Plus swoją ofertą Internetu LTE rozdaje karty

Dzisiaj na konferencji Plusa i Cyfrowego Polsatu dowiedzieliśmy się o wprowadzeniu nowej oferty. Już wcześniej rozsyłane były zaproszenia na spotkanie i większość osób spodziewała się zmian w ofertach telefonicznych. Dwie marki obok siebie nie były jednak przypadkowe. Bez żadnej marketingowej ściemy – oferta jest unikalna w skali kraju i może naprawdę zamieszać w tym segmencie. I bardzo możliwe, że konkurencja włączy ksero.
Oferta POWER LTE będzie dostępna od jutra, zarówno dla nowych klientów, jak i tych, którzy korzystają już z usług Plusa/Cyfrowego Polsatu. Czas trwania umowy to 24 miesiące. Do abonamentu można dobrać modem lub router.

Jak działa ta oferta?

powerlte_3

Podany podstawowy pakiet danych można wykorzystać w sieci LTE, a także w HSPA+ lub dowolnej innej technologii, do której jest dostęp. Nie obowiązują żadne ograniczenia prędkości.

Po przekroczeniu podstawowego limitu danych szybkość transmisji w sieci HSPA+ ogranicza się do tradycyjnych 32 kbps. Ale gdy jesteśmy w zasięgu LTE, to maksymalna prędkość spada albo do 10, albo do 20 Mb/s lub nie jest ograniczana w ogóle (w zależności od pakietu cenowego). Znaczenie ma też obciążenie stacji bazowej, z której usług korzystamy. Podane w ostatnim wierszu wartości to prędkości maksymalne.

powerlte_4

Uczciwie przyznając – oferta jest unikalna i bardzo korzystna. Oczywiście jeśli jesteśmy w zasięgu sieci LTE. Wtedy bez żadnych haczyków dostajemy nielimitowany dostęp do Internetu mobilnego.

Ceny może nie są najniższe na rynku, ale nie są też wzięte z kosmosu. No i dodatkowo płaci się za coś, czego konkurencja nie oferuje. Prędkości transferu po wykorzystaniu limitu również są atrakcyjne. Play oferuje LTE maksymalnie do 30 Mb/s – tutaj niewiele mniejszą prędkość masz w ramach lejka po wykorzystaniu limitu 😉

powerlte_2

Dodatkowo tę ofertę można wybrać w ramach usługi SmartDOM. Wtedy ceny spadają jeszcze bardziej i dostajemy nielimitowany dostęp do Internetu w bardzo niskiej cenie.

Jeśli internet mobilny ma stać się głównym łączem w domu, to o ile jesteśmy w zasięgu sieci LTE, jest to rewelacyjna oferta. Kryterium zasięgu może odrzuci pewną ilość odbiorców. Ale jeśli nas nie dotyczy – naprawdę warto.

*** AKTUALIZACJA ***

Oferta będzie dostępna w ramach aktywacji (od dzisiaj) i przedłużenia (w najbliższym czasie, nie w postaci aneksu do obecnej umowy).
Promocja będzie dostępna w opcji „na próbę”.
Plus planuje udostępnić szczegółowy opis oferty i oficjalny regulamin dzisiaj po godzinie 15.

Regulamin jest już dostępny pod tym linkiem:

REGULAMIN POWER LTE

Wynika z niego, że we wszystkich opcjach dostajemy nielimitowany dostęp do stron i aplikacji PlusBanku oraz strony Cyfrowego Polsatu. W dwóch najwyższych opcjach jest też bezpłatny dostęp do własnych komponentów serwisu IPLA.

Od 1:00 do 7:00 obowiązuje Pakiet Nocny 100 GB przez 3 miesiące bez opłat, później za 2,90 zł za miesiąc.

Oferta jest już dostępna na stronie Plusa.

Jak powiedział Arkadiusz Majewski z biura prasowego Plusa, w ciągu kilku tygodni będzie udostępniona możliwość zmiany taryfy na Power LTE w ramach obowiązującego kontraktu.

Written by: Kuba Stypułkowski

Na niczym się nie zna, a zawsze ma najwięcej do powiedzenia - na każdy temat. Lubi Windows Phone i phablety, również te androidowe. Nie rozstaje się ze słuchawkami (jeśli znów ich nie zniszczył), klawiaturą i piłką do koszykówki. Ceni dobrą jakość dźwięku. Przyszły teksańczyk. W internetach pod nickiem @stypulkovski.

