Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Blokady Usług Premium (o podwyższonej opłacie)

W FAQ Plusa pojawiła się informacja o zmianach mających na celu zapewnienie bezpłatnej i prostej możliwości zdefiniowania blokad oraz limitów dla Usług Premium (o podwyższonej opłacie) wynikające z wymogów ustawy z dnia 16 września 2011r. o zmianie ustawy – Prawo Telekomunikacyjne.

Blokady Usług Premium (o podwyższonej opłacie):

Usługi Premium – to usługi telekomunikacyjne o podwyższonej opłacie wykorzystywane do świadczenia takich usług jak: konkursy i loterie SMS, usługi informacyjno-rozrywkowe, dostęp do zakupu grafiki, dzwonka, gry na telefon poprzez strony WAP, usługi społecznościowe: czaty, dostęp do elektronicznych wydań prasy w Internecie i inne, Infolinie.

Jaka jest numeracja premium?

  • Dla SMS/MMS – to numery 4, 5, 6 cyfrowe zaczynające się od 5, 6, 7, 8, 9.
  • Dla połączeń głosowych numery zaczynają się od 605 70xxxx, *7xy (gdzie x – to dowolna cyfra 0-9, y – to ciąg cyfr 0-9), 70, 19.

Jakie są opłaty za korzystanie z Usług Premium?

  • Opłaty za korzystanie z usług Premium określa cennik taryfy lub regulaminy usług.
  • Włączenie/wyłączenie blokady/limitu jest bezpłatne.

Rodzaje blokad/limitów na Usługi Premium

  • Blokada możliwości wysyłania/otrzymywania SMS/MMS, pobierania grafiki/gier przez WAP, wykonywania połączeń głosowych. Blokada może obejmować wszystkie kategorie lub wybrane.
  • Ustawienie limitów kwotowych na wszystkie Usługi Premium.
  • Ustawienie maksymalnych stawek na SMS/MMS/WAP/połączenia głosowe.

Jak zablokować/odblokować/ustawić limity kwotowe?

  • punkcie Plusa lub
  • SMS-em na bezpłatny numer 2601 o treści:

– Żądanie założenia limitu kwotowego w złotych na wszystkie Usługi Premium z blokadą usług: ZABLOKUJ kwota(gdzie kwota to 35, 50, 75, 100, 200),

– Żądanie założenia limitu kwotowego, tylko z powiadomieniem SMS-em o przekroczeniu: POWIADOM kwota(gdzie kwota to 35, 50, 75, 100, 200),

– Żądanie założenia całkowitej blokady na wybrane Usługi Premium (pojedynczo SMS lub MMS lub SMS/MMS zwrotne lub połączenia głosowe lub WAP): LIMIT rodzaj 0 (gdzie rodzaj to GL – dla połączeń głosowych, AUS – dla połączeń głosowych gdzie numeracja specjalna zaczyna się od 19, SMS – dla SMS wychodzących, MMS – dla MMS wychodzących, MT – dla SMS/MMS przychodzących (zwrotnych), KPZ – dla zakupu usług poprzez WAP, KPM – dla zakupu usług poprzez WAP naliczanych za minutę ),

– Żądanie włączenia maksymalnej kwoty do jakiej chcesz korzystać z wybranych Usług Premium (SMS lub MMS lub SMS/MMS zwrotne lub połączenia głosowe lub WAP): LIMIT rodzaj kwota (gdzie rodzaj wpisujesz jak powyżej, a kwota to maksymalna stawka, jaką chcesz zapłacić korzystając z wybranego rodzaju usługi.

Przykład: Po wysłaniu SMS-a o treści LIMIT SMS 2, otrzymasz zwrotną wiadomość z dwoma stawkami w okolicy 2 zł odpowiadającymi wartościom cennikowym. Wybierz jedną z nich i wyślij ponownie SMS-a z prawidłową wartością.

WAŻNE: nie możesz zablokować wszystkich Usług Premium łącznie, blokady są zakładane poprzez wysłanie osobnych SMS-ów.

Ustawienie maksymalnych stawek na 0 zł skutkuje całkowitą blokadą korzystania z wybranej Usługi (SMS, MMS, MT, WAP, połączeń głosowych).

(ź) Telix.pl

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x