Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

3D bez okularów dla smartfona od LG

Na targach CES 2011, firma LG prezentuje 4,3-calowy wyświetlacz 3D, który nie wymaga specjalnych okularów, a przeznaczony jest dla smartfonów.

4,3-calowy wyświetlacz 3D oferuje ekran dotykowy i rozdzielczość 480×800 pikseli.

Ekran obsługuje technologię bariery paralaksy, która wykorzystuje blokujące światło szczeliny umieszczone w przedniej części panelu LCD i sprawia, że okulary 3D należą do przeszłości. Szczeliny (bariery) zapewniają, że lewe i prawe oko widzi różne obrazy, tworząc wrażenie głębi i przekonujący efekt 3D.

Dodatkowo dzięki współpracy z działem ekranów (LG Display) LG znacznie zmniejszyła zakłócenia. Nowy wyświetlacz jest wyposażony w prostsze, ustawione bardziej w pionie bariery, które są bardzo precyzyjnie ułożone na panelu LCD. To nowoczesne rozwiązanie techniczne nie tylko zapewnia bardziej płynne, jaśniejsze i pozbawione zakłóceń obrazy, lecz także oferuje szerszy kąt widzenia w porównaniu z poprzednimi wyświetlaczami opartymi na technologii paralaksy.

LG zaprezentuje wyświetlacz 3D przeznaczony do urządzeń mobilnych podczas targów CES, a użytkownicy będą mogli korzystać z technologii 3D w codziennych sytuacjach.

(ź)chip

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x