Trzy nowe telefony Nokia Touch and Type z Dual SIM

Firma Nokia poszerzyła dziś swoją ofertę o trzy nowe telefony Touch&Type w przystępnej cenie: Nokia C2-02, Nokia C2-03 i Nokia C2-06. Wszystkie nowe modele oferują bezkonkurencyjne funkcje przeglądania stron internetowych, korzystania z map i przesyłania wiadomości. Telefony te można obsługiwać za pomocą ekranu dotykowego lub tradycyjnej klawiatury, dzięki czemu wszystkie funkcje są łatwo dostępne i proste w obsłudze. Nowe telefony wyróżniają się też przystępną ceną, a oferujemy je w wariantach działających z jedną lub dwiema kartami SIM.Mapy i nie tylko
Nokia C2-03 to kolejny telefon obsługujący dwie karty SIM, który firma Nokia wprowadziła na rynek w ciągu ostatniego miesiąca. Pozwala on na personalizację aż pięciu kart SIM, które można powiązać z określonym wyglądem i stylem ekranu. Funkcja Easy Swap umożliwia błyskawiczną wymianę kart SIM bez potrzeby wyłączania telefonu i wyjmowania baterii. Nokia C2-02 to wersja działająca z jedną kartą SIM. Ma ona podobny zestaw funkcji, opcje odbioru wiadomości w trybie push oraz zainstalowane fabrycznie komunikatory internetowe.


Nokia C2-03

Wszystkie te modele zawierają nową wersję Map Nokia na platformę S40. Lokalne mapy i informacje na temat punktów POI są instalowane fabrycznie w telefonie. Dzięki temu można przeglądać mapy i planować trasy, kiedy telefon jest w trybie offline. Pozwala to uniknąć opłat za pobieranie map przez sieć komórkową.


Nokia C2-02

Internet dla wszystkich
Wszystkie trzy telefony umożliwiają komfortowe przeglądanie stron internetowych dzięki technologii kompresji danych zastosowanej w przeglądarce Nokia. Umożliwia ona zmniejszenie kosztów transmisji danych oraz przyspieszenie ładowania stron. Przeglądarka otwiera się na dostosowanej lokalnie stronie głównej, która daje natychmiastowy dostęp do najważniejszych treści. Korzystając z zakładek, można łatwo przejść do ulubionych lub poprzednio wyświetlanych informacji.

Chcemy, aby Internet był łatwo dostępny, szybki i przystępny cenowo dla wszystkich — dodała Mary McDowell. Dzięki technologii zastosowanej w przeglądarce Nokia użytkownicy – szczególnie ci rozpoczynający korzystanie z mobilnego Internetu — mogą szybko uzyskać potrzebne informacje, ponieważ przeglądarka prezentuje dostosowaną lokalnie zawartość. Taki sposób przeglądania jest bardziej osobisty i wygodny.


Nokia C2-06

Wszystkie trzy telefony posiadają stereofoniczne radio FM i odtwarzacz muzyczny, a ich pamięć można rozbudować aż do 32 GB. Dzięki temu użytkownicy mogą przechowywać w nich tysiące zdjęć, nagrań wideo i plików muzycznych.

Szacowana cena detaliczna telefonów Nokia C2-02 i C2-03 wyniesie około 75 Euro, a modelu Nokia C2-06 — 80 Euro. Wszystkie te urządzenia mają trafić do sprzedaży w trzecim kwartale 2011 roku.

