Tani i wydajny tablet: GOCLEVER TAB R973

 dzięki modelowi A73 i promocjom w pewnej sieci dyskontów utrwalił się nam jako producent niezłych i tanich tabletów. Ale co z wydajnością? O ile parametry modelu A73 wystarczą do podstawowych zastosowań to bardziej wymagający użytkownicy mogą czuć spory niedosyt. I własnie takim osobom wyszła ta firma na przeciw tworząc model TAB R973.


Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.6GHz z rdzeniami Cortex A9. Wspierany jest on przez układ graficzny Mali 400MP z czterema rdzeniami. Nie jest to ten sam układ co w A73. Bliżej mu do tego co siedzi w topowych modelach serii Galaxy. Producent nie skrzywdził urządzenia małą ilością pamięci RAM – oferuje 1GB czyli obecny standard w wysokiej półce. Na pliki i aplikacje przeznaczone jest 16GB pamięci z możliwością rozszerzenia kartą o dodatkowe 32GB. Nie mogło oczywiście zabraknąć Wi-Fi w standardzie n. Wszystkimi tymi cudami zarządza Android 4.0 z możliwością aktualizacji do najnowszej wersji systemu – 4.1

 Za wyświetlanie treści odpowiada ekran 9,7″ IPS o rozdzielczości 1024×768.Do standardowych portów mini JACK i microUSB dochodzi miniHDMI. Wszystko to ma zasilać bateria o pojemności 8000mAh – można więc liczyć na kilka ładnych godzin zabawy.
Niestety, do pełni szczęścia brakuje BT, 3G oraz GPS. Rekompensuje to cena – około 750zł.
Źródło: GoClever

 Written by: Maciej Bukała

2 komentarze Added

Join Discussion
  1. Adam 21-09-2012 |
    Właściwie to miałbym pytanie może ktoś by wiedział jak to jest...baterie w telefonach maja 6miesięczną gwarancje ,czy w takich urządzeniach można wogule wymienić baterię choćby u producenta czy gdzieś w komisie? Czy trzeba po upływie gwarancji kupić nowy tablet,na rynku jest kilka modeli z wymienną baterią Toshiba i Huawei...lepiej dopłacić i mieć spokój?

Leave Your Reply