Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Bardzo duże zaniteresowanie kupnem Polkomtela

Zainteresowanie zakupem Polkomtela jest nadspodziewanie duże. Obecnie trwa wysyłanie memorandum informacyjnego spółki, umowy o zachowaniu poufności podpisała już prawie połowa z ponad 50 podmiotów, do których trafił teaser (wstępne informacje o transakcji) – poinformował Tomasz Zdroga, prezes PGE, jednego z udziałowców telekomu.

Dodał, że wszyscy, którzy podpiszą umowę o zachowaniu poufności, otrzymają memorandum informacyjne. Memoranda są w trakcie wysyłania.

Zadroga powtórzył, że jego zdaniem do transakcji sprzedaży Polkomtela dojdzie w II kwartale tego roku dodając, że liczy, że cena sprzedaży będzie godziwa i zadowoli inwestorów. Analitycy wyceniają telekom na około 16 mld zł.

Według mediów wśród zainteresowanych kupnem Polkomtela są m.in. arabski Orascom, holenderski KPN, hiszpańska Telefonica, szwedzka TeliaSonera, a także fundusze inwestycyjne takie jak np. Apax czy Blackstone. Również Zygmunt Solorz-Żak przyznał oficjalnie, że jest zainteresowany, razem z partnerami, kupnem Polkomtela i ewentualnym wprowadzeniem go potem na giełdę.

Źródło: Telepolis.pl, PAP


Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x