Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

HTC „Sensation” oficjalnie zaprezentowany

Firma HTC Corporation, zaprezentowała HTC Sensation™- smartfon wyróżniający się funkcjami multimedialnej rozrywki. Urządzenie wykorzystuje funkcję ‘HTC Watch™’ umożliwiającą wypożyczanie lub zakup filmów kinowych i programów telewizyjnych za pośrednictwem platformy mobilnej. Telefon zawiera najwyższej klasy komponenty i wykorzystuje najnowszy ‘HTC Sense™’, ułatwiający obsługę telefonu i zapewniający jego intuicyjne działanie.

„Smartfony przekształciły się w kieszonkowe centra rozrywki umożliwiające ludziom przechowywanie ulubionych treści multimedialnych w urządzeniach przenośnych.” – powiedział Peter Chou, CEO HTC Corporation. „HTC Sensation, łącząc nowy serwis HTC Watch z najnowszym HTC Sense, wyznacza nowy standard multimedialnych smartfonów.”

„HTC Sensation pozwala korzystać z multimedialnych treści za pośrednictwem, specjalnie do tego przygotowanych aplikacji. Poszerza on gamę smartfonów oferowanych przez Vodafone i będzie dostępny w nadchodzących miesiącach na rynkach kluczowych dla naszej firmy.”- powiedział Patrick Chomet, Vodafone Group Terminals Director. „Partnerstwo Vodafone i HTC jest przykładem naszego zaangażowania w dostarczanie klientom naprawdę ważnych i wiodących na rynku rozwiązań mobilnych.”

Najwyższej klasy wzornictwo

Najwyższej klasy wzornictwo HTC Sensation zostało podkreślone przez zastosowanie zaokrąglonych krawędzi obudowy, wykonanej z jednego bloku aluminium oraz wyprofilowanego ekranu dotykowego, pozwalającego na wygodniejszą obsługę. Obudowa o smukłych kształtach świetnie leży w dłoni. Ekran qHD, o przekątnej 4,3 cala, pozwala na oglądanie filmów w rozdzielczości HD. Wykorzystany w smartfonie dwurdzeniowy procesor Qualcomm® Snapdragon™, o częstotliwości 1,2 GHz, pozwala na wyświetlanie doskonałej jakości grafiki, zapewniając jednocześnie niezwykłą wydajność obsługi aplikacji.

HTC Sense

Uzupełnieniem doskonałego wzornictwa HTC Sensation jest najnowszy ‘HTC Sense’ wykorzystujący szereg nowych funkcji ułatwiających korzystanie z telefonu. Należy do nich m.in. definiowana aktywna blokada ekranu, prezentująca w czasie rzeczywistym najważniejsze informacje, jak wpisy serwisów społecznościowych, pogodę, kursy akcji, itp. Nowa blokada ekranu umożliwia zdefiniowanie skrótów do najczęściej wykorzystywanych funkcji, np. telefonu, poczty elektronicznej, aparatu, itp. Dzięki niej użytkownicy mogą też bezzwłocznie uruchomić aparat fotograficzny w sytuacji, gdy liczy się każda sekunda.

Doskonały obraz, animacje i nowe widgety sprawiają, że HTC Sense prezentuje się lepiej niż kiedykolwiek. HTC przywiązuje niezwykłą wagę do zasadniczych aspektów działania telefonów, jak i szczegółów, które wyróżniają HTC Sense. Dlatego też wprowadza jeszcze bardziej realistyczne, filmowe efekty animacji pogodowych.

 

HTC Sense umożliwia też dzielenie się szczególnymi chwilami w życiu, w sposób prostszy niż kiedykolwiek. Aparat o rozdzielczości 8 megapikseli nie tylko robi doskonałe zdjęcia, ale pozwala uchwycić każdy ulotny moment. HTC Sensation rejestruje wideo standardu HD 1080p z prędkością 30 klatek na sekundę i dźwięk stereo. Nowa funkcja edycji wideo (Video Trimmer) umożliwia optymalizację rozmiarów pliku, pozwalając przesłać go do serwisów internetowych lub do znajomych.

HTC Watch

HTC Sensation jest multimedialnym smartfonem, który został zaprojektowany praktycznie od podstaw. Wykorzystanie ekranu o przekątnej 4,3 cala oznacza, że użytkownicy mogą oglądać filmy w formacie, w którym zostały nakręcone, bez konieczności przycinania czy rozciągania obrazu. HTC Sensation jest też pierwszym telefonem, który wykorzystuje ‘HTC Watch’ – aplikację i serwis zawierający zbiory najnowszych filmów kinowych i programów telewizyjnych. HTC Watch wykorzystuje technologię progresywnego pobierania danych, która zapewnia oglądanie filmu bez konieczności czekania na pobranie całego pliku. HTC Watch umożliwia wypożyczanie lub kupowanie filmów i w przypadku zakupu oglądanie ich na pięciu różnych urządzeniach HTC. HTC Sensation z funkcją HTC Watch może wyświetlać filmy na ekranach telewizorów korzystając z technologii bezprzewodowej lub poprzez opcjonalny adapter HDMI.

Dostępność

Smartfon HTC Sensation z HTC Watch będzie dostępny w Polsce w drugim kwartale 2011 r. Będzie też dostępny na pozostałych rynkach europejskich w sieci Vodafone oraz rynku azjatyckim.

(ź)android.com.pl

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x