Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Android: Najciekawsze gry i aplikacje

Na PlusBlog.pl zaczynamy nowy cykl – Najciekawsze gry i aplikacje dostępne na telefony z systemem Android. Co jakiś czas będziemy publikować, naszym zdaniem, najlepsze gry i aplikacje na ten popularny system. W pierwszym odcinku prezentowane gry i aplikacje są darmowe. Do każdej pozycji dołączamy link do Android Market dostępnego z komputera. Aby pobrać wybraną pozycję należy kliknąć w jej nazwę.

Raging Thunder

Polarbit to jeden z pierwszych poważnych developerów, który zainteresował się Androidem, a Raging Thunder był pierwszą dobrze wykonaną grą wyścigową na platformę. RT nie jest symulatorem doskonale odzwierciedlającym rzeczywistość: raczej zręcznościówką stawiającą na dobrą zabawę i wciskające w fotel efekty niż realizm. To jednak udało się developerowi doskonale i gra pozwala na godziny dobrej zabawy. Sterujemy za pomocą przyśpieszeniomierza (czyli przechylając telefonem jak kierownicą), samochód przyspiesza automatycznie, tylko hamowanie i ewentualne użycie „dopalacza” jest w naszych rękach. Ogólnie sterowanie jest dobrze rozwiązane, chociaż dla tych co pierwszy raz grają w ten sposób, wymaga nabrania odrobiny wprawy. Warty wzmianki jest też tryb multiplayer, w którym można grać przez internet ze znajomymi. Jedyny minus tej gry to także jedna z jej zalet: prostota. Ponieważ twórcy gry skupili się na tym, żeby można było z marszu wejść do gry, na dłuższą metę może się nudzić, bo ileż można odblokowywać nowych samochodów i tras. Raging Thunder jest na pewno warta polecenia, szczególnie dla starszych telefonów lub tych z niższej półki, jako, że większość nowszych gier ma wysokie wymagania sprzętowe.

***Cena: Wersja Lite jest bezpłatna***Wymagania: Android 1.6+***

Robo Defense FREE

Czym jest ta gra? Można ją zaliczyć do kategorii Tower Defense. Fale przeciwników przechodzą z punktu A, którym najczęściej jest mały przesmyk lub portal, do punktu B, którym jest nasza baza. My musimy powstrzymać te ataki a wykorzystujemy do tego wieżyczki, które stawiamy w dowolnym lub wyznaczonym miejscu. Sam pomysł jest bardzo prosty, ale daje duże pole do popisu twórcom i niesie ze sobą olbrzymie pokłady świetnej zabawy.

***Cena: Wersja lite jest bezpłatna***

Labirynth Lite

Prosta gra wykorzystująca sensor ruchu w Twoim telefonie. Rozgrywka polega na takim pokierowaniu kulką, aby dojść do końca labiryntu nie wpadając po drodze do dziur. Nie ukrywam, że jest to jedna z moich ulubionych gier.

***Cena: Wersja lite jest bezpłatna***

Abduction!

Zwierzęta na całym świecie zostały uprowadzone przez obcych! Dotrzyj do UFO i uwolnij stado w przestrzeni kosmicznej, zbieraj bonusy i uważaj aby nie spaść… Dużo trybów gry i krowa w roli głównej. Taki odpowiednik Icy Tower’a na Androida, bardzo fajnie się gra. Sterujemy przechylając telefon na boki.

***Cena: bezpłatna***

Advanced Task Killer

Proste narzędzie pozwala zapanować nad zwalniającym Androidem, którego tak naprawdę „dobijają” inne uruchomione programy. Powodując „mulenie” telefonu i szybsze zużycie baterii. Advanced Task Killer po prostu wyłącza zbędne procesy. Do multitaskingu w iPhone jeszcze daleko, ale zawsze coś. Aplikacja jest przydatna ale używanie jej może powodować problemy z naszym telefonem, w moim przypadku były to problemy z budzikiem który po prostu nie budził 🙂

***Cena: bezpłatna***

Przeglądarka Opera Mini

Znana przeglądarka na telefony komórkowe. Opera Mini umożliwia przeglądanie stron na zakładkach, ma wbudowanego menadżera pobierania, a przy tym jest stabilniejsza od wbudowanej przeglądarki Google’a. Niestety sprawia problemy w momencie zoomowania elementów strony.

***Cena: bezpłatna***

Google Translate

Słynny Tłumacz Google’a umożliwia tłumaczenie tekstów w ponad 50 różnych językach. W tym celu wystarczy tylko skopiować dany tekst do narzędzia, wybrać język docelowy i po chwili tłumaczenie gotowe. Nie zastąpiony  w szkole na lekcjach języków obcych 🙂

W kolejnej części naszego cyklu przedstawimy najlepsze gry dla telefonów z grafiką 3D, a także aplikacje portali społecznościowych, informacyjnych i aukcji internetowych. Zapraszamy już wkrótce!


Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x