Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Test telefonu: LG Swift L7

Test telefonu: LG Swift L7

Najnowsza seria telefonów LG – L Series – kładzie wysoki nacisk na wygląd i wykonanie telefonów. Na rynku są obecnie dostępne trzy modele z tej serii – L3, L5 oraz L7. Różnice pomiędzy tymi modelami to wielkość wyświetlacza oraz drobne zmiany w specyfikacji. Jednakże wygląd (a dokładniej design) zostaje ten sam – bez względu na półkę cenową, telefon wygląda elegancko i prestiżowo. W tej chwili skupię się na modelu L7, który jest obecnie modelem z najwyższej półki z tej linii telefonów LG.

Wygląd, obudowa, wykonanie

Telefon swoim wyglądem sugeruje, że jest to urządzenie z najwyższej półki. W rzeczywistości jest nieco inaczej, ponieważ tak naprawdę to model ze średnio-niskiej półki, zamknięty w stylowej obudowie, łudząco podobnej do Samsunga Galaxy S II (stylistyka oraz fizyczny przycisk pod ekranem). Zatem można powiedzieć, że za niewielkie pieniądze można mieć „wypasiony” (a przynajmniej wyglądający jak taki) telefon, który na pewno wzbudza zainteresowanie wśród znajomych.

Obudowa LG wykonana została z wysokiej jakości plastiku oraz szkła. Spasowanie obudowy ocenić mogę jako bardzo dobre. Plastiki nie skrzypią (chyba, że przy bardzo mocnym ścisku) ani też nic nie odstaje, a matowe wykończenie tylnego panelu zapewnia komfort trzymania telefonu w dłoni oraz nie powinien szybko zostać zarysowany.

Warto także zwrócić na gabaryty tego smartfonu, a zwłaszcza na jego grubość, która wynosi zaledwie 8,7 mm. Dodam, że Samsung Galaxy S II jest cieńszy o zaledwie… 0,2 mm 😉

Wyświetlacz Ekran zastosowany w tym telefonie to panel LPS o przekątnej 4,3” wyświetlający obrazy w rozdzielczości 480 x 800 pikseli, wykonany w technologii NOVA, który doskonale reaguje na dotyk. Parametry te zapewniają wręcz doskonały obraz, czyniąc wyświetlacz w tym modelu jedną z największych zalet urządzenia. Osobiście byłem przeciwnikiem dużych wyświetlaczy i zawsze ceniłem smartfony o przekątnej 3,2 – 3,5”. Jednakże testując Sony Xperię S stwierdziłem, że 4,3” to najbardziej optymalna przekątna wyświetlacza w komórce. Dlaczego? Telefon z takim wyświetlaczem jest akceptowalnych wymiarów (kwestia szybkiego przyzwyczajenia), a komfort obsługi urządzenia (zwłaszcza wirtualnej klawiatury QWERTY) jest nieporównywalnie większy. Dlatego też LG L7 doskonale spisuje się do pisania dużej ilości wiadomości SMS, e-mail i innych. Wspomnę także, że nie ma problemów z czytelnością wyświetlacza na dworze, nawet w pełnym słońcu. Brakuje jedynie automatycznej regulacji podświetlenia, ale na belce powiadomień łatwo można regulować natężenie światła za pomocą suwaka.

Połączenia Tutaj najbardziej spodobała mi się nakładka LG, która ma bardzo przemyślane zarządzenia rozmowami. Nawet powiem, że jest to pierwszy telefon z Androidem, w którym znalazłem w standardzie licznik czasu połączeń. Co mi się tutaj najbardziej spodobało? Otóż to, że wszystko jest bardzo prosto zrobione i wyjątkowo czytelne. Wpisywany numer jest dzielony na części po 2 lub 3 cyfry (w zależności od tego, czy jest to numer stacjonarny, czy też komórkowy) oraz opcja Smart Dial. Jeśli chodzi o samą jakość połączeń, to nie mam powodów do narzekań. Rozmówcę słychać głośno i akceptowalnie wyraźnie, rozmowa w głośnym otoczeniu nie powoduje problemów. Wisienką na torcie jest tutaj obsługa HD Voice, która w Polsce dostępna jest u dwóch operatorów..

Kilka słów o procesorze i systemie Android oraz Internecie Napisałem wcześniej, że nakładka LG bardzo przypadła mi do gustu. To prawda. Jest niezwykle prosta, czytelna i wyjątkowo szybka, a także bardzo funkcjonalna. Na nowego LG „przesiadłem” się ze swojego Sony Ericssona Neo V, który oferował nieco lepszy procesor, jednakże działał nieco wolniej niż LG L7… W smartfonie koreańskiego producenta znajdziemy nieco przestarzały procesor Qualcomm MSM7227A Snapdragon 1 GHz Cortex-A5, ale podczas wykorzystania z telefonu do podstawowych czynności (telefon, wiadomości, obsługa menu) nie odczujemy tego. Problemy z wydajnością zaczną się jednak w momencie, kiedy będziemy chcieli skorzystać z gier albo z wbudowanej przeglądarki, która nie działa na tym telefonie tak płynnie, jak na innych wyposażonych w procesor 1 GHz i pamięć RAM 512 MB (co przy Androidzie ICS nie jest dużą ilością). Mimo wszystko, jeśli zamyka się regularnie otwarte aplikacje, to możemy zapomnieć o nadmiernym spowalnianiu czy też zawieszaniu się telefonu. Bez problemów L7 obsługuje technologię Flash. W tym modelu znajdziemy na pokładzie Androida 4.0.3.

