Plus Online – Rachunek Szczegółowy

Otrzymałem parę maili od naszych czytelników z zapytaniem o Rachunek szczegółowy w Plus Abonamencie. Wielu z Was zrezygnowało z papierowych  faktur i rachunków szczegółowych i chciało by korzystać z Plus Online ale czasami coś nie wychodzi. Pisaliśmy już o Plus Online w innych wpisach ale dzisiaj jeszcze w krótkim opisie pokażemy jak otworzyć rachunek szczegółowy czy fakturę w formie elektronicznej – PDF.

Plus.pl – zobacz ofertę dedykowaną specjalnie dla Ciebie

Wiele osób aktywowało rachunek wysyłając sms o treści AKTYWUJ na numer 2633. Wraz z SMS-owym potwierdzeniem włączenia usługi otrzymaliście e-hasło, niezbędne do zalogowania się do Plus online, gdzie możemy przeglądać swoje rachunki.

Jeżeli masz już e-hasło wejdź na stronę internetową Plus online   i w oknie „Numer telefonu” podaj swój numer telefonu (nie poprzedzaj go zerem (0), ani żadnym innym znakiem).   W oknie „Hasło” wpisz otrzymane e-hasło. 

plus_online

Jeżeli otrzymasz smsem  hasło sesji wpisz go na następnej stronie.

Po zalogowaniu mamy dostęp do panelu Plus Online:  

plus_online-panel

Aby pobrać rachunek szczegółowy lub fakturę wybierz zakładkę Płatności:

plus_online-platnosci

Otwiera się Zestawienie finansowe konta:

 

plus_online-zestawienie

 W sekcji Rachunki / historia płatności  (po prawej) znajdziesz pliki PDF z fakturą oraz rachunkiem szczegółowym.

plus_online-pdf

Aby otworzyć plik PDF można ściągnąć najbardziej chyba znany na świecie Adobe Reader, np TUTAJ 

Kilka Informacji:

Co to jest e-rachunek?

 To bezpłatny rachunek w formie elektronicznej, który zastępuje tradycyjną fakturę papierową.

Co zmieni e-rachunek?

 • Nie będziesz już otrzymywać papierowych faktur, a rachunki za telefon sprawdzisz wchodząc na Plus online.
 • Zobaczysz tam w formie plików PDF swój rachunek telefoniczny oraz szczegółowy wykaz usług (w tym biling SMS) z 3 ostatnich miesięcy. Ważne: podgląd bilingu (szczegółowego wykazu) jest możliwy tylko przy włączonej fakturze szczegółowej.
 • Pliki możesz zapisać na dysku.
 • Powiadomienie o wystawieniu każdego nowego e-rachunku otrzymasz SMS-em lub poprzez e-mail.

Co zyskujesz?

 • Mniej korespondencji w skrzynce na listy.
 • Bezpłatny rachunek szczegółowy.
 • Informację zawsze pod ręką – w Twoim komputerze.
 • Rachunek zawsze na czas.
 • Dostęp do wykazu bieżącego użycia.
 • Pakiet ekologiczny – czyli dodatkowe 60 minut do Plusa (WAŻNE: pakiet otrzymasz o ile jesteś Klientem indywidualnym, masz numer w ofercie Plus Abonament i w ostatnim roku nie aktywowałeś e-rachunku).

Co to jest e-hasło?

E-hasło – to hasło, dzięki któremu możesz korzystać z wszystkich możliwości, jakie daje Plus online.

E-hasło:

 • umożliwia zalogowanie do Plus online bez konieczności posiadania aktywnego Plus Kodu 5,
 • użyte podczas logowania do Plus online umożliwia zlecanie zmian na koncie Klienta,
 • pozwala aktywować e-rachunek lub e-fakturę wraz z rachunkiem szczegółowym (po uruchomieniu e-rachunku dostęp do plików z fakturą i rachunkiem szczegółowym będzie możliwy tylko po podaniu e-hasła),
 • daje dostęp do wykaz bieżącego użycia, czyli szczegółowego wykazu bieżących połączeń,
 • działa również wtedy, gdy Twój numer jest czasowo zablokowany.

WAŻNE: Jeśli posiadasz już e-rachunek lub e-fakturę, nie musisz ponownie definiować hasła – hasło zdefiniowane na potrzeby e-rachunku/e-faktury będzie traktowane jako Twoje e-hasło.

 


>

Written by: Maciej Bukała

 • kamil

  Bez problemu poszło, dzięki

 • Marcin

  Można aktywować e-rachunek dla firm? Jakie niesie to ze sobą konsekwencje prawne?

 • garjusz

  W przypadku aktywacji e-rachunku firmy i osoby prowadzące działalność gospodarczą otrzymają dodatkową fakturę (bez bilingu) w wersji papierowej (uznawaną za podstawę do odliczeń wydatków firmowych).

  Ale można również aktywować e-fakturę, która jest dokumentem akceptowanym przez organy podatkowe (w tym urzędy skarbowe). W tym przypadku nie będziesz otrzymywać dodatkowo faktury w wersji papierowej.

 • pati

  no wszystko super pieknie, ale mi sie nie wyswietla zeby pobrac rachunek szczegolowy , tylko jest e-faktura . innej opcji u mnie nie ma…;/ w takim razie jak mam pobrac ten biling??

Komentarze

 • kvz81: Witam. Mam podobny problem. Używam internetu w domu do przeglądania stron, puszczania bajek dzieciakom na YT, czytania poczty i zaglądania raz na jakiś czas do serwisów społecznościowych. Po tygodniu od rozpoczęcia nowego okresu rozliczeniowego Plus blokuje mi szybkość łącza do poziomu 1Mbps, argumentując to jakimś bzdurnym i nie precyzyjnym zapisem w umowie, który jest w dodatku niezgodny z treścią reklamy, która zachęciła mnie do jego zakupu. Dodam, że w okresie kiedy mogłem jeszcze zrezygnować z umowy bez konsekwencji Plus nie blokował szybkości łącza, a nie używałem internetu w owym czasie w inny sposób. Na mój gust zostałem oszukany. Jeśli jest więcej takich osób może warto byłoby wystąpić z pozwem zbiorowym?? Zobaczę co mi prawnik powie...
 • Paulina: Mam poważny problem! Przyszłam do punktu w celu przedłużenia umowy w Mixie. W punkcie sprzedaży namówiono mnie na ofertę Smart Dom, ponieważ posiadam telewizję z Cyfrowego Polsatu. Z wyliczeń sprzedawcy wynikło, że mój abonament za telefon (ze zniżkami) wyniesie 35 zł miesięcznie. Poinformowano też o internecie, który również zakupiliśmy z miesięczną opłatą tylko 1 zł. Łącznie nie licząc telewizji miałam płacić 36 zł miesięcznie. Kilka pierwszych rachunków przychodziło ponad 70, 80 zł. Poszłam do punktu w celu wyjaśnienia (dla mnie to ogromna różnica cenowa!). Okazało się, że promocja nie przeszła i sprzedawca na moich oczach pisał reklamację do firmy. Dziś przyszła odpowiedź negatywna- nie uznano zniżek. Brakuje jakieś 3,4 zł do uznania. Sprzedawca pomylił się. Ja nie jestem w stanie płacić miesięcznie ponad 80 zł! 35, a ponad 80 to dla mnie różnica nie do podźwignięcia finansowo! Proszę o pilną poradę. Jak mogę zadziałać, co z tym zrobić i gdzie zgłosić się, by pozytywnie rozwiązać problem?