Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Autobusy w Brazylii podłączone do szerokopasmowej sieci 3G

Firmy Ericsson i Dataprom jako pierwsze na świecie dostarczyły rozwiązanie umożliwiające podłączenie miejskich autobusów do sieci szerokopasmowej sieci 3G.

Dzięki systemom Electronic Ticketing oraz Fleet Management kontrolerzy posiadają stały dostęp do informacji na temat zarządzanej przez nich floty. Mieszkańcy miasta Curitiba w Brazylii są pierwszymi, którzy wypróbują ulepszony system transportu publicznego oparty o mobilną sieć szerokopasmową. 

Czy są jakieś korzyści z podłączenia autobusów do sieci? To pytanie, które postawił sobie zarząd miasta Curitiba w Brazylii przed podjęciem decyzji o uruchomieniu jako pierwsze miasto na świecie całkiem nowego rozwiązania usprawniającego zarządzanie komunikacją miejską. System ten został opracowany przez firmę Ericsson oraz Dataprom, brazyjlijskiego dostawcę rozwiązań dla transportu publicznego.

Rozwiązanie, które zostało wdrożone w mieście Curitiba połączyło miejskie autobusy z mobilną siecią szerokopasmową 3G. Pojazdy zostały wyposażone w mobilne moduły szerokopasmowe firmy Ericsson. Dostarczone przez firmy Ericsson i Dataprom systemy Electronic Ticketing oraz Fleet Management umożliwiają kontrolerom dostęp do szerokiego zakresu informacji na temat ich floty. Są to m.in. dane na temat tras przejazdu, czasów postoju, przebytych dystansów oraz czasów odjazdu i przyjazdu.

Curitiba to najwieksze miasto w południowej Brazylii. Posiada unikalny system miejskiej komunikacji autobusowej, który wywołał już wiele zainteresowania i zyskał uznanie na całym świecie.

Wdrożone właśnie rozwiązanie stwarza kolejne możliwości oferowania usług, dzięki którym ludzie będą mogli stworzyć własny plan podróży. Ponadto dzięki nowemu systemowi klienci będą w stanie nabyć bilety w dowolnym miejscu i o dogodnym dla nich czasie.

Alexei Rodrigues, Commercial Director w firmie Dataprom, powiedział:

„Jesteśmy motorem napędowym dla wprowadzania rozwiązań M2M (machine-to-machine) w sektorze transportu publicznego w Brazylii. Dzięki wiedzy ekspertów z firmy Ericsson oraz oferowanymi przez tę firmę mobilnymi rozwiązaniami szerokopasmowymi nasi klienci mogą w łatwy sposób zarządzać swoimi flotami i rozwijać aplikacje, które pomagają im w codziennej pracy.”

Mobile rozwiązania szerokopasmowe odgrywają kluczową rolę w realizacji wizji firmy Ericsson mówiącej o podłączeniu do mobilnej sieci szerokopasmowej 50 miliardów urządzeń w ciągu najbliższych 10 lat.

Eduardo Ricotta, Vice-President Customer Unit Brazil w firmie  Ericsson, powiedział:

“Wierzymy, że do sieci powinno zostać podłączone każde urządzenie, które dzięki temu lepiej  funkcjonuje. Nasze wbudowywane moduły szerokopasmowe zapewniają mobilną łączność szerokopasmową dla każdego urządzenia. Mobilne sieci szerokopasmowe stają się coraz ważniejsze dla firm transportowych ponieważ stwarzane przez nie zaawansowane możliwości komunikacyjne czynią te firmy bardziej wydajnymi, bezpiecznymi i przyjaznymi dla środowiska naturalnego.  Nasze partnerstwo z firmą Dataprom otwiera dla nas nowe możliwości na tym gwałtownie rosnącym rynku.”

(ź)ericsson


Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x