Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Cztery nagrody „iF Design Awards” dla smartfonów Sony Ericsson Xperia

Firma Sony Ericsson została uhonorowana czterema nagrodami w tegorocznym konkursie “iF Product Design Awards 2012” w kategorii “telekomunikacja”. Smartfon Xperia™ active otrzymał najwyższe wyróżnienie – złotą nagrodę (“iF Gold Award”). Jury konkursu “iF Design Awards” oceniało jakość rywalizujących ze sobą produktów według wszechstronnych kryteriów, obejmujących, między innymi, jakość wzornictwa i wykończenia, dobór materiałów, wpływ na środowisko naturalne i funkcjonalność. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 9 lutego 2012 r. w Monachium, w Niemczech.

“Smartfon Xperia™ active jest świadectwem naszego zaangażowania w to, aby oferować osobom aktywnym smartfony doskonale zaprojektowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz” powiedziała Jeanna Kimbré, Director of Creative Product Design w Sony Ericsson. “Wzornictwo było zawsze naszym ‘punktem honoru’ kiedy przystępowaliśmy do opracowywania naszych innowacyjnych produktów. Będziemy nadal czerpali z tych sukcesów, posługując się nową linią projektową zwaną “Iconic Identity”, który wprowadziliśmy wraz z naszym portfolio na rok 2012.”


Złote wyróżnienie dla Xperia™ active

Najwyższa nagroda “iF Product Design Gold Award” przyznawana jest za najlepsze wzornictwo w branży telekomunikacyjnej. Smartfon Xperia™ active posiada ekran dotykowy odporny na zarysowania, którym można posługiwać się nawet wtedy, kiedy palce są mokre. Może on również poszczycić się wyjątkową technologią, która sprawia, że użytkownik nawet przy silnym słońcu będzie wyraźnie widział ekran. “Serdecznie gratulujemy Sony Ericsson otrzymania pierwszej nagrody iF Gold Award. Xperia™ active to bardzo funkcjonalny smartfon o niezwykle eleganckim wzornictwie. Jest on wyborem numer jeden zwłaszcza dla osób uprawiających sport, z uwagi na odporność na kurz i wodę. To wyjątkowy produkt – harmonijne połączenie funkcjonalności i elegancji,” powiedział Ralph Wiegmann, Dyrektor Zarządzający konkursu iF International Forum Design GmbH w Hanowerze.

Tworząc smartfon Xperia™ active firma Sony Ericsson starannie dobrała materiały, aby zapewnić urządzeniu zarówno najwyższe walory estetyczne oraz trwałość, wytrzymałość i funkcjonalność. Mocna aluminiowa rama otacza i chroni wyświetlacz, podkreślając w ten sposób istotę Xperia™ active – elegancję użytkową.

Linia smartfonów Xperia™ – nagrody za wzornictwo

Nagrody “iF Awards” za najlepsze wzornictwo zostały przyznane także innym smartfonom z rodziny Xperia™: Xperia™ ray i Xperia™ mini pro oraz Mix Walkman™. Ilość nagród świadczy o zaangażowaniu firmy Sony Ericsson w tworzenie pięknie zaprojektowanych smartfonów w całej linii produktowej, z zachowaniem pełnej funkcjonalności.

• Smartfon Xperia™ ray jest smukły, a jednocześnie posiada dynamiczny kształt, który doskonale pasuje do dłoni użytkownika. Aluminiowe boki smarfonu nadają mu ekskluzywny wygląd i są przyjemne w dotyku.

• Wymienna obwódka w Mix Walkman™ pozwala jego właścicielowi na wyrażenie kolorem swojej osobowości. Telefon wyróżnia się połączeniem nieskazitelnie czystego frontu oraz miękko wygiętego tyłu, dzięki któremu dobrze leży w dłoni.

• Smartfon Xperia™ mini pro posiada klawiaturę typu QWERTY, która umożliwia szybkie pisanie. Połączenie doskonałej jakości lakierów, odblaskowych metali i kolorowych akcentów nadaje smartfonowi stylowy wizerunek pełen energii.

Nagrody “iF Product Design Awards” to międzynarodowe świadectwo najlepszego wzornictwa i symbol najwyższych osiągnięć w dziedzinie projektowania.

Źródło: Sony

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x