Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Huawei przyłączył się do Linux Foundation

Przedstawiciele Linux Foundation ogłosili pozyskanie kolejnego członka, którym jest chiński koncern telekomunikacyjny Huawei.

Jim Zemlin, dyrektor wykonawczy organizacji non profit, podkreślił, że za sprawą Huawai fundacja zdobyła ważnego przedstawiciela rynku, na którym nieustannie rośnie znaczenie Linuksa.

„Linux stwarza firmom możliwość przyspieszenia działań w oparciu o nowe technologie” powiedział Jim Zemlin, dyrektor wykonawczy Linux Foundation.

„Jako wiodąca firma telekomunikacyjna- Huawei poszerza ważne perspektywy rozwoju Linux Foundation , oraz jego wszechobecność w urządzeniach mobilnych i infrastrukturze telekomunikacyjnej.”

W ostatnich latach takie światowe firmy jak Huawei  odgrywają coraz większą rolę w systemie Linux. Wielu programistów przyczyniło się do rozwoju jądra Linuksa, a Linux jest szeroko stosowany w różnych gałęziach przemysłu, ze względu na otwartą architekturę, stabilność i wydajność.

Huawai pragnie w ramach członkostwa skorzystać na współpracy ze światową społecznością programistów, firm i użytkowników. Ponadto chce się przyczynić do rozwoju Linuksa, wspomagając jego ekspansję na rynku telekomunikacyjnym.

(ź) linuxfoundation.org

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x