Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Chroń swój telefon

Stołeczni policjanci wspólnie z Plusem przygotowali ulotki informujące, jak ustrzec się kradzieży telefonu komórkowego. Kilka tysięcy ulotek trafi do tych, którzy posiadają lub zamierzają nabyć aparat.Z policyjnych doświadczeń wynika, że łupem złodziei oprócz pieniędzy i dokumentów padają także telefony komórkowe. Tracą je m.in.: pasażerowie komunikacji miejskiej, klienci sklepów oraz petenci urzędów, okradani przez kieszonkowców. Sprawcy wykorzystują najczęściej naszą nieuwagę i roztargnienie. Zanim się zorientujemy, telefon warty czasami nawet kilka tysięcy złotych zostaje skradziony.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy stołeczni policjanci wspólnie z Plusem przygotowali kilka tysięcy ulotek z poradami, jak ustrzec się kradzieży telefonu komórkowego. Zainteresowani znajdą w ulotkach również adresy warszawskich jednostek policji, w których można złożyć zawiadomienie o kradzieży.

Najważniejsze informacje to:

  • podczas korzystania z telefonu na ulicy, w autobusie, tramwaju lub pociągu zachowaj wzmożoną czujność,
  • nie wkładaj telefonu do tylnej kieszeni spodni – to jest ulubione miejsce poszukiwań złodzieja,
  • pamiętaj! Chowając telefon po rozmowie wskazujesz potencjalnemu złodziejowi, gdzie ma go szukać,
  • jeśli udajesz się w miejsce, gdzie nie będziesz mógł mieć ciągle telefonu przy sobie, jak np.: basen, siłownia, szpital, itp. ustal wcześniej czy będzie tam możliwość skorzystania ze schowka lub czy jest inne zabezpieczenie szatni,
  • nie zostawiaj telefonu bez nadzoru – w samochodzie w miejscu widocznym (sam przyciągasz włamywacza do swojego auta) czy na stoliku w pubie,
  • rozważ zastosowanie opcji odblokowywania klawiatury kodem,
  • zastanów się czy telefon komórkowy jest istotnym wyposażeniem ucznia idącego do szkoły!
  • zachowaj numer identyfikacyjny twojego telefonu tzw. IMEI, dzięki temu łatwiej będzie można go zlokalizować. Jeśli masz taką możliwość oznakuj swój telefon.

Po stwierdzeniu kradzieży, natychmiast powiadom o niej swojego operatora – zablokuje on twoje konto. Następnie zgłoś ten fakt na Policję.

Ulotki będą dostępne w warszawskich salonach operatora oraz na imprezach organizowanych przez stołeczną policję.

Źródło: Plus

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x