Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

„Flash” nie dla iPhone’a oraz iPada

Adobe nie będzie dalej wspierać pakietu, dzięki któremu flashowe aplikacje miałyby się znaleźć w produktach firmy Apple, zamierza za to skupić swoją uwagę na konkurencie i jego systemie operacyjnym.

Jeszcze dwa tygodnie temu wiele wskazywało, że aplikacje pisane we Flashu wreszcie pojawią się w iPhonie oraz iPadzie. I to pomimo faktu, że Apple starała się temu za wszelką cenę przeciwdziałać, umieszczając m.in. stosowne zapisy w umowie licencyjnej dla oprogramowania iPhone OS 4.0 – zastrzeżono tam, że aplikacje mogą powstawać jedynie w Objective C.

Adobe chciała jednak udostępnić specjalne oprogramowanie, które konwertowałoby pisane we Flashu programy na zgodne z wymogami Apple. Dziennik Internautów podawał ponadto, że firma miała plany złożenia pozwu przeciwko producentowi iPhone’a. Wygląda jednak na to, że do tego nie dojdzie.

Firma poinformowała, że rezygnuje z dalszych prac nad oprogramowaniem, mającym umożliwić konwersję tworzonych aplikacji – podaje BBC News. I to pomimo faktu, że w najnowszym Creative Suite 5 znalazł się odpowiedni pakiet, specjalnie stworzony z myślą o programistach piszących na urządzenia firmy Apple.

Pakiet ten nadal będzie zawarty w sprzedawanych produktach, jednak Adobe nie zamierza przeznaczać żadnych dodatkowych środków na jego rozwój. Apple od samego początku krytykowała tę technologię, jednak Adobe była zdeterminowana do jej wprowadzenia na iPhone’y i iPady.

Uwaga ma zostać teraz skupiona na systemie operacyjnym Android. Szybko zdobywa on popularność, więc na zainteresowanie programistów firma nie powinna narzekać.

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x