 • Adam

  A jakie routery? To mnie ciekawi, bo jeśli rzeczywiście bez limitu to jutro zapierdalam podpisać umowę :)

 • pakierhakierxd

  Jeśli w przyszłości pojawi się u mnie zasięg lte myślę że przejdę z Netii z obowiązkowym telefonem i 10mb za 94,na Plus lte za 60,będę miał to samo i taniej ;-), póki co limity odpychaly mnie od mobilnego internetu.

 • http://www.plusblog.pl/ Jakub Stypułkowski

  Routery i inny sprzęt: dodałem odpowiednią grafikę we wpisie.

  Tak jak napisane we wpisie: jeśli jesteś w zasięgu LTE i wybrałeś tą taryfę, to prędkość jest ograniczana DO iluś tam Mb/s. Tu gwarancji nie ma – do 10 Mb/s to zarówno 9 Mb/s, jak i 0,2 Mb/s. Można jednak chyba tą opcję wypróbować na ileś tam dni. Zależy to od obciążenia stacji bazowej – użytkownicy „po limicie” zawsze będą mieli niższy priorytet. Ale opłat dodatkowych nie ma.

  No i zadowolenie z oferty wyrażaj innymi, mniej wulgarnymi słowami :)

 • http://www.plusblog.pl/ Jakub Stypułkowski

  Zależy jak kto używa. Aktualnie jestem związany lojalką z pomarańczową siecią – Internet tak dobry, że do pewnych celów używam zapasowej karty. Ale jeśli chodzi o sam limit – to one się zwiększają. Mam np. opcję 35 GB (wcześniej kolejno 10, 14, 18). Tego naprawdę już idzie używać na luzie.

  Gdybym wstrzymał się parę miesięcy, to bardzo możliwe, że wybrałbym tą ofertę.

 • zbyszek

  a gdzie sprawszic zasieg ??

 • Lila

  z chęcią – ale brak zasięgu

 • pakierhakierxd

  Wiesz mi czasem idzie 4gb/dzień więc dla mnie no limit jest ważny :) ,co zrobię jak tv/Youtube w Hd dużo je 😉

 • x BaRteQ

  czyli internet będzie bez limitu? Jeśli tak, to przechodzę na tę ofertę, niby 25 GB obecnie mi wystarcza, ale za tę samą cenę internet bez limitu jest o niebo lepszy :)

 • Łukasz Bik

  2 pytania: pierwsze czy da sie to wlaczyc w istniejacej umowie bo przedluzylem na rok umowe w starym systemie w styczniu a drugie pytanie to czy jezeli przekrocze limit to bez zadnych oplat w nocy i w dzien moge sciagac co chce ile chce??

 • rlip

  Super! Na ile przed końcem starej umowy można przedłużyć ją na jedną z powyższych ofert?

 • http://www.plusblog.pl/ Jakub Stypułkowski

  Na mapie zasięgu od Plusa albo (pewniejsza opcja) przetestować Internet w opcji na próbę (z modemem LTE).

 • http://www.plusblog.pl/ Jakub Stypułkowski

  Po wykorzystaniu podstawowego pakietu jest lejek do 32 kbps (gdy jesteś w zasięgu HSPA+) lub do 10, 20 Mb/s czy bez limitu w zależności od opcji cenowej. Bez opłat.

 • http://www.plusblog.pl/ Jakub Stypułkowski

  1. Musiałbym się zapytać, w informacji prasowej nie było wzmianek, nie ma jeszcze oficjalnego regulaminu oferty – dodamy to jak najszybciej.
  2. Pewnie tak. Jeśli Plus nie wywinie jakiegoś numeru z ograniczeniami godzinowymi, to tak. Z prędkością zależną od technologii, w której zasięgu jesteś.

 • http://www.plusblog.pl/ Jakub Stypułkowski

  Nie wiem – nie ma oficjalnego regulaminu; gdy się taki pojawi, dodam go jak najszybciej.

 • Łukasz Bik

  oby bo jesli nie to sie mocno zirytuje juz obeszla mnie promocja 2x LTE wiec moze z tym sie uda dla mnie 75 giga na miesiac to stanowczo za malo 😛

 • http://www.plusblog.pl/ Jakub Stypułkowski

  Ogółem operatorzy będą zwiększać limity. I ceny, ale zawsze to dodatkowa usługa, którą zwiążą ze sobą klientów.

