr telefonu i jakimś dziwnym trafem nie mogę się zalogować.
 19. zyga 22-01-2014 |
  Zwracam się z pytaniem: czy mając telefon na kartę można otrzymać internetowo wykaz rozmów jakie dokonałem w danym miesiącu? Jak tak to jak to dokonać?
 20. sylwia 21-03-2014 |
  nie jestem jedyną osobą mającą prpblem z logowaniem do efaktury,od 3miesięcy bezskutecznie próbuję się zalogować i kończy się fiaskiem.W OSTATECZNOŚCI JADĘ DO PUNKTU PLUSA PO EFAKTURĘ.PARANOJA!Z NIECIERPLIWOŚCIĄ OCZEKUJĘ NA WYGAŚNIĘCIE UMOWY,NAPEWNO LOJALNA NIE BĘDĘ PUJDĘ DO KONKURENCJI,MOŻE TAM DOCENIĄ KLIENTA?
 21. 64lata 06-04-2014 |
  Logowanie dziadostwo,gorzej jak do banku!!!
 22. paulina 10-05-2014 |
  nie wiem jak włączyc tą cholerna e fakture za chwile dostane szału bo już minął okres rozliczeniowy za pierwszy miesiąc. pomocy
 23. paulina 10-05-2014 |
  jak włączyć e fakture???
 24. Leszek Kłos 08-08-2014 |
  Zakupiłem starter z szalikiem zapłaciłem 15 zł na karcie startowej pisze że powinno być 15 zł a jest 1 zł , a konto jest ważne do 22.08.2014 rejestr dłużników każe pilnie się skontaktować pod numerem 22576065
 25. WS 27-10-2014 |
  System logowania jest idiotyczny. Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie to jestem bliski zrezygowania z usług PLUSA. Jest kilku innych operatorów gdzie można przejść.
 26. Kuba Stypułkowski 28-10-2014 |
  Przechodzić do innego operatora ze względu na lepszy system logowania? Mnie się zdaje, że liczy się atrakcyjność usług, no ale co ja tam się znam...
 27. pino 16-11-2014 |
  Plus zwyczajnie chamsko olewa wszystkich i woli wystawić notę karną za niezapłaconą fakturę. Naprawa problemu z logowanie to tylko niedopuszczalna strata zysku z not. Problem z hasłem kodem DNS i zwyczajnym certyfikatem lub po prostu nie wyświetli strony przerwie udane zalogowanie. Wszystko byle zniechęcić klienta i brutalnie wlepić NOTĘ.
 28. Marek 18-12-2014 |
  Marek ! Tak jak Henryk - cholernie trudno się zalogować w sklepie Plusa w Krośnie pani mi nie była w stanie pomóc i wysłała mnie do biura obsługi klienta 1
 29. krakuska86 10-01-2015 |
  zgadzam się z kolegami ze namnożyli tych haseł kodow jakiś ze masakra. I zgadzam sie z kolezanka ze tak jak ona ja wole papierowa fakturke. ja probowalam się zalogowac na e-fakturze i aby nerwy sobie popsułam. ta rejestracja na plus online żeby zalozyc popierdolona e-fakturę to trzeba być naprawdę madrym bo to dla mnie jest jedna wielka zagadka tak jakby się gralo he he w gre logiczna. Powinni zrobić takie konto do sprawdzania faktur jak w banku. wpisujesz NIK i swoje haslo i już wiesz ile bys miał do zaplacenia a nie 1500 hasel
 30. Kinga2416 28-02-2015 |
  co zrobic jesli ktos nie ma opcji platnosci ?
 31. Basia 13-03-2015 |
  nie mogę zalogować się na plus online.Pokazuje się komunikat "Nie można wczytać strony internetowej, ponieważ serwer nie wysłał danych. Kod błędu: ERR_EMPTY_RESPONSE"
 32. Zaintrygowany 22-03-2015 |
  Co zrobić jeśli strona nie chce się załadować ?
 33. Wiesiek 07-04-2015 |
  Paranoja!!! Trzeci dzień z rzędu nie mogę otworzyć strony z logowaniem do e-faktury :(((( Nie można wyświetlić tej strony Upewnij się, że adres internetowy http://www.online.plus.pl jest poprawny. Wyszukaj stronę za pomocą wyszukiwarki. Odśwież stronę za kilka minut.
 34. st 22-07-2015 |
  Od ponad dwóch godzin strona www.online.plus.pl jest niedostępna!!! Próba polaczenia z konsultantem t6o obłędna karuzela numerków do wybrania ostatecznie prowadząca na manowce! Czy to może być podstawa do rozwiązania umowy? Powinno wraz z odszkodowaniem na rzecz klienta!
 35. Angelika 30-09-2015 |
  Czy ktoś może wkoncu ogarnąć stronę z logowaniem się próbuje się zalogować od wczoraj i ciągle jest błąd przecież to jakieś jaja czy plus może to ogarnąć???
 36. Wal 10-10-2015 |
  Mam E hasło i od tygodnia nie mogę się zalogować to jakąś paranoja nie mogę sprawdzić szcz. rachunku co to za beznadziejna firma ten Plus .Kończy mi się umowa uciekam do Play jak zrobiłem z 1 telefonem i jestem zadowolony .Tam mogę bez problemów śledzić na bieżąco moje połączenia
 37. Marian 13-10-2015 |
  Nie mogliście bardziej tego skomplikować? Nie obroniłem jeszcze doktoratu!
 38. rozsadek 17-04-2016 |
  Po co tyle zamieszania z tym logowaniem? Numer tel. i hasło otrzymane SMS,tak powinno wyglądać logowanie. Po co jakiej kody 4-5 cyfrowe, e-hasła i hasła SMS-owe, dlaczego tak utrudniacie? Po co konto online jak nie można zobaczyć rejestru połączeń?

Leave Your Reply