Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Internet mobilny w iPlus – w abonamencie czy na kartę?


Każdy, kto regularnie korzysta z Internetu, stara się zapewnić sobie dostęp także wówczas, gdy akurat znajduje się poza domem czy firmą. Najczęściej zastanawiamy się nad ofertami operatorów w okresie letnim, kiedy chętnie odpoczywamy nad jeziorem czy morzem, ale kontakt ze światem (i najczęściej kontem bankowym czy ulubionymi portalami społecznościowymi) chcemy zachować. Kafejki internetowe z oczywistych przyczyn nie są wówczas odpowiednim rozwiązaniem.

Do wyboru mamy zawsze różne opcje – poczynając od abonamentowych, przez internet na kartę, po pakiety internetowe oraz oferty skierowane typowo do osób często korzystających z sieci. Na co się zdecydować?


Cóż, to już zależy od osobistych potrzeb. Warto przed podjęciem decyzji zapoznać się z cechami wspólnymi, różnicami, oraz rzeczywistymi cenami różnych opcji. Poniżej zestawienie dla oferty firmy Polkomtel – porównanie charakterystyki trzech ofert Plusa.

IPLUS PRYWATNIE

W opcji “iPlus prywatnie” mamy do wyboru pięć różnych abonamentów, od 49 zł do 160 zł. Różnią się one praktycznie tylko tym, jaki transfer wliczony jest w comiesięczną opłatę w ramach danej taryfy.

Realne ceny dostępu do Internetu, jeżeli nie przekroczymy założonego limitu, kształtują się następująco:

 • iPlus prywatnie 49 – 3 GB za 49 zł
 • iPlus prywatnie 60 – 4 GB za 60 zł
 • iPlus prywatnie 75 – 7 GB za 75 zł
 • iPlus prywatnie 110 – 20 GB za 110 zł
 • iPlus prywatnie 160 – 37 GB za 160 zł

Cennik pozostałych usług jest we wszystkich taryfach taki sam, wybór zależy więc od tego, ile rzeczywiście potrzebujemy korzystać z Internetu. Przeważnie do ściągnięcia poczty o przeciętnej objętości czy sprawdzenia połączeń PKP w zupełności wystarczają pakiety ze środkowej półki cenowej – warto je rozważyć, żeby niepotrzebnie nie brnąć w koszta i nie płacić za coś, czego nie zużyjemy.

IPLUS NA KARTĘ

Oferty Internetu na kartę charakteryzują się głównie tym, że nie ma potrzeby podpisywania długich umów terminowych ani też płacenia abonamentu. W iPlus na kartę wystarczy tylko doładowywać konto za określoną kwotę, a otrzymamy kolejny pakiet transferu zależny oczywiście od wybranego doładowania.

W praktyce wygląda to tak:

 • zasilenie 5-10 zł – limit 40 MB = 17MB na 2 dni i bonusowe 23MB na 2 dni
 • zasilenie 10-19 zł – limit 100 MB = 33MB na 7 dni i bonusowe 67MB na 2 dni
 • zasilenie 20-29 zł – limit 250 MB = 65MB na 7 dni i bonusowe 185MB na 3 dni
 • zasilenie 30-49 zł – limit 400 MB = 98MB na 30 dni i bonusowe 302MB na 15 dni
 • zasilenie 50-99 zł – limit 1 GB = 139MB na 90 dni i bonusowe 861MB na 30 dni
 • zasilenie 100-149 zł – limit 3 GB = 0,37 GB na 180 dni i bonusowe 2,63GB na 30 dni
 • zasilenie 150 zł – limit 6 GB MB = 0,6GB na 180 dni i bonusowe 5,4GB na 30 dni

Jak widać główną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że zasilamy konto – a więc płacimy za transfer – tylko wtedy, kiedy realnie go potrzebujemy. Jeżeli więc akurat nie korzystamy z mobilnego Internetu, nic nas nie kosztuje samo “utrzymanie” możliwości uzyskiwania dostępu do sieci.

SIMDATA

Jeżeli opłaty za określony transfer to dla nas nadal zbyt duże “zobowiązanie” – zawsze można skorzystać z ofert ogólnych, ale konfigurowanych właśnie dla osób często, choć nie dużo, korzystających z Internetu. W tej kategorii firma Polkomtel ma na przykład propozycję SIMDATA, która jest optymalna dla klientów nie wiedzących gdzie i kiedy będą musieli skorzystać z dostępu do sieci.

Oferta charakteryzuje się niską opłatą za transfer – 100 kB połączenia HSDPA/3G (UMTS)/EDGE/GPRS to tylko 0,03 zł. Można również korzystać z połączenia CSD/HSCSD i tutaj zapłacimy jedynie 0,31 zł za minutę.

Jak więc widać – jest w czym wybierać. Ktoś korzystający z mobilnego Internetu regularnie – będzie wolał opłacić abonament i dostać naprawdę spory limit transferu. Osoby surfujące rzadziej zapewne wybiorą opcję na kartę, doładowując konto tylko wówczas, kiedy jest to faktycznie potrzebne. Sporadycznie zaś używającym dostępu do sieci najbardziej opłaci się propozycja taniego transferu bez konkretnie zdefiniowanych pakietów – akurat do szybkiego sprawdzania poczty bądź danych teleadresowych.

źródło: iplus.gadzetomania.pl


Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x