Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Iomega oferuje superszybkie dyski USB 3.0 w cenie modeli USB 2.0

Firma Iomega, będąca własnością EMC, globalny lider w systemach ochrony danych ogłosiła, że przechodzi na nowy standard USB 3.0 we wszystkich dyskach przenośnych, zaczynając od nagradzanej linii napędów Iomega® eGo™. Wszystkie nowe przenośne dyski USB 3.0 będą wykorzystywały sprzętowe kodowanie danych i wiodące w branży zabezpieczenia przed awarią w wyniku upadku. Jest to kolejny krok w kierunku utrzymania pozycji lidera technologicznego.

Jako lider rynku zewnętrznych dysków twardych, Iomega ma zaszczyt być pierwszą firmą, która przechodzi na standard USB 3.0, bez konieczności zwiększenia kosztów dla klienta.” – powiedział Jonathan Huberman, prezes Iomega Corporation i działu Consumer and Small Business Products Division firmy EMC. „Dzięki superszybkiemu interfejsowi USB 3.0, który jest 10 razy szybszy od poprzednika, zabezpieczeniom przed awarią w wyniku upadku z wysokości do ponad 2 metrów i kodowaniu za pomocą algorytmu AES 256, dyski Iomega eGo będą najlepszym wyborem w kategorii pamięci przenośnych. Dołączony zestaw oprogramowania Protection Suite zawierający Iomega’s QuikProtect, v.Clone i Trend Micro’s Internet Security czyni z naszych dysków wyjątkowe rozwiązania, przy zachowaniu ceny napędów standardu USB 2.0.”

Mapa drogowa przechodzenia na standard USB 3.0

Iomega planuje przejść na standard USB 3.0 w przypadku wszystkich nowych dysków eGo o pojemności 500GB* i 1TB** do października 2010 r. Dyski eGo są kompatybilne ze wszystkimi komputerami z gniazdami USB 2.0 i wykorzystują wiodącą w branży technologię Drop Guard™ Xtreme, która pozwala na bezawaryjne upuszczenie dysku z wysokości ponad 2 m., co jest wynikiem dwukrotnie lepszym niż średnia na rynku***.

W pierwszym kwartale 2011 r. Iomega planuje zmianę interfejsu na USB 3.0 we wszystkich dyskach linii Iomega® Prestige. Wkrótce potem, Iomega przejdzie na standard USB 3.0 we wszystkich oferowanych dyskach przenośnych.

Dyski przenośne Iomega formatu 2,5 cala z powodzeniem mieszczą się w kieszeni lub torbie laptopa i nie wymagają dodatkowego zasilania, poza tym, dostarczanym przez złącze USB. Nowe dyski są w pełni kompatybilne z komputerami wyposażonymi  w złącza USB 2.0. Iomega oferuje opcjonalnie karty adapterów, które można wykorzystać w starszych komputerach, uzyskując funkcjonalność USB 3.0 i transfer danych na poziomie 5 gigabitów na sekundę.

Więcej niż dysk przenośny – rozwiązanie kompletne

Iomega szczyci się zapewnianiem kompletnych rozwiązań i dlatego właśnie wszystkie nowe dyski eGo USB 3.0 zostały wyposażone w mechanizmy szyfrowania z wykorzystaniem 256-bitowych kluczy (dla PC) oraz komplet kabli do współpracy z komputerami z gniazdami USB 2.0 i USB 3.0. Rodzina dysków Prestige zostanie wyposażona w mechanizmy szyfrowania z wykorzystaniem 256-bitowych kluczy (dla PC), a także interfejs USB 3.0 począwszy od pierwszego kwartału 2011 r.

Najlepszy zestaw oprogramowania dołączany do dysków przenośnych

Dla dysków przygotowane jest darmowe oprogramowanie Iomega Protection Suite, służące do archiwizacji, ochrony antywirusowej zdjęć, filmów, muzyki i innych plików oraz v.Clone™, który umożliwia użytkownikom przechowywanie na przenośnych dyskach obrazu komputerów PC.

Iomega Protection Suite zawiera:

  • v.Clone™, oprogramowanie do wykonywania wirtualnej kopii komputerów PC – łącznie z systemem operacyjnym, aplikacjami, ustawieniami i plikami na dyskach Iomega. Użytkownicy mogą wykorzystywać wirtualne kopie komputerów na dowolnych innych komputerach, tak jakby pracowali na własnych PC. Po ponownym podłączeniu do komputerów, z których była wykonywana kopia, następuje proces automatycznej synchronizacji danych ****.
  • 12-miesięczną subskrypcję oprogramowania Trend Micro™ Internet Security dla PC lub Trend Micro™ Smart Surfing dla Mac.
  • Iomega QuikProtect: oprogramowanie do archiwizacji na poziomie plików na dyski twarde i sieciowe urządzenia typu NAS (do notebooków i komputerów biurkowych Windows i Mac).
  • MozyHome™ Online Backup Service: internetowa usługa darmowej archiwizacji 2GB danych (nielimitowana przestrzeń na archiwum za 4,95 USD/miesiąc).  Serwis MozyHome Online pozwala odtworzyć najistotniejsze dane z dowolnego komputera z dostępem do Internetu z dowolnego miejsca na świecie.
  • Roxio® Retrospect® Express: oprogramowanie do archiwizacji danych, aplikacji i ustawień (do notebooków i komputerów biurkowych Windows i Mac).

Wszystkie programy Iomega Protection Suite mogą być pobrane przez Internet na nowe dyski eGo.

Dyski przenośne Iomega eGo – Piękne i bestie

Dyski eGo są nie tylko superszybkie, super odporne ale również zwracają uwagę wzornictwem. Wykorzystują cienką, mniejszą od poprzedniej generacji obudowę i należą do najmniejszych dysków 2,5 cala na rynku. Napędy są dostępne w kolorach: czerwonym, niebieskim i srebrnym.

Dysk największej pojemności (1 TB) może pomieścić do 4.000.000 zdjęć, 250.000 piosenek lub 385 godzin wideo.**

Ceny, dostępność i gwarancja

Więcej informacji o produktach Iomega i cenach można znaleźć na stronie www.iomega.com.

Iomega USB 3.0 Adapter do laptopów USB 2.0 jest dostępny w cenie 45 Euro, Iomega USB 3.0 PCI Express Adapter do desktopów PC jest dostępny w cenie 45 Euro.

Dyski, chronione trzyletnią gwarancją (trzeci rok po zarejestrowaniu produktu przez Internet), dostępne są w największych sieciach sklepów komputerowych oraz elektroniki użytkowej na terenie całej Polski, a także w sklepie internetowym www.iomega.com.

*           1 GB = 1,000,000,000 bajtów.

**          1 TB = 1,000,000,000,000 bajtów.

***        Drop Guard™ Xtreme wykorzystuje gumowane osłony Iomega Power Grip Band, które zapewniają ochronę przed upadkiem z wysokości ponad 2 m na przemysłową wykładzinę, jednak nie gwarantują, że dane nie zostaną utracone.

****       Technologia v.Clone nie jest obecnie kompatybilna z komputerami Mac lub PC, które nie pozwalają  na instalację aplikacji v.Clone, takich jak, np. komputery w kawiarenkach internetowych i innych publicznych miejscach. v.Clone nie jest kompatybilny ze wszystkimi systemami operacyjnymi.

*****      Przyjęto następujące założenia – Piosenki (MP3): 128 kb/s, kompresji 11:1, 4 min/piosenkę; Zdjęcia: 2.5MB na JPG, 6 megapikselowy aparat; DVD wideo: 5,5 Mb/s (2,597 GB/godzinę).

Źródło: Iomega

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x