Test: Nokia C3-00

 

W roku 2010 Nokia wprowadziła nową linię telefonów- Cseries. Do naszej reakcji trafił drugi przedstawiciel tej serii, Nokia C3. Telefony te skierowane są dla młodych odbiorców, którzy pragną być cały czas w kontakcie ze światem przy wykorzystaniu sieci społecznościach (np. Facebook, Twitter). Cechują się również niską ceną, średnimi parametrami, a wzornictwo zaczerpnięte jest z biznesowej serii fińskiego producenta. Czy aby stosunkowo niska cena nie odbiła się na jakości urządzenia? Zapraszam do lektury testu telefonu Nokia C3.


Co w zestawie?
Oprócz telefonu Nokia C3 oraz dokumentów , producent daje do ładnego, ekologicznego pudełka także ładowarkę AC-3E, baterię oznaczoną symbolem BL-5J, standardowy zestaw słuchawkowy WH-102 oraz kartę pamięci microSD o pojemności 2GB. Na pierwszy rzut oka brakuje przewodu USB do transmisji danych.

Obudowa
Nokia C3 to telefon z niskiej półki, dedykowany dla niewymagających użytkowników. Bardzo często w przypadku telefonów marki Nokia bywało tak, że producent bardzo oszczędzał na tworzywach, z których produkował obudowy swoich telefonów. W tym przypadku jest zupełnie inaczej. Telefon jest solidny, wykonany z bardzo dobrej jakości plastiku i aluminium; poszczególny elementy są świetnie ze sobą spasowane. Telefon jest cienki (13,6mm), szeroki (58mm), ale i tak dobrze leży w dłoni. Porządna obudowa, bardzo ładne wzornictwo i klawiatura typu QWERTY sprawia, iż telefon prezentuje się świetnie, wygląda na typowo biznesowe urządzenie z wysokiej półki.

W górnej części przedniego panelu zamontowano poniżej głośnika służącego do prowadzenia rozmów, duży (2,4”) wyświetlacz o rozdzielczości 240×320 pikseli wyświetlający paletę 256 tys. kolorów. Poniżej znajduje się pełna klawiatura. Klawisze są wypukłe, co powoduje, że wprowadzenie tekstu na tym urządzeniu jest bardzo wygodne (po przyzwyczajeniu się). Klawiatura bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, śmiało można ją porównać do tej, która została zastosowana w telefonach biznesowej z wyższej półki (tj. Nokia E71 i E72). Obok klawisza nawigacyjnego znalazły się dwa klawisze skrótów, które można przypisać do dowolnych aplikacji.

Na bocznej ścianie obudowy po lewej stronie na wysokości wyświetlacza zamontowano złączę microUSB służące do komunikacji telefonu z komputerem oraz slot kart microSD (max 8GB), które są zabezpieczone zaślepkami. Po prawej stronie w dolnej części jest miejsce na przypięcie smyczy bądź zawieszki. Po obu stronach w dolnej części znajdują się przyciski spustu tylnego panelu, pod którym znajduje się karta SIM oraz bateria. Głośnik oraz oko aparatu zostało umiejscowione z tyłu telefonu, nad aluminiową klapką.

Oprogramowanie
Nowa propozycja od fińskiego producenta telefonów komórkowych została oparta na platformie S40 szóstej edycji, którą można spotkać również w wielu prostych modelach, np. 6303i Classic. Obsługa menu telefonu jest bardzo prosta, układ ikonek jest logiczny i przejrzysty- wszystko to powoduje, że menu wygląda bardzo estetycznie. Czcionka jest bardzo dużego rozmiaru, tak więc osoby z nieco słabszym wzrokiem równie dobrze poradzą sobie z obsługą tego modelu. System pracuje wręcz idealnie, podczas użytkowania tego telefonu nie spotkałem się z tym, aby się zawiesił czy też dłużej „myślał”. Po naciśnięciu „czerwonej słuchawki” przy zablokowanej klawiaturze wyświetla się zegarek niemałego rozmiaru, a także data i opcjonalnie informacja o nowym zdarzeniu  (nieodebranie połączenie bądź nowa wiadomość). Jest to bardzo praktyczne i przydatne w codziennym użytkowaniu. Niestety, Nokia zrezygnowała ze świetlnych powiadomień, które było można spotkać w starszych modelach. Standardowo w telefonie znajduje się kilka aplikacji ułatwiających codzienne życie i organizację czasu, tj. konwerter, budzik, dyktafon, minutnik, lista zadań, kalkulator czy nawet aplikację umożliwiającą zamieszczanie zdjęć w Internecie. Nie zabrakło również trzech gier – Sudoku, Bounce Tales oraz Block’d przypominający kultowy Tertis.
Pulpit telefonu niewiele różni się od tego, które można spotkać w innych telefonach tego producenta. Istnieje możliwość włączenia tzw. ekranu głównego, czyli skrótu do często używanych aplikacji. Widok ekranu składa się z trzech boksów, które można przypisać do różnych aplikacji, np. kalendarz, sieci WLAN. Wersja oprogramowania w testowanym telefonie to v04.60.

