„Froyo” sposobem na uporządkowanie Androida

wpis w: Technikalia | 0

Google chce rozwiązać problem rozdrobnienia Androida na poszczególne wersje, oraz umożliwić wszystkim palmofonom z Androidem 1.5, 1.6, 2.0 i 2.1 aktualizację do nowej edycji.

Android ma jeden problem – rynkowe rozdrobnienie. Dzieje się tak, gdyż producenci smartfonów nie spieszą się z publikowaniem aktualizacji do wszystkich swoich produktów w ofercie. W efekcie mamy na rynku Androida 1.5, 1.6, 2.0 i 2.1, których nieraz nie da się uaktualnić ze względu na różnice sprzętowe oraz modyfikacje producenta.

Uprzykrza to życie i użytkownikom (przykładowo, Android starszy od 2.0 posiada stary interfejs i nie obsługuje Exchange’a), i programistom, którzy nie mogą zakładać, że potencjalny klient ich aplikacji ma aktualną wersję tego systemu.

Problem ten ma rozwiązać Froyo, czyli nowa wersja Androida. Google rozdzieli aplikacje i rdzenne komponenty od systemu i udostępni wszystko jako osobne pakiety na Android Market.

Dzięki temu smartfon sam będzie wiedział, co można już uaktualnić, a co nie jest kompatybilne z danym modelem – nie trzeba będzie już czekać, aż producent komórki sam przygotuje własną kompilację systemu.

„Froyo” ma pojawić się… niedługo,niestety data wprowadzenia nie jest jeszcze znana.

(ź)chip

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments