W 48 godzin dookoła Polski z systemami łączności Plusa

W czwartek 27 października na polskie drogi wyjedzie Renault Koleos, który ma za zadnie przejechać w 48 godziny dookoła granic Polski. Samochód został wyposażony przez sieć Plus w nowoczesne systemy zapewniające łączność głosową i najwyższej jakości transmisję danych wykorzystujące sieć CDMA. Podróż będzie testem wytrzymałości i funkcjonalności nowego crossovera 4×4 marki Renault.


Zadania przejechania w 48 godzin dookoła Polski podjęli się redaktorzy portalu Francuskie.pl. Pokonają oni łącznie około 2.400 km, a trasa obejmie ponad dwadzieścia miejscowości m.in. Suwałki, Gdańsk, Koszalin, Szczecin, Zieloną Górę, Wrocław, Kraków. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i stałej komunikacji, uczestnicy wyprawy zostaną wyposażeni w radiotelefon ZTE G830, działający w oparciu o system cyfrowej łączności dyspozytorskiej. Zapewni on łączność z centrum nadzorującym wyprawę. Terminal ten umożliwia dwustronną jednoczesną łączność głosową pomiędzy wieloma użytkownikami. Całość działa w oparciu o sieć CDMA firmy Polkomtel. Dzięki dużej pojemności akumulatora ekipa nie będzie musiała podczas całego wyjazdu korzystać z zewnętrznego źródła zasilania. Dodatkowo na pokładzie pojazdu wyprawy znajdzie się dwusystemowy router do transmisji danych inQL-Twin firmy MindMade, obsługujący łączność w standardach CDMA/HSDPA/UMTS/EDGE. Wykorzystywany on będzie m.in. do przesyłania w czasie bieżącym obrazu z kamery zainstalowanej w samochodzie. Dzięki jednoczesnemu wykorzystaniu sieci CDMA i GSM możliwe będzie osiągnięcie maksymalnej prędkości przesyłania danych, a internauci będą mogli obserwować podróż w internecie.

Uzupełnieniem systemów łączności będzie dedykowany samochodowy moduł GPS wyposażony w system transmisji danych. Pozycja samochodu będzie na bieżąco transmitowana przez sieć i pokazywana w specjalnie przygotowanej aplikacji internetowej wraz z obrazem z kamery.

Partnerami wyprawy są: Renault Polska, Polkomtel SA – operator sieci Plus, Finder SA, MindMade sp. z o.o. oraz Francuskie.pl.

Written by: vod

3 komentarze Added

Join Discussion
  1. gargol 03-11-2011 |
    admin forum dureń :D nikt tu nie chodzi i nie czyta, a jak już ktoś wejdzie i zostawi komentarz, to zaraz go kasują :D
  2. Jakub Stypułkowski 03-11-2011 |
    gargolu, a raczej papszmirze, ten komentarz specjalnie zostawię, żeby pokazać, jakie właśnie komentarze się usuwa. Ani to nic wspólnego z tematem (jak spamowanie o ważności konta pod każdym newsem), ani kulturalne, ani merytoryczne ("admin forum dureń" bo tak!). I się dziwisz, że takie komentarze są kasowane ;-)
  3. Piotr Kowalik 05-11-2011 |
    Jak napiszesz 20 takich samych komentarzy pod różnymi newsami, które ich nie dotyczą to dziwne byłoby, gdyby nie były kasowane.

Leave Your Reply