Połączenia
Nokia C3 posiada książkę telefoniczną o pojemności 1000 wpisów. Jeden wpis składa się nie tylko z imienia, nazwiska i numeru telefonu, ale także z adresu e-mail i www, zdjęcia czy też daty urodzenia. Książka jest bardzo rozbudowana, podobnie jak we wszystkich nowszych telefonach. Nieco gorzej wygląda rejestr połączeń. Przede wszystkim po naciśnięciu „zielonej słuchawki” pojawia się lista z ostatnimi połączeniami. Nie można w łatwy sposób przełączyć widoku na np. połączenia odebrane. Telefon nie pokazuje również ile było wykonanych połączeń do poszczególnych numerów, co za tym idzie nie można sprawdzić czasu połączeń z wybranym kontaktem (C3 pokazuje tylko czas trwania ostatniego połączenia).

Jakość rozmów oferowana przez nowy produkt Nokii jest dobra. Podczas rozmowy nie słychać szumów lub jakichkolwiek innych zakłóceń, nie zrywa połączń, ale czasami jest problem ze zrozumieniem rozmówcy w bardzo głośnym otoczeniu. Gdyby było słychać mojego rozmówcę nieco głośniej w słuchawce, nie miałbym żadnych zastrzeżeń do jakości rozmów. Telefon świetnie sobie radzi przy słabym zasięgu GSM, co w znaczącym stopniu wpływa na jakość połączeń.

Wiadomości
Nokia C3 promowana jest przez Nokię jako znakomity telefon do obsługi poczty elektronicznej. Ciężko się z tym nie zgodzić, w telefonie został zainstalowany dość dobry klient e-mail, wbudowany moduł Wi-Fi, zabrakło jedynie HSDPA (chociaż i tak EDGE jest wystarczającą technologią do wysyłania mailów). Wygodna, pełna klawiatura sprawia, że napisanie nawet bardzo długiej wiadomości nie stanowi większego problemu.

Podobnie jest z wiadomościami SMS, obsługa wygląda wzorowo. Wiadomości obsługiwane są w formie dialogów, jednakże dłuższe wiadomości i tak wymagają tradycyjnego wyświetlenia. Pamięć wiadomości jest ogromna (ograniczenie jest w postaci współdzielonej pamięci telefonu – 55MB, dla przykładu 500 wiadomości SMS zajmuje ok. 2MB), dzięki czemu nie trzeba pilnować o regularnym kasowaniu wiadomości. Mimo wszystko, przy bardzo dużej ilości wiadomości (wyrażanej w tysiącach) telefon potrafi nieco wolniej działać. Przy wysyłaniu wprowadzonego tekstu nie zabrakło listy ostatnio używanych numerów, co z pewnością ułatwia obsługę wiadomości.

Aparat fotograficzny
Nokia C3 została wyposażona w zwykły aparat o rozdzielczości 2Mpx z czterokrotnym zoomem cyfrowym. Po samej specyfikacji można wywnioskować, że zdjęcia prezentowane przez C3 będą na poziomie dużo starszych telefonów fińskiego producenta. Potwierdziło się to w rzeczywistości. Zdjęcia nawet w bardzo dobrych warunkach oświetleniowych są dość słabej, typowo telefonicznej jakości. Jeszcze gorzej zdjęcia wyglądają zrobione po zmierzchu bądź przy sztucznym świetle. Widoczne są szumy, a kolory mają się nijak do rzeczywistości. Aparat jest jedną z najsłabszych stron tego modelu.

