Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

359 błędów w jądrze systemu Android

Na stronie PC World znalazłem ciekawy news na temat audytu bezpieczeństwa systemu Android. Zapraszam do lektury 🙂

Firma Coverity przeprowadziła audyt bezpieczeństwa mobilnego OS-u Android. W jądrze systemu wykryto 359 błędów, z których 88 określono jako poważne. Usterki w kodzie pozwalają na zdalny dostęp do telefonu. Prowadzą m.in. do utraty danych i niestabilności systemu.

Raport „Coverity Scan 2010 Open Source Integrity Report” nie był w tym roku zbyt łaskawy dla Google Android 2.2.

W linuksowym jądrze, z którego korzysta Android, badacze wykryli ponad 350 błędów. Co więcej, jedną czwartą z nich określono jako „poważne”. Na razie, o nich samych, niewiele można powiedzieć. Coverity wstrzymało się z publikacją listy bugów do stycznia 2011 r., by dać Google szansę na wprowadzenie poprawek.

W raporcie, pracownicy firmy przestudiowali 61 milionów linii kodu w 291 ważnych projektach open source, włączając w to projekty Apache, Linux, PHP i Samba. Liczba błędów w jądrze o nazwie kodowej Froyo (Linux 2.6.32) jest dość duża, ale Coverity sądzi, że sytuacja w innych mobilnych OS-ach może być podobna.

Popularność systemu Android 2.2 wciąż rośnie. Według badań firmy Good Technology, Google OS dominuje w amerykańskich rynku smartfonów. W trzecim kwartale 2010 r. nawet 44% kupowanych smartfonów korzystało z systemu operacyjnego Android. Dla porównania, w II kwartale 2010 r. nowoczesne telefony z tym systemem kupowało tylko 33% użytkowników.

http://www.pcworld.pl/news/363720/359.bledow.w.jadrze.systemu.Android.html

Źródło: pcworld.pl


Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x