Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Dwie nowe Nokie z wydajnymi bateriami oraz funkcją Slam

Firma Nokia zaprezentowała dwa nowe telefony komórkowe w przystępnych cenach, umożliwiające komfortowe przeglądanie stron internetowych. Nokia Asha 205 i Nokia 206 są dostępne w wersjach obsługujących jedną lub dwie karty SIM i oferują nowe funkcje społecznościowe oraz możliwości udostępniania ulubionych plików. Oba telefony łączą w sobie światowej klasy wzornictwo i długi czas działania baterii — cechy, z których słyną produkty marki Nokia.

Nokia wprowadza funkcję Slam w nowych telefonach Nokia Asha 205 i Nokia 206:

  • Nokia Asha 205 to wszechstronny telefon dla miłośników serwisów społecznościowych, wyposażony w klawiaturę QWERTY i nowy klawisz sprzętowy Facebook
  • Nokia 206 wyróżnia się odważną kolorystyką i wyjątkowo długim czasem czuwania do 47 godzin.
  • Nokia wprowadza Slam — nową funkcję do szybkiego udostępniania plików

Nowa funkcja Slam do szybkiego udostępniania plików
Nokia Asha 205 i Nokia 206 to pierwsze telefony komórkowe zawierające wyjątkową funkcję Slam firmy Nokia. Slam umożliwia niemal natychmiastowe udostępnianie multimediów — takich jak zdjęcia i pliki wideo — osobom znajdującym się w pobliżu. Slam działa z większością telefonów komórkowych wyposażonych w łączność Bluetooth, bez potrzeby uprzedniego ich powiązania. Odbiorca nie musi mieć telefonu wyposażonego w funkcję Slam*. Do wymiany plików przy użyciu nowej funkcji wystarczy kilka kliknięć. Przesyłanie trwa szybciej niż w przypadku standardowej łączności Bluetooth i nie wiąże się z opłatami za transmisję danych przez Internet.

Najnowsze telefony firmy Nokia zapewniają użytkownikom nowe sposoby wyrażania swojego stylu dzięki designowi, kolorystyce i innowacyjnym funkcjom, takim jak Slam” — wyjaśnia Timo Toikkanen, executive vice president w dziale Mobile Phones firmy Nokia. „Urządzenia firmy Nokia cieszą się zaufaniem konsumentów ze względu na wysoką jakość. Oba nowe modele spełniają oczekiwania konsumentów, a ponadto oferują funkcje internetowe, dzięki którym można obniżyć koszty”.

Nokia Asha 205: wszechstronny telefon społecznościowy
Telefon Nokia Asha 205 ma przyjemną w dotyku klawiaturę QWERTY. Zawiera także nowy, specjalny klawisz Facebook, zapewniający najszybszy dostęp do profilu w tym serwisie. Dzięki aplikacjom eBuddy Chat i Twitter oraz obsłudze popularnych kont e-mail, takich jak Gmail, użytkowników telefonu Nokia Asha 205 dzieli od ulubionych serwisów zaledwie kilka kliknięć.

 

Inne ważne funkcje telefonu Nokia Asha 205:

  • powiadomienia ekranowe aplikacji eBuddy, dzięki którym można na bieżąco śledzić konwersacje z komunikatorów;
  • pełny pakiet mobilnych aplikacji rozrywkowych, w tym 40 bezpłatnych gier EA do pobrania oraz dziesiątki tysięcy innych aplikacji dostępnych w Sklepie Nokia;
  • obsługa jednej lub dwóch kart SIM
  • wyjątkowa technologia EasySwap firmy Nokia, która umożliwia zmianę kart SIM bez wyłączania telefonu;
  • imponujący czas czuwania: do 37 dni z jedną i do 25 dni z dwiema kartami SIM.

Telefon Nokia Asha 205 jest dostępny w kolorze niebieskim, amarantowym i pomarańczowym.

Nokia 206: piękno Internetu bez ograniczeń
Nokia 206 zawiera klasyczną klawiaturę alfanumeryczną oraz duży wyświetlacz o przekątnej 2,4”, dzięki któremu można wygodnie przeglądać strony internetowe oraz korzystać z gier lub z komunikatorów. Bezpośrednio z ekranu głównego można szybko przechodzić do serwisów Facebook i Twitter. Telefon Nokia 206 jest dostępny w różnych żywych kolorach, takich jak niebieski, amarantowy i żółty. Stanowi doskonałą propozycję dla osób, które cenią sobie znaną, łatwą obsługę, piękne wzornictwo oraz wszystkie zalety mobilnego Internetu.

Inne ważne funkcje telefonu Nokia 206:
• technologia fotograficzna optymalizująca zdjęcia robione aparatem 1,3 MP do udostępniania w serwisie Facebook;
• pełny pakiet aplikacji społecznościowych i rozrywkowych, w tym eBuddy Chat, WhatsApp** oraz w prezencie pakiet 10 aplikacji w wersjach komercyjnych;
• obsługa jednej lub dwóch kart SIM
• wyjątkowa technologia EasySwap firmy Nokia, która umożliwia zmianę kart SIM bez wyłączania telefonu;
• imponujący czas czuwania: do 47 dni z jedną i do 28 dni z dwiema kartami SIM.


W nowych telefonach wykorzystano pełnię możliwości internetowej platformy Nokia Xpress. Przy użyciu technologii pracy w chmurze firmy Nokia zmniejsza ona ruch danych nawet o 90%, dzięki czemu dostęp do Internetu staje się tańszy. Telefony te zawierają też aplikację internetową Nokia Nearby, za pomocą której można znaleźć w okolicy ciekawe miejsca, takie jak restauracje, sklepy, a także bankomaty.

PlusBlog.pl postara się przetestować nowe Nokie 205 i 206 – jak tylko będą dostępne w Polsce! 🙂

* Funkcja Slam nie działa obecnie z telefonami z systemem iOS oraz Windows Phone
** Aplikacja dostępna tylko w wersjach z jedną kartą SIM

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x