Odtwarzacz MP3 i radio
O ile aparat w Nokii C3 jest wręcz fatalny, o tyle zupełnie inaczej wygląda jakość muzyki oferowana przez ten telefon. Aplikacja służąca do odtwarzania muzyki jest bardzo prosta,  ale nie zabrakło w niej podstawowych ustawień, czyli  korektora z możliwością dokonania modyfikacji przez użytkownika. Pliki MP3 sortowane są wg list utworów, wykonawców, albumów i  gatunków. Jest także opcja wyświetlenia wszystkich plików znajdujących się w pamięci telefonu,  a także na karcie microSD. Jakość muzyki jest bardzo dobra, odtwarzane piosenki są głośno. Nokia nie zapomniała o zastosowaniu złącza jack 3,5 mm, przez co do telefonu można podłączyć praktycznie wszystkie słuchawki. Podobna sytuacja wygląda z wbudowanym radiem. Posiada informacje RDS, możliwość automatycznego strojenia czy grania na głośniku. Jakość jest również bardzo dobra, nie ma problemów z zakłóceniami podczas przemieszczania się. Wbudowany głośnik jest kiepskiej jakości. Mimo wszystko, Nokia C3 bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła pod tym względem.

Internet
C3 została wyposażona w moduł WLAN. Pozwala to na bezpłatne korzystanie z Internetu miejscach, gdzie znajdują się tzw. Hot-Spoty (np. w galeriach handlowych, restauracjach) lub w domu przy pomocy routera Wi-Fi. Telefon łączy się bezproblemowo z bezprzewodowymi sieciami, jednakże zasięg jest nieco słabszy w porównaniu do innych telefonów (np. Nokia E51). Mimo wszystko, nie przeszkadza to przy obsłudze poczty elektronicznej czy surfowaniu w Internecie. Standardową przeglądarką, ku mojemu zdziwieniu, jest Opera Mini w wersji 4.2, dzięki czemu strony wczytują się płynnie. W menu aplikacje nie zabrakło również programu służącego do korzystania z portali społecznościowych.

Bateria
Zastosowany akumulator w Nokii C3 to litowo-jonowa bateria o pojemności 1320 mAh.  Spora pojemność baterii oraz brak łączności 3G sprawia, że telefon wytrzymuje ponad tydzień bez ładowania przy niewielkim użytkowaniu. Podczas testów nie udało mi się wyczerpać telefonu wcześniej, niż po 3 dniach – przy bardzo intensywnym użytkowaniu (dziennie ponad 100 SMS, 30 minut rozmów, godzina słuchania muzyki). Owe wyniki uważam za rewelacyjne. Jedyną wadą jest ładowarka, która jest o dość małej wydajności (350 mA), co bardzo wydłuża ładowanie telefonu. Spowodowane jest to dużą pojemnością baterii.

Podsumowanie
Nokia C3 to idealny telefon dla osób, które poszukują solidnego telefonu do obsługi poczty, częstego SMS-owania, korzystania z Facebook-a czy też słuchania muzyki w całkiem niezłej jakości, a zarazem nie chcą wydać zbyt dużo na nowy telefon (koszt takiego w momencie publikacji tego artykułu wynosił około 350 złotych na popularnym serwisie aukcyjnym).  Telefon jednak nie spełni się u osób, które wymagają dobrego aparatu. Mimo wszystko, nowa Nokia jest całkiem świetną alternatywą dla dotykowych telefonów.

Wady:

 • Kiepskiej jakości aparat fotograficzny
 • Brak przewodu USB w zestawie
 • Niskiej wydajności zestawowa ładowarka
 • Brak łączności 3G

Zalety:

 • Wi-Fi
 • Świetnej jakości odtwarzacz MP3 oraz radio
 • Bardzo dobry zasięg
 • Bardzo długi czas pracy na pojedynczym ładowaniu
 • Klawiatura QWERTY
 • Złączę jack 3.5mm oraz microUSB

