Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Bezpieczna rodzina w Plusie

Bezpieczna rodzina w Plusie

W sytuacji, gdy zagrożone jest zdrowie lub życie liczą się sekundy, dlatego Plus we współpracy z firmą Locon udostępnia aplikację „Bezpieczna Rodzina”, która w nagłych wypadkach pozwala błyskawicznie, w ciągu trzech sekund, poinformować bliskich o mającym miejsce zdarzeniu. „Bezpieczna Rodzina” działa na smartfonach z systemem Android, iPhone oraz telefonach wspierających JAVA.

Bezpieczna Rodzina” to nowatorskie rozwiązanie lokalizacyjno-komunikacyjne i jest rozwinięciem popularnej usługi Gdzie Jest Dziecko, oferowanej klientom Plusa od 2008 roku. Dostępna jest w formie aplikacji mobilnej instalowanej na telefonie komórkowym dziecka lub osoby bliskiej. Dzięki aplikacji chroniona osoba może szybko skontaktować się z opiekunem wysyłając odpowiednie powiadomienia.

„Bezpieczna Rodzina” dysponuje innowacyjnymi i praktycznymi funkcjami, które sprawiają, że może być przydatna zarówno dla rodziców i ich pociech, ale także dla osób chorych czy starszych wymagających opieki. Najważniejsze funkcjonalności to:

  • Lokalizacja, korzystająca zarówno z danych sieci GSM, jak i odbiornika GPS w telefonie osoby chronionej, np. dziecka. Dzięki temu opiekun zawsze wie, czy bliscy znajdują się tam, gdzie powinni, i to nawet w sytuacji gdy np. telefon nie ma akurat dostępu do internetu. Lokalizację bliskich można oglądać na cyfrowych mapach w aplikacji i na stronie www.
  • Łatwa obsługa, gdyż wystarczy nacisnąć jeden przycisk znajdujący się na pulpicie telefonu, a aplikacja sama wykona resztę pracy – poinformuje o zagrożeniu i wyśle powiadomienie SOS, do którego dołączony jest materiał video.
  • Sygnał SOS dotrze do wielu osób i trafi do opiekuna, np. rodzica, i wszystkich osób wskazanych, jako odbiorcy podobnych powiadomień, a także na numer 112.
  • SOS Choroba to informacje, które mogą uratować zdrowie i życie, a wystarczy zapisać je w aplikacji. W sytuacji zagrożenia jedno kliknięcie uruchomi sygnał dźwiękowy oraz wyświetli komunikat o chorobie, grupie krwi czy sposobie udzielenia pomocy. Aplikacja doskonale sprawdzi się w przypadku osób starszych, a także cierpiących na astmę, epilepsję, cukrzycę, zawroty głowy oraz kobiety w ciąży.
  • OK Spóźnię się. Pozwala w ciągu kilku sekund wysłać wiadomość o spóźnieniu, informację, że jest się w drodze lub po prostu o tym, że wysyłający dobrze się bawi. Do wiadomości może być dołączony film lub zdjęcie.
  • Podwójne zabezpieczenie zgłoszeń. Dla większego bezpieczeństwa wszystkie informacje zapisywane są w systemie, tak by wezwanie pomocy trafiło do adresatów, nawet w przypadku utraty telefonu.
  • Ważne miejsca na mapie. Użytkownik uzyskuje dostęp do mapy w aplikacji, na której znajdzie lokalizację ważnych miejsc, z punktu widzenia bezpieczeństwa (Policja, Straż Miejska, Pogotowie Ratunkowe, Szpital).

Żeby pobrać aplikację dla opiekuna, należy wysłać bezpłatnego SMS o treści GjD na numer 8045. Koszt korzystania to 8,61 zł brutto odnawialne co 7 dni. Pobranie aplikacji dla podopiecznego nastąpi po wysłaniu komendy SMS o treści SOS na nr 8045.

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x