Rozpakowujemy telefon Nokia 301

Zapraszam do obejrzenia materiału wideo, na którym zaprezentuję nowy telefon Nokia 301 oraz powiem kilka słów o pierwszych wrażeniach po kilku godzinach użytkowania nowego telefonu z fizyczną klawiaturą od Nokii. Nokia 301 to klasyczny telefon, który oferuje łączność 3G oraz rozmowy w jakości HD Voice.


Written by: Piotr Kowalik

7 komentarzy Added

Join Discussion
 1. maciej 29-06-2013 |
  Cieszę się że telefon będzie testował ktoś kto lubi telefony klasyczne. Sam posiadam ten telefon i głowy nie urywa ale jest to solidny wół roboczy. Z niecierpliwością czekam na recenzje, zauważyłem pewne mankamenty w tym telefonie i będzie to dla mnie porównanie czy występują tylko w moim egzemplarzu czy też ogólnie jest to przypadłość tego modelu.
 2. Piotr Kowalik 29-06-2013 |
  Ja też zauważyłem pewne błędy, ale głównie poza tym co powiedziałem na filmie, dotyczą one oprogramowania. Również na zagranicznych forach donoszą, że trwają prace nad nowym softem, który ma wydłużyć czas pracy na baterii. U mnie tragiczny on nie jest, jednak na 1200 mAh w takim telefonie to za mało (Samsung S5610 z 3G miał znacznie lepszą baterię, mimo pojemności, jak dobrze pamiętam - 1000 mAh). Ale niestety czuję, że nie będę mógł przetestować telefon z załatanym oprogramowaniem. No ale takie wady testowania telefonu zaraz po premierze na rynku ;-) Liczę, że Nokia nie zaniedba tego i niebawem pojawią się poprawki.
 3. maciej 29-06-2013 |
  Na filmie podałeś dobrą głośną jakości dzwonków, u mnie jest tak że do przedostatniej rosnącej skali siły mocy jest dość cicha, a na ostatniej za głośna:) czy także to występuje w modelu testowanym? Zauważyłem jeszcze słabą jakość obrazu w słońcu (prawie nic nie widać) a miał to być wyświetlacz przepuszczający światło;)
 4. Piotr Kowalik 30-06-2013 |
  z tą głośnością tak to juz jest w tych Nokiach z tej półki :) ja już do tego przywykłem, więc nawet nie zwróciłem na to uwagi. Ale jeszcze nie zdarzyło mi się nigdy przegapić połączenia, co nie jest takie oczywiste w przypadku innych modeli :) Co do czytelności wyświetlacza, to pozostaje tylko ustawienie jasności ekranu na max poziomie. Powiem też, że miałem telefony ze znacznie mniej czytelnymi ekranami na dworze, nie jest taka zła ta 301 :)
 5. maciejo 01-07-2013 |
  Jakbym mógł prosić czy w tej nokii jest coś na wzór google maps, że np. pokaże mi na mapie poprzez połączenie internetowe z pakietu internetowego gdzie się znajduję i chociaż określi drogę z punktu A do punktu B. Dzięki z góry!
 6. Piotr Kowalik 01-07-2013 |
  Standardowo w Nokii jest zainstalowana apka "Nokia Nearby" - czyli aplikacja pokazuje nam, co ciekawego znajduje się w okolicy. Jeśli chodzi o typowe mapy, nawigację, to nie znalazłem takiej aplikacji w 301. I również nie mogę znaleźć takiej aplikacji w sklepie Nokii, który jest w menu telefonu. Spora wada. Również Google nie udostępnia już Google Maps Mobile na Javę :( będę musiał się zorientować czy można tutaj zainstalować mapy Nokii, które były przecież w wielu dość prostych telefonach. Jednak i tak spory minus za brak jakiejkolwiek aplikacji w standardzie, a tych w 301 jest sporo - tylko w większości są one zbędne i nieużyteczne, na co nawet nie warto poświęcać czas przy recenzowaniu ;)
 7. maciejo 02-07-2013 |
  Dziękuję za sprawdzenie :)

Leave Your Reply