Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

HTC prezentuje: HTC TITAN i HTC RADAR

HTC Corporation, międzynarodowy lider w dziedzinie mobilnych innowacji i wzornictwa, podczas spotkań z konsumentami w Londynie, Paryżu, Madrycie i Berlinie zaprezentował nowe smartfony z systemem Windows® Phone – HTC TITAN™ i HTC Radar™. HTC TITAN, dzięki dużemu ekranowi o przekątnej 4,7 cala, pozwala cieszyć się ulubionymi cyfrowymi treściami i multimediami imponującej wielkości. Największy z telefonów HTC został umieszczony w ultrapłaskiej, aluminiowej obudowie o grubości 9,9 milimetra. HTC Radar został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu kontaktu z bliskimi oraz dostarczaniu najważniejszych informacji i rozrywki. Zwiedzającym podobała się możliwość przyjrzenia się z bliska nowym urządzeniom i wypróbowania najnowszej wersji systemu Microsoft Windows® Phone, nazywanej kodowo Mango.

„Smartfony HTC TITAN i HTC Radar wyznaczają nowe standardy w dziedzinie zaawansowanej fotografii, multimediów i obsługi serwisów społecznościowych, pozwalając w pełni wykorzystać najnowsze innowacyjne rozwiązania systemu Windows Phone.” – powiedział Jason Mackenzie, President Global Sales and Marketing w HTC Corporation. „HTC TITAN ze swoim dużym, panoramicznym ekranem, zadziwiającą wydajnością i zastosowanymi innowacjami, nie przypomina niczego, czego do tej pory używaliście, a kompaktowa obudowa HTC Radar wykonana z jednego bloku aluminium i jej wykończenie przyciągną uwagę ludzi.”

Doskonały obraz

Zarówno HTC TITAN, jak i Radar zostały wyposażone w fizyczny przycisk aparatu fotograficznego, umożliwiający robienie malowniczych zdjęć, bez konieczności odblokowywania telefonu. Obiektyw o przesłonie f/2.2 i podświetlany od tyłu czujnik zapewniają możliwość fotografowania w warunkach słabego oświetlenia, dzięki czemu użytkownik nie traci okazji do uzyskania perfekcyjnych zdjęć. Szerokokątny obiektyw o ogniskowej 28mm pozwala uchwycić więcej szczegółów otoczenia, a funkcja zdjęć panoramicznych umożliwia wykonanie artystycznej panoramy miasta lub krajobrazu. Oba smartfony mogą zapisywać wideo w jakości HD (720), wyróżniające się jasnym obrazem i żywymi barwami, dzięki czemu doskonale nadają się do filmowania rodziny lub na wieczorne spotkania z przyjaciółmi. Funkcja HTC Photo Enhancer pozwala korygować zdjęcia i wysyłać je na Facebooka oraz oznaczać znajomych dzięki automatycznej detekcji twarzy wbudowanej w Windows Phone.

„Telefony były pierwotnie projektowane z myślą o komunikacji, ale nie dotrzymały kroku sposobom, w jaki użytkownicy porozumiewają się obecnie. Dlatego stworzyliśmy system Windows Phone mając na uwadze potrzeby użytkownika i wbudowując w niego wszystkie typy komunikacji, z jakich ludzie już korzystają.”- powiedział Andy Lees, President Windows Phone Division. „Zarówno HTC TITAN jak i HTC Radar zapewniają proste w użyciu sposoby łączenia się i wymiany informacji, z najważniejszymi dla użytkownika osobami, gwarantując, że wiadomości zawsze dotrą do adresata. Nowoczesne wzornictwo doskonale uzupełnia funkcjonalność urządzeń.”

HTC TITAN

Smartfon został wyposażony w duży ekran Super LCD o przekątnej 4,7 cala, tylną kamerę o rozdzielczości 8 megapikseli i przednią o rozdzielczości 1,3 megapiksela, służącą do wideorozmów. Zaokrąglona obudowa HTC TITAN, wykonana ze szczotkowanego aluminium, świetnie leży w dłoni, jednocześnie charakteryzuje się doskonałą jakością wykonania i najwyższej klasy wzornictwem.

HTC TITAN pełni również funkcję idealnego przenośnego biura umożliwiając wykonywanie kilku zadań na raz, jak np. przeglądanie prezentacji podczas konferencji telefonicznej czy słuchanie muzyki w czasie pisania wiadomości pocztowej. Duży ekran i dołączony pakiet Microsoft® Office Mobile pozwalają użytkownikowi supersmartfona na szybkie i bezproblemowe tworzenie, edytowanie dokumentów i współpracę z innymi osobami, niezależnie od miejsca pobytu i czasu. Zaawansowane funkcje poczty elektronicznej, jak np. łączone skrzynki odbiorcze, ułatwiają zarządzanie wieloma kontami pocztowymi, umożliwiają synchronizację listy zadań do wykonania i kalendarzy, a także grupowanie kontaktów w celu uproszczenia i przyśpieszenia komunikacji. Smartfon umożliwia też przechowywanie notatek w ‘chmurze’ z wykorzystaniem Microsoft® OneNote®. Duża wirtualna klawiatura HTC TITAN, dostępna na czułym ekranie dotykowym o przekątnej 4,7 cala, czyni pisanie prostym i szybkim.

HTC Radar

HTC Radar został umieszczony w stylowej obudowie wykonanej z jednego bloku aluminium. Nowy Hub Kontakty systemu Windows Phone prezentuje najważniejsze informacje od znajomych pokazując całą historię komunikacji z każdą osobą oraz najnowsze wpisy serwisów społecznościowych i zdjęcia. Użytkownik może w czasie jednej konwersacji skorzystać z wiadomości tekstowych, komunikatora Facebook lub Windows Live® Messenger, bez konieczności przełączania aplikacji. Może też rozmawiać korzystając z wideorozmowy zapewniającej widzenie partnera na 3,8-calowym ekranie, charakteryzującym się obrazem o doskonałym kontraście i jasności.

Rozrywka w podróży

HTC TITAN i HTC Radar oferują lepsze niż kiedykolwiek funkcje multimedialne. Oba telefony zawierają aplikację HTC Watch® umożliwiającą pobieranie w prosty sposób najnowszych filmów oraz programów telewizyjnych i oglądanie ich w telefonie. Dzięki obsłudze wirtualnych efektów 5.1 surround, zapewniających bogactwo doznań dźwiękowych, smartfony doskonale nadają się do korzystania z serwisu Zune®. Wsparcie HTML5 sprawia, że przeglądanie stron internetowych odbywa się szybko i płynnie. Serwis Xbox LIVE zapewnia najlepszą ofertę rozrywki na przenośne urządzenia oferując duży wybór fantastycznych gier przygotowanych dla Windows Phone. Oferuje też funkcje, takie jak rankingi graczy i listy dokonań (Leaderboards, Achievement) współdzielone z przyjaciółmi i innymi graczami społeczności Xbox LIVE.

Dostępność

HTC TITAN i HTC Radar będą dostępne na świecie od października 2011, zaczynając od Europy i Azji.

Źródło: HTC

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x