Autor: Piotr Kowalik


Written by: Piotr Kowalik

50 komentarzy Added

Join Discussion
 1. pasqal 20-11-2010 |
  Dobra robota, dobry teścik :-) Ciekawie wyglądają zdjęcia telefonu robione na wiklinie, nie sądziłem, że tak dobrze będą się prezentować. Czekam na następne!
 2. Piotr Kowalik 20-11-2010 |
  To fajnie, że się podoba, ponieważ mam zrobione zdjęcia innego telefonu w taki sam sposób. :-)
 3. MAREK 20-11-2010 |
  JAK WŁOCZYC RADIO PRZY NOKI C3
 4. gmiazreclian 20-11-2010 |
  kowcio, ten test też jest świetny :-) . Oby tak dalej ;-) .
 5. Maciej Bukała 20-11-2010 |
  Kowcio test naprawdę Super, już czekamy na następne testy
 6. Mariusz Burski 21-11-2010 |
  Profesjonalny test :-) Oby tak dalej :-)
 7. Piotr Kowalik 21-11-2010 |
  Wszyscy słodzą, a może ktoś doda jakieś ziarnko goryczy? :] gmiazreclian: naprawdę, przeczytałeś? Jestem pod wrażeniem! :D
 8. gmiazreclian 21-11-2010 |
  kowcio, mówisz i masz: "ziarnko goryczy" :-) . Tylko mi tu nie spocznij na laurach ;-) .
 9. sql 23-11-2010 |
  Kowcio Ty to masz talent :). Czekamy już na następny :)
 10. Kamil 02-12-2010 |
  A ja mam 3 pytania dotyczące tego modelu: 1. A ten telefon odpala gry Java 3D jak Sony Ericsson czy nie bardzo??? 2. Ciekawi mnie też czy ma opcję multitasking, ale dla Javy, jak np: Sony Ericsson, który nie może zminimalizować np: przeglądarki czy odtwarzacza video, zaś z aplikacjami Java nie ma najmniejszego problemu. 3. Działa w nim funkcja pamięci masowej USB po podłączeniu do komputera? Dzięki temu łatwo wgramy pliki itd. bez zbędnego wgrywania softu...
 11. Piotr Kowalik 02-12-2010 |
  Kamil, odpowiem na pytania: 1. Nie mam pojęcia, ale chyba była jedna gra z 3D w nazwie, ale głowy nie daję. 2. Minimalizować da się odtwarzacz muzyki, ale nie aplikacje Java, jak to w Nokii S40. Musiałbyś kupić telefon z Symbianem- najtaniej Nokia E63, tam możesz uruchamiać co chcesz i ile chcesz, może działać w tle. 3. Oczywiście, ze tak. Jak napisalem w teście, kabla USB w zestawe brak- musiałbyś dokupić kabel USB-microUSB (niekoniecznie oryginalny od Nokii, bo np. od Samsunga też moze być)
 12. Kamil 02-12-2010 |
  No i zapomniałem jeszcze o jednej rzeczy, mianowicie czy ma on opcje kopiuj>wklej dla tekstu? Bardzo przydatna funkcja ;o)
 13. Piotr Kowalik 02-12-2010 |
  Tak, posiada tę opcję. Przynajmniej w wiadomościach,
 14. Kamil 02-12-2010 |
  Dzięki wielkie za pomoc, szkoda tylko z tym multitaskingiem, zawsze lubiłam pracować na Operze Mini, a w tle mieć uruchomioną aplikację mobiDesk (darmowy klient GG), zawsze jak nadchodziła wiadomość dźwięk przenikał do Opery Mini (tak jest w Sony Ericssonach). Chyba będę musiał się odzwyczaić teraz bo waham się między 2 ekonomicznymi modelami: SE Cedar vs Nokia C3, ale najprawdopodobniej postawię na Nokię...
 15. Kamil 04-12-2010 |
  oczywiście lubiłem, wkradł się tam drobny błąd...
 16. janek 04-12-2010 |
  podobno sie da tez zminimalizowac nokia chat (tak samo jak oryginalny odtwarzacz muzyki), ale tam nie mamy niestety gg., pytanie do autora, a jak aplikacja java ma opcje minimaluj to sie tez nie da? Mobilne GG to ma i KD Player..
 17. Piotr Kowalik 04-12-2010 |
  Janek: wtedy pokaże się komunikat, że nie jest to obsługiwane w tym modelu. Zawsze nad tym ubolewałem w Nokiach, dlatego jak wymieniałem telefon, postanowiłem kupić telefon na Symbianie S60. Niestety :(
