Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Goclever 5066 HD CAM – nawigacja GPS, internet i multimedia

Firma Goclever Technology wprowadza do swojej oferty stylowe urządzenie do nawigacji GPS, dostępne w wersji PL (z mapą Polski) oraz FE (dodatkowo mapy 42 krajów Europy). Model Goclever 5066 HD CAM wyróżnia się superpłaską obudową i wyraźnym, dotykowym ekranem LCD 5” o rozdzielczości 800×480 pikseli. Nawigację wyposażono w specjalizowany procesor Mediatek 3351 468MHz, bezprzewodową kamerę cofania oraz przeglądarkę internetową. Dzięki najwyższej na rynku rozdzielczości w 5-calowym wyświetlaczu, urządzenie może służyć do wygodnego surfowania po internecie. Funkcja DUN (Dial-up Networking Profile) daje możliwość korzystania z internetu poprzez synchronizację z telefonem komórkowym.

Aplikacja Goclever VIA GPS 3.1, jeden z najbardziej zaawansowanych programów nawigacyjnych, wyróżnia się dużą liczbą funkcji, a przy tym intuicyjnym interfejsem. Wyszukiwarka adresów i lokalizacji POI nie wymaga wpisania całej nazwy. Wystarczy kilka pierwszych liter miasta oraz ulicy, przy czym błędy literowe są automatycznie korygowane przez aplikację – jest to najwygodniejsze i najszybsze dostępne na rynku rozwiązanie. Mapa wyposażona została w tryb 3D z możliwością regulacji kąta i kierunku widzenia. Plany większych miast zawierają realistycznie odwzorowane, teksturowane budynki 3D.

Nawigacja dysponuje asystentem pasa ruchu, który z wyprzedzeniem informuje o zbliżającej się konieczności wykonania manewru. Wygodę użytkowania podnosi tryb nocny, w którym kolory wyświetlacza są dobrane tak, aby nie męczyć wzroku. Wyróżniającą cechą urządzenia jest fotonawigacja, pozwalająca na bardzo łatwe dotarcie do miejsc, w których wykonano zdjęcia z koordynatami geograficznymi. Dane można wprowadzić własnoręcznie lub skorzystać z gotowych, znajdujących się w internecie.

Nawigacja pomaga także zlokalizować punkty POI, m.in.: restauracje, hotele oraz bankomaty. Setki tysięcy punktów użyteczności publicznej udostępnionych jest dzięki synchronizacji ze stale aktualizowaną bazą POIplaza. Dzięki optymalizacji wybranych przez użytkownika punktów trasy, które chce odwiedzić, program ułoży je w taki sposób, aby podróż była jak najszybsza. Z pomocy urządzenia mogą skorzystać nie tylko kierowcy, posiada ono także tryb wyznaczania trasy dla pieszych.

Po dodaniu lokalizacji własnego domu do ulubionych, pojawi się ona jako nowa pozycja w menu, umożliwiająca automatyczne wyznaczenie trasy do domu z dowolnego miejsca, przy pomocy tylko jednego kliknięcia.

Nawigacja umożliwia zapisanie trasy, co pozwoli na późniejszą analizę prędkości i czasu przejazdu. Dane te można eksportować do formatu KML i otwierać je za pomocą aplikacji Google Earth

Podczas przerwy w podróży, nawigacja Goclever 5066 HD CAM może służyć jako odtwarzacz plików multimedialnych, zdjęć lub jako czytnik e-booków. Wejście AV pozwala na podłączenie zewnętrznego odtwarzacza DVD. Bezpieczeństwo jazdy podnosi zintegrowany moduł Bluetooth, który po połączeniu z telefonem komórkowym pozwala wykorzystać produkt jako zestaw głośnomówiący.

Urządzenie jest gotowe do pracy natychmiast po wyjęciu z pudełka. Nie trzeba instalować ani aktywować oprogramowania.

Mapy oraz informacje o punktach użyteczności publicznej zostały oparte o najnowsze źródła kartograficzne TeleAtlas. W przypadku Polski aktualne dane pochodzą z eMapy (100% pokrycia).

Dostępność i cena:
Model Goclever 5066 HD CAM będzie dostępny na rynku od lutego br. Sugerowane ceny detaliczne to: 489 złotych za wersję z mapą Polski i 639 złotych za wersję z mapą Całej Europy. W komplecie znajduje się ładowarka samochodowa z nadajnikiem, uchwyt samochodowy, kamera cofania . Producent daje na swoje urządzenia 24 miesięczną gwarancję door-to-door.

Źródło: Goclever

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x