Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Firma Samsung gospodarzem Dnia Dewelopera podczas targów IFA 2012

Samsung Electronics zorganizował Dzień Dewelopera (Samsung Developer Day) na targach IFA 2012. W wydarzeniu wzięło udział ponad 1000 deweloperów z różnych części świata. Samsung przedstawił technologie platformowe i aplikacje oraz podzielił się praktykami w zakresie partnerskiej współpracy z ponad tysiącem deweloperów.

Wydarzenie zostało zorganizowane po sukcesach wielu podobnych spotkań prowadzonych przez firmę Samsung w tym roku — na konferencji Mobile World Congress w lutym, a następnie latem w Tokio, Kairze i Seulu. Spotkania te umożliwiają firmie Samsung przedstawienie technologii platformowych i usług dla deweloperów pod hasłem „Nauka, udostępnianie, sieć” („Learn, Share, Network”).

Dzień Dewelopera Samsung na tegorocznych targach IFA pobudził wyobraźnię programistów. Skupiano się na urządzeniach GALAXY Note II i GALAXY Camera oraz urządzeniach inteligentnych, w szczególności telefonach komórkowych, telewizorach Smart TV i kamerach. Prowadzono też rozmowy na temat rozwoju usług dla środowisk współpracujących ze sobą urządzeń.

Pakiet Smart TV SDK 3.5 Samsung, po raz pierwszy przedstawiony podczas wspomnianego wydarzenia, pomaga deweloperom w aplikacjach telewizyjnych wykorzystywać różne funkcje obsługiwane przez telewizory Samsung. Obsługuje też różne tryby emulacji telewizora inteligentnego — Smart TV Emulator Modes — upraszczając proces opracowywania i umożliwiając programistom tworzenie bardziej innowacyjnych aplikacji dzięki wykorzystaniu nowych funkcji, takich jak Convergence Framework (Platforma konwergencji) i Smart Interaction (Inteligentne interakcje). Firma Samsung ujawniła też zewnętrznym deweloperom aplikacji plany związane z wydaniem narzędzi do rozwoju oprogramowania i interfejsów API do nowego urządzenia GALAXY Camera.

W trakcie wydarzenia firma Samsung przedstawiła najnowszą wersję pakietu S Pen SDK, umożliwiającą deweloperom tworzenie aplikacji wykorzystujących potencjał rysika S Pen w urządzeniach kategorii GALAXY Note. Aktualizacja obsługuje wiele nowych funkcji, takich jak przesuwanie pióra po ekranie, umożliwiające opracowywanie dodatkowych funkcjonalności interfejsu użytkownika. Samsung wprowadził również otwarty interfejs API (Open API) do usługi przesyłania wiadomości ChatON, który umożliwia łatwe integrowanie funkcji ChatON z zewnętrznymi aplikacjami. Użytkownicy mogą na przykład wchodzić w interakcje ze znajomymi bezpośrednio przy użyciu wbudowanego czatu lub zaprosić znajomych z usługi ChatON do gry, wysyłając zaproszenia na komunikatorze.

Oprócz sesji technologicznych prowadzonych przez firmę Samsung podczas Dnia Dewelopera zorganizowano również prezentację partnerów, dając programistom z całego świata szansę na przedstawienie i upublicznienie niektórych ich nowych aplikacji. Sześciu czołowych w branży deweloperów podzieliło się doświadczeniem z zakresu rozwoju oprogramowania i relacji partnerskich, w tym przedstawiciel firmy Autodesk, który zaprezentował aplikację do rysowania SketchBook opartą na pakiecie S Pen SDK, a także pracownik firmy Accedo, który zaprezentował aplikację Maxdome Smart TV.

Oprócz tego uczestnicy mogli odwiedzić wystawę urządzeń i sprawdzić, jak działa nowy GALAXY Note II. Zademonstrowano również popularną na całym świecie grę polegającą na rysowaniu — Draw Mania — a także Fastest Painter i Moleskine — dwie aplikacje z powodzeniem wykorzystujące funkcje rysika S Pen.

„Firma Samsung nadal będzie promować zawartość przeznaczoną używania w wielu różnych produkowanych przez nią urządzeniach, w tym w telefonach komórkowych”

— powiedział Kanghyun Kwon, Senior Vice President z jednostki Media Solution Center firmy Samsung Electronics.

Kanghyun Kwon podkreślił też, że firma Samsung będzie zwiększać swoją konkurencyjność przez współpracę z zewnętrznymi deweloperami wzbogacającymi „inteligentny ekosystem”.

Firma Samsung przekazuje najnowsze informacje techniczne i powiązane z nimi nie tylko podczas organizowanych na całym świecie spotkań, takich jak Dzień Dewelopera. Zamieszcza je również w swojej witrynie dla deweloperów znajdującej się pod adresem http://developer.samsung.com.

Źródło: Samsung 

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x