  Więcej się dowiem, jak będzie oficjalny regulamin. Pomogą też specjaliści Plusa na PlusForum, którzy może już go znają :) Choć dział jest aktywny 10:00-18:00.

 • Tomasz

  No i w kwestii internetu porzuciłem właśnie konkurencję :) Zdecydowanie podoba mi się polityka Plusa

 • http://www.plusblog.pl/ Jakub Stypułkowski

  Już dodałem regulamin.

 • Andrew

  W regulaminie niepokojący jest tylko zapis z paragrafu 2 punkt 17, podpunkt b gdzie o ile dobrze rozumiem w przypadku dużego zużycia i tak mogą przyciąć nawet jeżeli jesteśmy w zasięgu LTE:

  b) Zgodnie z rosnącym zużyciem danych przez Abonenta, Cyfrowy Polsat zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów technicznych transmisji danych w ramach usługi „LTE bez limitu” z zachowaniem różnic między klasami, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do 32 kb/s.

 • http://www.plusblog.pl/ Jakub Stypułkowski

  To furtka bezpieczeństwa. Taką każdy zostawia, jeśli ktoś nadmiernie generuje ruch, podobnie jak w wypadku nabijania minut w różnego rodzaju promocjach przy no-limit.

  Jeśli nie wzrośnie znacząco zużycie danych – jak pisze w tym podpunkcie – nie będą z tego korzystać.

 • http://www.plusblog.pl/ Jakub Stypułkowski

  Już jest – 6 miesięcy przed. No i w ciągu kilku tygodni będzie możliwość upgrade’u.

 • http://www.plusblog.pl/ Jakub Stypułkowski

  Są już informacje o włączeniu taryfy w obecnej umowie.

 • Łukasz Bik

  mapa ma sie nijak do LTE w tej chwili ja mam 3 kreski LTE w domu a na mapie nie ma wogole zasiegu nawet na dworze.

 • http://www.plusblog.pl/ Jakub Stypułkowski

  Dlatego zawsze najlepszym rozwiązaniem jest przetestowanie oferty w opcji na próbę, lub na kartę w opcji LTE, jeśli ktoś ma odpowiedni sprzęt.

 • LIMak246

  ten 100gb limitu nocnego to prawda ??

 • http://www.plusblog.pl/ Jakub Stypułkowski

  Tak.

 • LIMak246

  to super a kiedy wejdzie to w życie

 • http://www.plusblog.pl/ Jakub Stypułkowski

  W sensie jak wejdzie w życie? Ofertę można kupować już od prawie tygodnia.

 • LIMak26

  na stronie plusa nic nie mam o tym

 • http://www.plusblog.pl/ Jakub Stypułkowski
 • LIMak246

  umowę podpisem pół roku temu czyli stare zasady czyli nie obejmuje mnie 100gb limity nocnego

 • http://www.plusblog.pl/ Jakub Stypułkowski

  Dobrze, tylko że te 100 GB obejmuje opisywaną wyżej ofertę – Power LTE. Jeśli nie zmienisz swojej oferty na Power LTE (a taka możliwość będzie), to korzystasz na starych warunkach.

 • LIMak246

  dziękuje za wyrozumiałość i odp. czyli nie długo będę mógł aktualizować moja umowę na Power LTE

 • etanol

  Co to znaczy znacząco? Zastanawiam się nad porzuceniem ADSL od Netii i takie zapisy mnie frustrują. Wezmę najwyższą opcję dzieciaki przyniosą nowy komputer i zaczną ściągać kolekcję gier z Steam, tudzież ordynarnie włączą torrenty i co dalej?
  W związku z absolutnym brakiem precyzji w wartościach używania łącza ile będzie kosztować zerwanie umowy, kiedy nie limitowane łącze stanie się limitowane? Pytam o najdroższą opcję.
  Kolejnym niejasnym zagadnieniem jest priorytetowanie po wyczerpaniu limitu i ponownie pytam o najwyższą opcję. Przy znacznym obłożeniu BTS pierwszeństwo dostaną ci z niewykorzystanym limitem?