 

Źródło: Nokia

Piotr Kowalik

Written by: Piotr Kowalik

8 komentarzy Added

Join Discussion
 1. Jasiu 21-06-2011 |
  w trzecim kwartale? którego roku 2015? od dwóch lat wprowadzają c2-00 nie wierz Finom bo stracili twarz już dawno
 2. Jacek 22-06-2011 |
  Stracili twarz? A to niby dlaczego? Bo coś tam przespali i teraz muszą "na szybko" odbydowywać reputację? Jeżeli koncern ze Stanów im nie przeszkodzi, wierzę, że Nokia wróci do gry, i to stojąc mocno na obu nogach... Domyślam się, że należysz do obozu androidowych wielbicieli, i jeżeli akurat Tobie ten system odpowiada całkowicie - Twoje prawo. Ale nie deprecjonuj tego, co Nokia oferuje w swoich najnowszych telefonach pokroju N8 czy E7, bo funkcjonalności tam obecnych długo jeszcze albo i w ogóle nigdy nie znajdziesz w Androidzie.
 3. Piotr Kowalik 22-06-2011 |
  Jacek: to też racja, aczkolwiek zauważ, że ludzie teraz przeżywają androidowy boom i może być Nokii naprawdę ciężko. Sam korzystam na codzień z różnych telefonów - jako "główny" nadal preferuję coś klasycznego (w moim przypadku to Nokia 6700 classic), aczkolwiek mam też telefon HTC z Androidem i jest on naprawdę super do przeglądania Internetu czy do obsługi poczty mail, da radę też zrobić niezłe zdjęcie. Może troszkę jakośc MP3 jest słaba, ale nie można mieć wszystkiego. Jedyna nadzieja dla Nokii to Windows, ale jak pisałem w innym komentarzu - system ten wymagania ma przeogromne (choćby dot. procesora) i telefony te będą kosmicznie drogie, nie oferując nic przełomowego - tak przepuszczam. Moja prognoza dla Nokii to po prostu dobra sprzedaż telefonów klasycznych z niskiej i średniej półki (typu 6303 classic, E52, czy jakies tam modele 1 i 2 Series). Nie wróżę im sukcesu przy zapartym trwaniu z Symbianem, kombinowaniem z innymi dziwnymi systemami (MeeGO, chociaż może w N9 będzie całkiem przyjazny). Mogliby spróbować Androida nie rezygnując z tego co jest, to naprawdę firma byłaby w świetnej kondycji. Teraz zaś akcje Nokii tanieją z godziny na godzinę..
 4. Piotr Kowalik 22-06-2011 |
  Jasiu: ja myślę, że Nokia się obudziała i wiedzą, że to pora najwyższa i w końcu wypuszczą te telefony (zapewne z rumuńskich fabryk..), a jeśli telefony pojawią się na rynku - postaramy się je dla Was przetestować, drodzy Czytelnicy :-)
 5. Jacek 23-06-2011 |
  Piotr: jestem świadom sukcesywnego (w uznaniu większości klientów) upadku Nokii, i bardzo nad tym ubolewam, i mówiąc szczerze bardzo mnie to dziwi. Niech mi ktoś wskaże jakikolwiek androidowy telefon, który mógłby rywalizować choćby z N8 jakością zdjęć i filmów, muzyki, oferowałby dożywotnio darmową, z za darmo aktualizowanymi mapami nawigację (ta nokiowa jest - jak na moje potrzeby wręcz świetna; wcześniej, w N95-2 używałem Garmina, teraz w E72 - firmowej. Na pewno nie wróciłbym do Garmina), funkcjonalności w stylu transmitera, bezproblemowej aktualizacji systemu bez utraty ustawień, programów i plików, obsługi profili (w rodzaju np. bestprofiles, który o określonej porze zmieni mi profil i całą konfigurację telefonu, bezproblemowe nagrywanie rozmów, itp? W czym np. SG II jest lepszy, pomijając większy ekran, szybkość i lepszą obsługę Internetu? Bo ja - choć nie jestem oczywiście ekspertem - mówiąc szczerze nie widzę (z mojego punktu widzenia) innej przewagi tego najnowszego samsungowego "cuda" :)
