Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Aero2 rusza z rozbudową infrastruktury pod przesył ultraszybkiego Internetu

Aero2, Spółka z Grupy Midas, złożyła w listopadzie dwa zamówienia na usługi, związane z rozbudową sieci, o łącznej wartości 591,4 mln zł. Projekt rozbudowy infrastruktury do przesyłu danych w technologii LTE/HSPA+ realizowany jest we współpracy z Polkomtelem.

Aero2 i Polkomtel w marcu tego roku zawarły umowę ramową, która określa zasady współpracy w tym zakresie. Dzięki niej Spółki wspólnie rozbudowują stacje bazowe. Spółki wykorzystują posiadane częstotliwości na potrzeby świadczonych usług telekomunikacyjnych.

Dzięki częstotliwościom z zakresu 1800 MHz, które należą do firm z Grupy Midas, mogą one udostępniać m.in. usługę superszybkiego, mobilnego dostępu do Internetu w technologii LTE.

Od czasu rozpoczęcia współpracy Aero2 złożyło w Polkomtelu zamówienia o łącznej wartości 809,3 mln zł (wartość skalkulowana w oparciu o 5-letni okres świadczenia usług objętych tymi zamówieniami). Największe z nich, opiewające na 511,4 mln zł , dotyczy świadczenia przez Polkomtel usług typu „RAN” w lokalizacjach i na warunkach opisanych w Umowie.

Poprzez najnowsze zamówienia, Grupa Midas realizuje swoje zapowiedzi z października, kiedy poinformowała, że spółki wchodzące w jej skład przyspieszają rozbudowę mobilnej sieci w technologii LTE/HSPA+.

W zeszłym tygodniu Grupa Midas poinformowała, że zakończyła najważniejszy etap procesu aranżacji finansowania planowanych inwestycji. Oprócz środków własnych, pozyskanych z emisji akcji serii D, spółka wyemituje obligacje o wartości do 250 mln zł oraz pozyska bankowe finansowanie dłużne, którego podstawowe warunki (term sheet) ustaliła z Alior Bankiem oraz Bankiem Zachodnim WBK i Banco Santander.

O technologii LTE:

Internet w technologii LTE to rynkowy standard przyszłości. Spółki z Grupy NFI Midas jako pierwsze na świecie rozpoczęły świadczenie usługi dostępu do Internetu w technologii LTE z wykorzystaniem pasma 1800 MHz, który staje się europejskim standardem i funkcjonuje obecnie w sieciach 113 operatorów telekomunikacyjnych w 52 krajach. Organizacja GSA przewiduje, że do końca przyszłego roku mobilny dostęp do Internetu w technologii LTE będzie dostępny komercyjnie już w 75 krajach. Obecnie nad jego wdrożeniem pracuje 175 kolejnych operatorów.

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x