 18. Kamil 05-12-2010 |
  Nie wiem, czy to prawda ale ponoć odtwarzacz filmów wideo w S40 nie ma możliwości ich przewijania...
 19. Piotr Kowalik 05-12-2010 |
  A skąd to wziąłeś? Już nie mam co prawda C3, ale mam starszy model (6303 classic) i tutaj normalnie przewijanie działa. Filmy odtwarza ten sam odtwarzacz, co muzykę.
 20. Kamil 06-12-2010 |
  Jakiś klient opisywał tak produkt, chyba na jakimś serwisie typu cokupic.pl to widziałem...
 21. DARECKI 07-12-2010 |
  WITAM MAM PYTANIE CZY WASZE TELEFONY NOKIA C3 PODCZAS ŁADOWANIA SĄ CAŁY CZAS PODŚWIETLONE BO MÓJ TAK CZY TO NORMALNE
 22. Piotr Kowalik 07-12-2010 |
  Darecki: nie, to nie jest normalne. Wejdź w menu, ustawienia, akcesoria, ładowarka- podświetlenie- samoczynnie
 23. DARECKI 07-12-2010 |
  DZIĘKI ŚLICZNE ZA POMOC PRZESTAWIŁEM I JEST WSZYSTKO OKI
 24. DARECKI 07-12-2010 |
  JEŚLI MOGE TO JESZCZE JEDNO PYTANKO BO NIE ZAPYTAŁEM W PLUSIE TE ŁĄCZENIA Z NETEM TO SĄ PŁATNE CZY NIE ?
 25. Piotr Kowalik 07-12-2010 |
  Przez wifi(wlan)- nie. Ale przez EDGE tak, można pakiet kupić (w zależności od taryfy).
 26. DARECKI 07-12-2010 |
  JESZCE RAZ ŚLICZNE DZIĘKI WSZYSTKO JASNE
 27. Kamil 07-12-2010 |
  Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz: paradoks tego telefonu, mianowicie domyślna przeglądarka to ponoć Opera Mini 4.2 co może oznaczać brak możliwości korzystania z darmowego portalu wap.plus.pl (dla klientów Plus). Wszystko przez fakt, że przeglądarka Opery korzysta ze swoich serwerów, a operator widzi nasz nieco inaczej (np: jako serwery norweskie Opery) i nie dopuszcza nasz do serwisu na dalsze strony. Co za tym idzie widzimy jedynie stronę główną i to w dodatku płatną. Jeżeli są tutaj użytkownicy Plusa i Nokii C3 dajcie znać czy wam działa darmowy portal wap.plus.pl, czy w ogóle możecie wpisać w oryginalnej przeglądarce dowolny adres www...
 28. Piotr Kowalik 08-12-2010 |
  Kamil: jak wejdziesz w menu, Internet to otwiera się opera mini. Być może telefony z Plusa mają skrót na pulpicie "Plus.pl" i wtedy jakoś jest to inaczej rozwiązane.
 29. DARECKI 08-12-2010 |
  JA NIE WIEM ALE Z NETEM PRZEZ WLAN TO WOGÓLE NIE MOGE SIĘ POŁĄCZYĆ
 30. Patryk 20-12-2010 |
  Witam wlasnie sobie kupilem nokie c3 no i mam pewien problem z obslugiwaniem sie internetem. Na poczatku byla zainstalowana starsza wersja opery, teraz sciagnolem sobie opere mini ktora pobralem z nokia Ovi, no i mam taki problem, lacze sie z internetem przez wlan, stronki sie wyslwietlaja elegancko, no ale zeby obejrzec np fimik na youtube to sie nie da, pyta mnie o polaczenie z jakims serwerem, potwierdzam ale nic nie wyskakuje powraca do poprzedniej strony, tak samo jest z pobieraniem plikow. Problem wystepuje rownierz przy uruchamianiu aplikacji, ktore wyagaja polaczenia z internetem, wyskakuje mi czesto blad ze taki link nie istnieje. Jesli wie ktos ja mi pomoc to prosze o kontakt na email albo tutaj na tej stronie.
 31. Kamil 23-12-2010 |
  @DARECKI Wejdź na YouTube i wpisz Nokia C3 Wi-Fi lub WLAN pełno filmików już jest z konfiguracjami tego modelu. Mam jeszcze jedno pytanko do userów Nokii C3. Działa wam Push Email?? Bo wszędzie widzę tylko te dedykowane aplikację, które jednak jakby nie patrzeć wymagają reakcji od użytkownika, a tu chodzi o to by Emaile przychodziły tak jak SMSy, dzięku czemu udawanego BlackBerry już możemy mieć ;o)
 32. darek 25-12-2010 |