Łączność L7 oferuje rozbudowane portfolio łączności. Telefon obsługuje sieci UMTS900, Wi-Fi w standardzie b/g/n, NFC, Bluetooth 3.0 oraz DLNA. Standardowo w systemie Android jest opcja hot-spotu WiFi. Jeśli chodzi o łączność 3G, to telefon posiada modem HSPA – HSDPA do 7,2 Mbps oraz HSUPA do 5,76 Mbps. Wbrew temu, co znajdziemy w licznych specyfikacjach, model ten nie obsługuje technologii HSPA+ (pobieranie do 21,6 Mbps).

Bateria Ogniwo zasilające telefon to bateria Li-Ion o pojemności 1700 mAh. Przy pisaniu około stu wiadomości SMS, sporadycznego korzystania z WiFi (10 min dziennie) i przy średnim podświetleniu ekranu telefon ładuję co pełne dwie doby. To jest dobry wynik, patrząc na to, że jest to smartfon z Androidem. Oczywiście, przy bardzo intensywnym użytkowaniu telefon będzie trzeba ładować co wieczór, natomiast przy minimalnym użytkowaniu powinien wytrzymać około 5 dni pracy bez konieczności ładowania akumulatora.

Multimedia Aparat, który został zastosowany w LG L7 oferuje 5 MPix matrycę wspomaganą Autofocusem oraz diodą LED. Zdjęcia wykonane L7 może nie zachwycają, jednakże są akceptowalnej jakości. Na pewno taka jakość, jaką oferuje L7 zadowoli większość użytkowników.

Odtwarzacz muzyki oferuje możliwość ustawienia charakterystyki dźwięku w postaci korektora, a także zachęca swoim prostym interfejsem, jednocześnie posiadającym wiele ustawień i trybów. Najbardziej przypadło mi do gustu usuwanie utworów z pamięci urządzenia prosto z menu odtwarzacza oraz odtwarzanie muzyki z wybranych folderów. W wielu modelach brakowało mi tego. Jakość muzyki oceniam jako średnią. Na dobrych słuchawkach dźwięk nie jest ani zbyt płytki, ani sztuczny, aczkolwiek mam wrażenie, że czasami brakuje mu głębi. Na szczęście jest korektor, który może nieco zniwelować ten efekt.

Podsumowanie LG L7 to doskonały smartfon dla osoby, która wykorzystuje telefon głównie do podstawowych czynności, chce mieć duży wyświetlacz, a jednocześnie nie nadwyrężyć swojego budżetu na zakup telefonu. Ja osobiście bardzo polubiłem ten telefon, przede wszystkim za wygląd, smukłość obudowy i jej dobre wykonanie, zadowalającą jakość połączeń telefonicznych, bardzo duży i czytelny wyświetlacz, a także prosty, szybki i czytelny interfejs z dużą gamą ustawień (personalizacja ekranu blokady, belki z powiadomieniami itd.). Nowy telefon w serwisie Allegro to koszt około 700 złotych, co wg mnie jest doskonałą ceną za ten telefon. Niektórzy piszą, że telefon ze względu na słaby procesor lubi się zawieszać, zacinać i trzeba go często restartować. Ja przez tydzień intensywnego użytkowania nie spowodowałem takiej sytuacji, aby telefon się zawiesił, aczkolwiek lubi zwolnić, gdy w tle pracuje wiele aplikacji. Mimo wszystko, jest to bardzo elegancki i udany telefon, na którego warto zwrócić uwagę.

Wady:

  • Mało wydajny procesor (problemy z pracą wielozadaniową przy wymagających aplikacjach)
  • Co za tym idzie, niska wydajność standardowej przeglądarki

Zalety:

  • Piękny wygląd oraz wysoka jakość wykonania
  • Zadowalający czas pracy na baterii
  • Dobra jakość połączeń
  • Duży wyświetlacz IPS oferujący doskonałą jakość obrazu
  • NFC
  • Przyjazny interfejs, minimalistyczna nakładka oraz system Android 4.0

Ocena poszczególnych elementów (oceny w skali szkolnej 1-6):

  • Jakość wykonania obudowy: 6-
  • Intuicyjność i wygoda obsługi: 6
  • Stabilność i szybkość interfejsu: 6
  • Wiadomości: 6
  • Jakość połączeń: 5+
  • Czas pracy baterii: 5
  • Aparat: 5
  • Odtwarzacz muzyki: 5
  • Wyświetlacz: 6
  • Internet: 4+
  • Stosunek ceny do jakości: 6

Średnia: 5,52 (celujący) Autor: Piotr Kowalik (kowcio)

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x