 6. Jacek 23-06-2011 |
  Inna sprawa, że ktoś w Nokii już na linii decydenckiej zachowuje się tak, jakby zależało na tym, aby żaden z jej topowych telefonów nie zdobył zbyt wielkiego uznania. Wyobraźmy sobie, że fiński producent wypuszcza na rynek - wzorem historii N95, kiedy po jakimś czasie ukazał się model N95-2 z nieco większym ekranem i bardziej dopracowany - model N8-2, który posiada to wszystko, co dotychczasowy, ale dodatkowo klawiaturę sprzętową, ekran co najmniej 4-calowy i baterię z np. E72... Przecież pojawienie się takiego telefonu prawdopodobnie zmiażdżyłoby konkurencję już na starcie! Już chyba zawsze dla mnie tajemnicą pozostanie, dlaczego Nokia - mając techniczne i systemowe możliwości - bawi się w jakieś serie N, E i inne, zamiast pójść drogą przetartą przez Apple i wypuścić pięć, góra 7 tzw. topowych modeli bez podziału na serie, a różniących się nie wyposażeniem, a kształtem - czyli np. 4,3 cale z wysuwaną qwerty, 3,5 cala dla wielbicieli Jabłka bez klawiatury sprzętowej, 2,8 cala w rodzaju E72 i tyle samo, ale w klasycznej formie. Ile mamy telefonów? 4!
 7. Piotr Kowalik 23-06-2011 |
  Jacek: Tylko nie każdego stać na Apple :-) I wtedy Nokia też byłaby dla niektórych poza zasięgiem. Tylko zauważ, ile w ogóle Nokia wypuściła różnych modeli, a ile Samsung :P Tych chyba jest nawet dwa razy więcej. Swego czasu pamiętam serię X, czyli głównie telefony z klapkami, które różniły się głównie wyglądem ;-)) No ale dziwna polityka w tej firmie, tak jak z tym Androidem - co im szkodzi spróbować? Sprzedaż na milion % wzrosłaby! A telefony z innymi systemami przecież też mogłyby się pojawiać i wreszcie ludzie mieliby wybór. Np. E7 czy N8 z MeeGO, Symbianem, WP7 czy Androidem. :-)
 8. Piotr Kowalik 23-06-2011 |
  Jacek: słuszna uwaga, N8 może i jest bezkonkurencyjna przy aparacie foto i muzyce, ale zauważ też, czego współcześni użytkownicy wymagają. W ciągu ostatniego roku była chyba największa rewolucja w telefonach. Ludziom teraz zależy na super topowym systemie, który zaoferuje mnóstwo gierek, super przeglądanie Internetu (i poczty mail), a muzyka czy zdjęcia są na drugim planie. Chociaż z tego co wiem, to niektóre (a może wszystkie?) Sony Ericssony na Androidzie mają super jakość muzyki, bo aparat to już troszkę mniej uzależniony od systemu (takie mam wrażenie- w moim HTC Desire jest naprawdę dobry aparat, przynajmniej mnie zadowala w 100%). Gdyby Nokia zaprezentowała N8 kilka lat temu- powiedzmy dwa, półtora, to naprawdę ten telefon byłby czymś... Przełomowym. Teraz klienteli zalezy na zupełnie czymś innym i prawda taka, że Nokia nie nadąża za ludźmi i ma takie dwuletnie opóźnienie. Sam widzisz jak sprzedają się urządzenia z Androidem, a jak z Symbianem. Wystarczy, że widzę, jakie tematy są na forach internetowych (np. jaki telefon mam kupić, musi mieć tylko androida!). I dlatego Samsung w produkcji smartfonów Nokię przebije tak, że finowie już nie odzyskają swojej pozycji, bo Samsung jest czuły na to i robi telefony takie, z jakich naprawdę ludzie chcą korzystać :) Takie mam wrażenie i tej firmie od 2005r bardzo kibicowałem, odkąd dostałem pierwszego Samsunga, wszyscy mówili że są beee, a ja naprawdę zadowolony byłem.

Leave Your Reply