 • http://www.plusblog.pl/ Jakub Stypułkowski

  Tak jak napisałem najwyżej. To jest ZAPIS. Furtka bezpieczeństwa, na którą może się powołać operator, jeśli łącze zostanie wykorzystane do „generowania sztucznego ruchu” bądź „działania na szkodę operatora”. Każdy operator takie coś ma w regulaminie, by nie został na lodzie. 30 procent ruchu w sieciach to jest p2p, inne popularne serwisy generują kolejną część. Biorą to pod uwagę, ale – *przynajmniej z tego co słyszałem* – nikt tak o dostępu nie przycina. Ale to trzeba by było się zapytać gdzie indziej, na przykład na naszym PlusForum.

  Priorytetowanie – na stówę w jakiś sposób będą to robić. W jaki – sam nie wiem. Podejrzewam, że będzie tak jak mówisz – pierwszeństwo w dostępie do BTS będą mieli ci, którzy nie wykorzystali limitu podstawowego. Choć jak będzie naprawdę duże obciążenie stacji bazowej, to i to nie pomoże 😉

 • etanol

  Dziękuję za odpowiedź. Czyli rozsądnie poczekać z zakupem na pierwsze opisane przygody użytkowników.
  A zawleczka bezpieczeństwa, czyli kara za zerwanie umowy, bo nigdzie się dokopać nie mogę. Coś wiadomo na ten temat, czy jej zwyczajnie nie ma.

 • dużyMały

  a wiadomo kiedy będzie taka możliwości

 • http://www.plusblog.pl/ Jakub Stypułkowski

  Kiedy konkretnie – nie wiadomo. Kluczowe słowo: „w najbliższych tygodniach”.

 • dużyMały

  czyli jak podpisałem umowę 8 miesięcy temu to będę od nowa móc podpisać umowę na power lte

 • tedi

  Plus to oszukancza klamliwa siec nie radze z niej korzystac

 • tedi

  Ludzie nie korzystajcie z sieci PLUS ,to klamliwa oszukancza siec,pospolici naciagacze,wykorzystujacy ludzka niewiedze lub nieswiadomosc czlowieka. Zdzieraja z ludzi kase przebezczelnie.

 • tedi

  Nie badz czlowieku kolejną ofiarą PLUSA,to KANCIARZE i OSZUSCI żerujacy na ludzkiej niewiedzy,lub nieswiadomosci czy nieuwadze,tedi.

 • Michal

  http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=14191&p=115082#p115082

  no ale na waszym forum plusa odsylaja do BOK, nikt nic nie wie…

 • Grzegorz

  Niestety, sporo jest zapis regulaminie to każdy chwili mogą blokować na lejek. Wskazały już kliku osób dostawały po granica 280-200 GB. Ale tym razem już udało się ktoś osiągnął nawet 400 GB. Musicie potestować.

 • f0rteka

  NIE!

 • jacek

  A LTE na Iphona?

 • Kaamilloss

  „opłata miesięczna obniżona o rabat przy wyborze e-faktury oraz rabat 50% z tytułu oferty smartDOM” jeżeli nie posiadam konta bankowego i che zrezygnować z e-faktury to opłata nie zostanie obniżona?

 • awygo

  Cyfrowy Polsat to oszust. Od półtora miesiąca BTS w mojej okolicy jest przeciążony. Download 1Mb/sek. Złożyłem reklamację. Ponieważ Cyfrowy Polsat nie może zapewnić mi przepustowości na jakimś przyzwoitym poziomie, wymyślili sobie że dokonałem nadużycia, bo przetransferowalem ponad 70 GB i ograniczyli mi transfer do 32 Kb/sek.
  Przekroczyłem limit internetu „bez limitu”? Przestrzegam przed oszustami.

 • Jacek

  Posiadam internet w cyfrowym polsaci tak zwany power lte bez limitów od 4 miesiecy a plus to to samo. Modem odu łączy się tylko z technologią lte, a siła to -49 dBm. Po wykorzystaniu 76 GB w zeszłym okresie rozliczeniowym usługa internetu ma prędkość 0.5 Mbps
  http://www.speedtest.pl/test/95225363. większość stron ma problem z załadowaniem. Zasłaniają się FUB ale już jakich nadużyć dokonałem nie chcą mi odpowiedzieć. Dodam że nie korzystam z torrentów a 76 GB zużyte zostało w większości na HBO go VOD itd. bo dzieci lubią oglądać bajki, a ja filmy i seriale, nie żeby to miało jakie kolwiek znaczenie w usłudza (nie) limitowany internet dla domu. polsat, plus polkomtel oszukują swoich klientów sprzedając im usługe która nie istnieje. UWAGA na oszustów.