Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Android L – kto dostanie aktualizację?

Android L – kto dostanie aktualizację?

Po niedawnej konferencji Google wiemy już więcej o nowej wersji Androida. L’ka ma być mniej zasobożerna i mniej bateriożerna, dzięki czemu będzie dużą rewolucją na rynku smartfonów. Kto może spodziewać się aktualizacji? Jakie urządzenia pierwsze dostaną Androida 5.0? Tego wszystkiego dowiecie się w artykule, zapraszam do czytania! 🙂

Android Lollipop – to nowy system od Google reklamowany pod hasłem: „Bądźmy razem, nie tacy sami”. Według producenta, L’ka ma być najlepszym systemem, dzięki m.in 5 tysiącom API udostępnionym programistom. Nowy Android ma być po prostu lepiej dopasowany do samego użytkownika jak i do urządzenia oraz wielkości ekranu (telewizory, tablety, smartfony). Lollipop ma być bardziej intuicyjny co zobaczymy na filmiku poniżej, na którym jest przedstawiony Material Design.

W systemie zostały też zastosowane nowe rozwiązania pozwalające na lepsze zaoszczędzenie energii, która w smatfonach bardzo szybko ubywa! Kiedy ten niesamowity system trafi do naszych urządzeń? Portal „Telepolis” donosi, że pierwsze urządzenia, które dostaną nowego Androida to Nexusy 4, 5, 7 i 10 i smartfony z linii Google Play Edition.

https://www.youtube.com/watch?v=TRmgMe2STL0

Zapytacie pewnie, który producent zaktualizuje Androida dla swoich urządzeń? Motorola, HTC i Sony zadeklarowało pewną aktualizację swoich najnowszych urządzeń. Ba! One M8 i M7 dostaną nowy system w ciągu 90dni!
Moto X, Moto G i Moto E wszystkich generacji oraz posiadacze Droid Ultra, Droid Maxx i Droid Mini dostaną aktualizację na początku przyszłego roku. A co z Sony? Japoński gigant zapewnił, że nowy Android pojawi się na wszystkich produktach z serii Z, ale będziemy musieli poczekać na niego do pierwszych miesięcy przyszłego roku. Pełna lista urządzeń prezentuje się następująco: Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Tablet Z, Xperia Z1, Xperia Z1S, Xperia Z Ultra, Xperia Z Ultra Google Play Edition, Xperia Z1 Compact, Xperia Z2, Xperia Z2 Tablet, Xperia Z3, Xperia Z3v, Xperia Z3 Compact oraz Xperia Z3 Tablet Compact.

android5822

Nadal czekamy na listy produktów firm Samsung i LG, a także ewentualnie na innych, mniejszych producentów. Miejmy nadzieję, że Android 5.0 Lollipop będzie szybciej zdobywał rynek niż jego poprzednik. A Wam jak podoba się nowy system od Google? Material Design przypadł Wam do gustu? A może jesteście sceptycznie do niego nastawieni? Śmiało! Piszcie w komentarzach Wasze opinie! 🙂

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x