Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Comarch wspiera wdrożenia Nokia Data Gathering

Comarch rozszerza swoje portfolio rozwiązań mobilnych o usługi wdrożenia i utrzymania komercyjnej wersji Nokia Data Gathering. Doświadczenie Comarch pozwala efektywnie wspierać firmy szukające rzetelnego partnera w implementacji tego rozwiązania.

Nokia Data Gathering to rozwiązanie stworzone przez wiodącego producenta smartfonów i udostępniane na licencji open source, umożliwiające zbieranie danych za pośrednictwem urządzeń mobilnych i późniejszą ich analizę w czasie rzeczywistym. W porównaniu z tradycyjnymi metodami gromadzenia danych Nokia Data Gathering oferuje szybsze i znacznie skuteczniejsze rozwiązanie, zwłaszcza tam, gdzie liczą się czas, koszty i precyzja. Oprogramowanie Nokia Data Gathering może być wykorzystywane do przeprowadzania sondaży, ankiet, odczytu liczników zużycia mediów oraz w innych sytuacjach życia codziennego. Składa się ono z 3 modułów: aplikacji mobilnej dla pracowników zbierających dane w terenie, modułu do tworzenia i dystrybuowania kwestionariuszy oraz modułu do przetwarzania i analizy zgromadzonych danych.

Comarch przyczynił się do rozwoju rozwiązania Nokia Data Gathering udostępniając na licencji open source pierwszą wersję klienta na nową platformę mobilną Windows Phone 7.x.

Firmy i organizacje zainteresowane wykorzystaniem Nokia Data Gathering do realizacji swoich celów mogą skorzystać z doświadczenia i eksperckiej wiedzy Comarch przy instalacji i utrzymaniu tego rozwiązania. Oferta Comarch obejmuje dostosowanie do potrzeb każdego klienta, organizację szkoleń dla przyszłych użytkowników Nokia Data Gathering, oraz hosting w Comarch Data Center.

„Nokia Data Gathering jest dla kwestionariuszy tym, czym e-mail dla tradycyjnego listu. To rozwiązanie pomogło wielu organizacjom zredukować koszty, czas i zbędne czynności w ich procesach zbierania danych. Bardzo się cieszymy, że integratorzy systemów, tacy jak Comarch służą swoim klientom wsparciem przy wdrażaniu Nokia Data Gathering i przyczyniają się do rozwoju tego rozwiązania.” – mówi Gregory Elphinston, Director of Sustainability Innovation w firmie Nokia.

„Decyzja o przystąpieniu Comarch do organizacji Linux Foundation, jest naturalną konsekwencją zmieniających się warunków biznesowych i rosnącego znaczenia oprogramowania open source. Comarch coraz aktywniej angażuje się w projekty open source, oferując usługi konsultingowe, integracji i dostosowywania oprogramowania do wymogów konkretnego klienta, udostępniając również określone oprogramowanie na licencji open source. Nokia Data Gathering jest projektem rozwijanym z inicjatywy Nokii i mającym na celu poprawę jakości życia ludzi na całym świecie, co czyni nasz wkład jeszcze ważniejszym.”– mówi Mariusz Lasek, Business Development Director w firmie Comarch.

Źródło: Nokia

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x