Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

20 milionów Polaków w zasięgu LTE Plusa

20 milionów Polaków w zasięgu LTE Plusa

Plus zakończył pierwszą fazę modernizacji swojej sieci, dzięki czemu dostęp do superszybkiego internetu w technologii LTE posiada już ponad 50% mieszkańców Polski, a w zasięgu HSPA/HSPA+ znajduje się przeszło 93% populacji naszego kraju. Rozpoczęta w październiku 2012 roku modernizacja sieci Plus zaowocowała wzrostem zasięgu usług mobilnego internetu LTE z poziomu 35% do 50%, a HSPA/HSPA+ z 87% do 93%. Oznacza to, że z najszybszej mobilnej technologii na świecie może korzystać już blisko 20 mln osób, zaś z usług HSPA/HSPA+ blisko 36 mln mieszkańców naszego kraju.

Zwiększenie zasięgu w technologii LTE powiązane jest z wprowadzeniem w ofercie Plusa specjalnej oferty zachęcającej klientów do jej przetestowania. Ofertę można testować przez 7 dni. Przez pierwsze 30 dni abonament za internet wynosi 0 zł. W przypadku rezygnacji Plus zwróci wszystkie koszty prócz opłaty aktywacyjnej (która wynosi tylko 9 zł). W ramach oferty szczególnie promowany będzie modem LTE Huawei E 3276 (umożliwiający transfer danych do 150 Mb/s) oraz router domowy LTE Huawei B 593 (umożliwiający transfer danych do 100 Mb/s).

Docelowo, do końca 2014 roku, w zasięgu LTE ma się znaleźć 66% mieszkańców Polski, w technologii HSPA/HSPA+ praktycznie cała populacja – aż 99%. Pozwoli to zaoferować najnowocześniejsze usługi operatora na maksymalnie największym obszarze kraju, zarówno w wielkich aglomeracjach miejskich, jak i mniejszych miejscowościach. Za rozbudowę odpowiadają spółki NFI Midas oraz Polkomtel, który udostępnia swoja strukturę dla nowych stacji LTE i HSPA+.

Plus jest jedynym polskim operatorem komórkowym oferującym ultraszybki dostęp do internetu LTE i wraz z Cyfrowym Polsatem znalazł się w gronie pionierów tej nowoczesnej technologii.

(ź) Plus

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x