Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Android: Angry Birds Rio – A Ty lubisz wściekłe ptaszki?

Rovio postanowiło iść za ciosem i przygotowało kolejną odsłonę przygód Wściekłych Ptaków. Tym razem nie jest to jednak tylko zestaw dodatkowych plansz. Bohaterowie powędrowali w zupełnie inne klimaty, a ich destrukcyjne przygody możemy poznać w Angry Birds Rio.

Nie jest to pełnoprawna kontynuacja – gra została wydana w związku z premierą filmu animowanego Rio, który powinien trafić na ekrany polskich kin 8 kwietnia. Opowiada on o sympatycznym ptaku, który zostaje porwany podczas wyprawy z właścicielami do pięknego Rio. Rovio postanowiło pociągnąć tę samą ścieżkę fabularną, dlatego zaczniemy zabawę w wielkim magazynie, gdzie naszym zadaniem będzie uratowanie z klatek porwanych przez kłusowników ptaków egzotycznych.


W pierwszym etapie strącać będziemy właśnie rzeczone klatki, niszcząc przy okazji (czy też przede wszystkim) konstrukcje z drewnianych skrzyń i innych dziwnych przedmiotów, które na ogół spotyka się w magazynach. Utrudnieniem mogą okazać się wiszące u sufitu lampy, które w skuteczny sposób ograniczają pole manewru, psując pieczołowicie przygotowane strzały. W takim wypadku trzeba obrać inną, mniej standardową strategię, bo dopiero uwolnienie wszystkich przyjaciół gwarantuje zakończenie etapu.

Drugi z dostępnych rozdziałów to kolejna część przygody – ptaki lądują w dżungli, a ich zadaniem jest likwidacja małp, podobnie jak miało to miejsce w przypadku świń. Małpiszony zabunkrowały się w domkach na drzewach, czy też innych podobnych konstrukcjach z drewna oraz mocniejszych elementów. Będą banany, za które przyznawane są dodatkowe punkty, liany, czy też podwieszane mosty. Warto zwrócić uwagę na świetną animację przeciwników – osuwają się z budowli, spadają krzycząc i wydając właściwe dla tego typu zwierzaków odgłosy.

Na uwagę zasługuje poprawiona oprawa graficzna. Wydaje się, że wszystko działa płynniej, ale przede wszystkim w oczy rzucą się Wam śliczne tła. Zarówno magazyn, jak i dżungla wyglądają bardzo dobrze i zupełnie zapomniałem o słabych i nudnych krajobrazach pierwowzoru. Odgłosy niszczonych budowli i dźwięki wydawane przez zwierzęta prezentują się nieźle i nie czułem potrzeby wyciszania telefonu. Wielki plus dla Rovio za nową oprawę Angry Birds.

Angry Birds Rio ściągnięto 10 milionów razy – i to tylko w 10 pierwszych dni od premiery gry.

Aby pobrać Angry Birds Rio na telefon z Androidem wystarczy wejść tylko w ten link, lub odnaleźć grę w Android Market w waszym telefonie. Gra dostępna również na  iPhone/iPod Touch/iPad.

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x