Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

723 986 112 – SMS-em zawiadom o zagrożeniu

W poniedziałek 20 września br. rozpoczyna się pilotażowy program umożliwiający nową formę powiadamia Straży Miejskiej w Warszawie o zagrożeniach i niebezpiecznych zachowaniach w środkach komunikacji miejskiej. Jeden SMS na numer alarmowy 723 986 112 wystarczy, by pomóc w ujęciu sprawców przestępstw lub wykroczeń. Na potrzeby rozpoczętego programu operator sieci Plus udostępnił numer telefoniczny oraz usługę MultiInfo, będącą specjalną platformą do obsługi wiadomości SMS.

System obsługujący numer 723 986 112 przeznaczony jest do informacji alarmowej w środkach naziemnej komunikacji miejskiej na terenie Warszawy. Pasażer widząc zagrożenie, ma możliwość zgłoszenia tego za pomocą wysłania SMS-a o treści POMOC. Zwrotnie otrzyma SMS-a z informacją, jakie dane powinien przesłać. Są to:

numer linii,
numer boczny pojazdu,
miejsce zdarzenia (np. przystanek),
kierunek jazdy,
rodzaj zagrożenia (np. bójka, dewastacja, kradzież).

Po wysłaniu zgłoszenia możliwa jest dalsza wymiana informacji z pasażerem, a w międzyczasie podejmowana jest interwencja. Numer 723 986 112 przeznaczony jest wyłącznie do zgłoszeń SMS-owych, zgłoszenia głosowe nie są pod nim przyjmowane. SMS-y można wysyłać beż względu na sieć, w jakiej posiada się telefon, a koszt wysłanej wiadomości jest zgodny ze stawkami oferowanymi przez operatora.

Platformą do obsługi SMS-ów będzie oferowana przez sieć Plus usługa MultiInfo. To specjalna platforma wymiany informacji stworzona dla firm i instytucji, które chcą szybko i efektywnie komunikować się dwustronnie z dużymi grupami osób za pośrednictwem wiadomości SMS. Usługa poprzez prosty i intuicyjny interfejs WWW umożliwia szybkie i skuteczne zarządzanie zdarzeniami. Wysłane przez pasażerów komunikaty będą przyjmowane na wyznaczonym stanowisku Operatora Centralnego Stanowiska Kierowania Straży Miejskiej m.st. Warszawy, zlokalizowanym w komendzie przy ul. Czerniakowskiej 130/132.

Program zgłaszania zdarzeń za pomocą SMS-ów jest elementem wspólnej kampanii Straży Miejskiej i ZTM „Nie Toleruj! Powiadom!”, mającej na celu propagowanie wśród mieszkańców stolicy idei niepozostawania obojętnym na łamanie prawa.

(ź) Plus

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x