Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Gry z reklamami

Plus wprowadza ciekawe rozwiązanie…
Niedawno po raz pierwszy w Polsce zostały rozpoczęte testy gier sponsorowanych przez sieć Plus. W grach tych po połączeniu się przez sieć zostają wyświetlone reklamy na pełnym ekranie, z których możemy przejść bezpośrednio na stronę reklamowanego produktu. Wykorzystywana jest do tego platforma „neomobile”. Reklamy są przechowywane w specjalnie stworzonym do tego adserwerze. Dzięki temu dany produkt można kupić za niższą cenę.

Za ściąganie reklam nic nie płacimy przy ustawieniach WAP_GPRS. Jeżeli nie pozwolimy na połączenie się z siecią (czyli na pobranie reklam) nasza gra nie zostanie uruchomiona. Gry można pobrać poprzez wejście w telefonie na portal wap.plus.pl i kliknięciu na zakładkę Gry a następnie na Gry sponsorowane. Można również wchodząc bezpośrednio na stronę http://www.plus.pl/rozrywka_i_informacj … 977&phone= . Na dzień dzisiejszy dostępnych jest 12 gier sponsorowanych. Jeżeli pomysł wypali na pewno będzie ich znacznie więcej a usługa stanie się bardzo rozwinięta. Dodam, że Plus jest najbardziej zaangażowany w mobilną reklamę ze wszystkich sieci w naszym kraju. Reklama została już wprowadzona na wap.plus.pl i lookr.tv oraz w GG Plus i ChillBill.

Test…
Postanowiłem przetestować tę nowość. Pierwszy minus? Gry, które były tańsze bez reklam stały się droższe! Przykłady: CityJam, Muzodajnia, Pięciu Banditions – 2,44zł (wcześniej 1,22zł), Plusanki 2,44zł (na portalu plus.pl po wpisaniu nazwy gry w pole wyszukiwania, można ją pobrać za darmo!). Drugi minus? Prawie same gry Looksoft (związane z reklamą ofert Plusa). Trzeci minus? Na ustawieniach WAP pobiera mi dane z pakietu, co prawda nie dużo, ale nie powinno! Czwarty minus jest taki, że po obejrzeniu reklam telefon jest ciągle niepotrzebnie połączony z siecią. Dopiero po dłuższym czasie gry w czasie której nie są przesyłane dane sieć sama zakańcza połączenie. Czas na pozytywy. Pierwszym jest to, że niektóre gry są rzeczywiście tańsze, ja dla potrzeb testu zakupiłem grę Atol (fajna xD) za 1,22zł (na stronie www 36i6 jest za 3,66zł). Drugim, tylko dwie reklamy w formie zdjęć, których nie trzeba oglądać przez jakiś określony czas. Trzecim jest niewielki rozmiar reklam, raptem ~22KB odebrane i 4KB wysłane. Czwartym prostota, przejrzystość i intuicyjność, nikt na pewno nie będzie miał problemów typu „co tam kliknąć”. Piątym, jeżeli coś w reklamie nas zainteresuje bez problemu możemy w niektórych z nich dowiedzieć się czegoś więcej, wybierając opcję odwiedzenia strony wap producenta. Szóstym – nie koniecznie musimy włączać grę aby obejrzeć reklamy, możemy je oglądać bez włączania gry, wybierając taką opcję w menu które pojawia się zawsze po włączeniu aplikacji.

Podsumowanie…
Uważam, że warto spróbować. Mimo kilku wad, które zostaną na pewno naprawione w najbliższym czasie (w końcu usługa jest jeszcza w fazie testów) powstanie bardzo fajna opcja dla wielu użytkowników komórek, którzy będą mogli dostać pewny produkt po niższej cenie a przy okazji dowiedzieć się o czymś co może ich zainteresować… Ciekawe czy Plus zaprezentuje jakieś dane na temat gier sponsorowanych? Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Autor: tomek

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x