Uwaga na fałszywe wiadomości poczty elektronicznej

Dzisiaj otrzymaliśmy od użytkowników plusforum.pl informacje o fałszywych wiadomościach poczty elektronicznej, również Plus zarejestrował zgłoszenia od osób, które otrzymały wiadomości będące próbą oszustwa.


Wiadomości zatytułowane „Twoja Zielona faktura Plus nr: [EME/FAKTURA/……..]” zawierają logo Plusa oraz informacje mające skłonić ich odbiorców do dokonania przelewu na wskazany na fakturze numer konta bankowego. Wiadomości te posiadają również załączniki, w których znajduje się potencjalnie szkodliwe oprogramowanie. Fałszywe wiadomości można rozpoznać poprzez to, że zawierają one załączniki o rozszerzeniach *exe i *zip (3 litery po ostatniej kropce w nazwie pliku). Operator sieci Plus wysyła wyłącznie e-faktury z plikami *pdf.

Informujemy odbiorców takich wiadomości, że Polkomtel Sp. z o.o. nie jest ich rzeczywistym nadawcą oraz, że nie zostały one wysłane z serwerów znajdujących się pod kontrolą naszej firmy. Przestrzegamy odbiorców takich wiadomości przed otwieraniem załączników oraz przed dokonywaniem płatności na podstawie tych wiadomości. Dla bezpieczeństwa taką wiadomość należy usunąć bez otwierania załączników, a na komputerze mieć zainstalowany aktualny program antywirusowy. W załączeniu przesyłamy przykładowe obrazy plików, których nie należy otwierać.

przykład 1

przykład 2

A tak wygląda fałszywa wiadomość:

fałszywa-wiadomosc-plus

W przypadku wątpliwości, czy otrzymana korespondencja pochodzi od operatora sieci Plus, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

Written by: Maciej Bukała

4 komentarze Added

Join Discussion
 1. Marek 01-08-2014 |
  Również otrzymałem
 2. Grzegorz Płonka 01-08-2014 |
  Ha ha nie złe zabawa, Na pewno to Polkomtel Sp. z o.o takie rzeczy. Polkomtel to nie uczciwy rynku.
 3. gej nie jest ok 02-08-2014 |
  otrzymałem coś takiego jednego dnia z plusa i orange. widać zorganizowana akcja
 4. Kailey 27-12-2016 |
  very beautiful! nice juotspxaition of color. Flesh, fashion and nature conspiring an amour, alas. Let there be an army of woman as such. Death to the florists great post!

Leave Your Reply