Brak aktualizacji dla Desire HD

HTC swego czasu naobiecywało klientom aktualizacje do ICS dla swoich smartfonów. I to nie tylko dla modeli nowych i topowych ale i słabych i stareńkich. Przedstawiona została długa lista urządzeń oczekujących na ICS ale…Ale zawsze musi być jakieś “ALE”. Okazuje się, że HTC Desire HD nie dostanie aktualizacji. System działa niestabilnie? Za słabe urządzenie? Nic z tych rzeczy. Nie ma prawa z resztą, skoro na dużo słabszym Desire C działa bez problemów. HTC z resztą tłumaczy się w zupełnie inny, ale równie irracjonalny sposób. Oto oficjalne oświadczenie:

Po szeroko zakrojonych badaniach ustaliliśmy, że obecna wersja HTC Sense z Androidem zapewnia klientom najlepsze doświadczenia na HTC Desire HD. Kiedy weźmiemy pod uwagę nowe wersje oprogramowania, możemy rozważyć kilka czynników, ale ostatecznie doświadczenia klienta podczas korzystania z produktu jest decydującym czynnikiem. Przepraszamy za zamieszanie.

Okazuje się więc, że wszystko jest spowodowane dbaniem o dobro klienta, a ICS zapewnia gorsze wrażenia od Androida 2.3, ale tylko w Desire HD. Czytając komentarze na oficjalnym blogu HTC odniosłem wrażenie, że jednak klienci jednak są nieco innego zdania.

Na zakończenie chciałbym jeszcze podziękować użytkownikowi Adeq za cynk.

Źródło: HTC

Komentarze

Written by: Maciej Bukała