  Używam od miesiąca C-trójkę i jestem zadowolony. A w zasadzie byłem, bo nagle przestała mi ładować .Dwa razy w serwisie, pierwszy raz okazało się że tam ładuje baterie bez problemu.OK , ale u mnie w domu nie ładuje, ponownie w serwisie - na szczęście tez nie ładowała.Krótko mówiąc czasem ładuje czasem nie. Wysłano gdzieś do centralnego serwisu, wymieniono tam płytę główną - Pan w serwisie wetknął ładowarkę i wszystko było Ok. Ale wróciłem do domu... nie muszę wspominać że sprawdzałem kilka ładowarek i napięcie w kontakcie :)Nie ładuje tez przez USB-chyba ma taką możliwość. Znowu ją zaniosę do serwisu.Miał ktoś taki problem? A tak na marginesie -ładowarki mają różne parametry prądu na wyjściu -czy można dowolnie podłączać 300 lub 500 mA ?Pozdrawiam.
 33. Cezary 21-01-2011 |
  Witam zakupiłem nową c3 i przy pierwszej rozmowie się przeraziłem,mianowicie praktycznie nie słyszałem nic co dzwoniący do mnie mówił, a głośność mam ustawioną na maksa...
 34. Kamil 22-01-2011 |
  W jakim programie można robić motywy do S40 6th edition? Nigdzie nie mogę znaleźć edytora dla najnowszej platformy S40 ;o(
 35. Piotr 24-01-2011 |
  Witam! Czy wie ktoś jak wymienić obudowę w Nokii C3-00? Proszę o instrukcję. Pozdrawiam!
 36. Kamil 29-01-2011 |
  Mam ten model i nagrywa wideo on w jakości QVGA@25fps! A nie tak jak podają na gsmArena tylko QCIF@15fps. Dla porównania Sony Ericsson W715 ma tylko 15 (też QVGA@15fps)
 37. Kuba 18-03-2011 |
  Można jakoś włączyć powiadomienia dzwiękowe albo świetlne o nieodebranym smsie/ połączeniu?
 38. Piotr Kowalik 20-03-2011 |
  Kuba: niestety nie ma takiej opcji.. :(
 39. Wojtek 03-07-2011 |
  Mam pytanie odnośnie pierwszego łądowania tego telefonu, czy łądować tyle ile telefon pokaze ze jest naładowany czy jakos sie odrazu to formatuje po 16 godzin czy jak> prosze o odpowiedz
 40. Piotr Kowalik 03-07-2011 |
  Wojtek: możesz śmiało odłączyć telefon od ładowarki po pełnym naładowaniu baterii (jakoś ~3 godziny to zajmuje) :)
 41. edyta 11-09-2011 |
  mam pytanie... jak wyłączyć to menu boczne co jest na ekranie?
 42. Piotr Kowalik 12-09-2011 |
  Naciśnij opcje i szukaj opcji ukryj ekran główny czy jakoś tak, natomiast jeśli tak się nie da, to pozostaje poszukanie odpowiedniej opcji w ustawieniach wyświetlacza.
 43. Jerry 29-09-2011 |
  Cześć mam problem z Telefonem Nokia C3-chodzi o to że w czasie rozmowy prawię nie słyszę mojego rozmówcy chociaż gołośność jest nastawiona na maxa.Co mam zrobić żebym lepiej Go słyszał?
 44. Piotr Kowalik 29-09-2011 |
  Jerry: spróbój aktualizacji oprogramowania, gdyż pierwsze serie miały z tym problemy (wystarczy poczytać fora). U mnie głośność nie była jakas super, ale tragedii nie było - a tu wymagający jestem. Jeśli to nie pomoże, to polecam oddanie telefonu do serwisu w ramach naprawy gwarancyjnej..
 45. radek 05-01-2012 |
  a czy idzie zainstalowac skype na noki c3-00
 46. morfi45 08-02-2012 |
  witam serdecznie jak do noki c3 00 wpisac inne napisy do pisania sms wie ktoś bo ja niewiem a prosił bym o pomoć
 47. stella 02-05-2012 |
  Witam, Juz 3 osoba ma ten sam problem co ja z tym telefonem. Po miesiacu uzytkowania tego telefonu mam problem z słyszalnością rozmowy.
 48. Piotr Kowalik 03-05-2012 |
  To trzeba reklamować, jeśli na początku było ok. Może dali jakieś wadliwe głośniki do tych telefonów..

Leave Your Reply