Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Awaria Skype’a dotknęła miliony użytkowników

Globalna awaria popularnego komunikatora internetowego Skype uniemożliwiła milionom internautów korzystanie z jego usług w środę wieczorem. Administratorzy walczyli z technicznymi problemami kilka godzin, przez co wielu ludzi nie mogło tuż przed Świętami dodzwonić się do swoich bliskich w odległych miejscach. Nie dało się nawet zalogować na swoje konto. O szóstej rano na stronie skype.com nadal można było przeczytać, że „chwilowa awaria” i problemy z logowaniem trwają. Komunikator jednak ruszył. Awaria trwała kilka godzin

Jak tłumaczyli administratorzy na oficjalnym blogu, było to spowodowane tym, że program opiera się na tzw. „supernode’ach”, czyli komputerach odpowiedzialnych za łączenie i logowanie się użytkowników. W normalnych warunkach nie ma problemu z dostępem do nich. „Niestety dzisiaj wiele z nich odłączyło się od sieci” – można było przeczytać na blogu.

Administratorzy wyjaśniali, że awarię wywołały problemy „spowodowane przez niektóre wersje skype’a”. Przywrócenie komunikatora do życia było możliwe dzięki uruchomieniu nowych supernode’ów – tym razem nazywanych „mega-supernode’ami”.

– Przepraszamy za niedogodności na jakie naraziliśmy naszych użytkowników – mówił już w środę wieczorem w rozmowie z BBC News Tony Bates, dyrektor naczelny skype.

Skype to komunikator internetowy, oparty na technologii peer-to-peer, który umożliwia umożliwia prowadzenie darmowych rozmów pomiędzy użytkownikami, a także płatnych rozmów z posiadaczami telefonów stacjonarnych lub komórkowych.


Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x