Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

A może tak nakręcić film smartfonem?

W ciągu ostatnich lat bardzo znacząco poprawiły się możliwości filmowania aparatami cyfrowymi wbudowanymi w smartfony. Nikogo nie dziwi już nagrywanie przy ich pomocy filmów w rozdzielczości HD, tym bardziej, że na rynku są nawet konstrukcje, które potrafią to robić także w trybie 3D (np. LG Swift 3D). Czy jednak smartfony nadają się do nagrywania filmów? W Plusowym ABC Smartfonów, Sławomir Idziak podpowie nam jak sprawnie rozpocząć filmowanie smartfonem.

Sławomir Idziak należy do grona najbardziej utalentowanych polskich filmowców. Jest autorem zdjęć do ponad 50 filmów fabularnych, za które otrzymał liczne wyróżnienia. Przez lata współpracował jako operator z reżyserami takimi jak Krzysztof Kieślowski, Krzysztof Zanussi i Andrzej Wajda.

W 2002 roku był nominowany do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej za zdjęcia do filmu Helikopter w ogniu. Identyczne wyróżnienie przyznała mu Brytyjska Akademia Filmu i Telewizji. Inne słynne realizacje w Hollywood, to: kostiumowy Król Arthur (2004) i klasyka kina fantasy Harry Potter i Zakon Feniksa (2007). 3 maja 2012 odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi w propagowaniu i upowszechnianiu polskiej i światowej kultury, za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej”.

A Wy próbowaliście nakręcić jakiś krótki filmik swoim telefonem ???

(ź) Plus, Wikipedia

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x