Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Iomega prezentuje nowe przenośne dyski oznakowane logo Skin

Firma Iomega, będąca własnością EMC, lider w dziedzinie rozwiązań w zakresie przechowywania oraz bezpieczeństwa danych, ogłosiła premierę nowej ekscytującej linii produktów Iomega® Skin™ Hard Drive – trzech przenośnych dysków o pojemności 500 GB* o unikalnym wzornictwie i kolorystyce. Dyski powstały w kooperacji z firmą Skin Industries, jedną z czołowych marek sportowych w USA. Nowa linia dysków Iomega Skin składa się z trzech modeli, dla których oprawę graficzną zaprojektowała firma Skin.

„Dyski Iomega Skin pozwalają wyrazić alternatywny styl życia. Dzięki grafikom Skin Industries powinny zainteresować wszystkich, którzy lubią podążać własnymi drogami.” -powiedział Jonathan Huberman, Prezes Iomega i działu Consumer and Small Business Products Division firmy EMC. „Nowe dyski Iomega Skin łączą doskonałe wzornictwo z niewielką wagą, małymi wymiarami oraz funkcjami, których konsumenci oczekują od firmy Iomega. Do cech charakterystycznych należą między innymi wyjątkowa odporność i ochrona danych, jak również najwyższej klasy darmowe oprogramowanie. Dyski zapewne staną się  obiektem pożądania studentów i ludzi młodych.”

Dyski Iomega Skin

W nowej rodzinie Iomega Skin znajdują się trzy dyski. Wszystkie trzy modele mają pojemność 500 GB i wyposażone są w gniazdo USB 2.0.

Model ‘Radical’ wyróżnia się logo Skin w stylu retro na czarnej pokrywie obudowy i żółtym spodem, co czyni go zupełni wyjątkowym wśród innych dysków.

Model ‘Red Hot’ otrzymał logo Skin na czerwonej pokrywie dysku oraz czarny spód obudowy, definiując nowoczesny design dla młodych użytkowników komputerów.

Model ‘Knock Out’ zawiera ciemną tajemniczą aurę wokół gotyckiego logo Skin na srebrnej pokrywie oraz  czarny spód obudowy. Jedno spojrzenie powali współpracowników na kolana.

„To kolejny krok w kierunku popularyzacji tradycji Skin Industries. Jako CEO lubię patrzeć w przód we wszystkim, co robimy dla firmy. Premiera dysków Skin i współpraca z Iomega jest kolejnym krokiem, by stać się marką … więcej niż tylko odzieżową.” – powiedział Al Borda, CEO, Skin Industries.

“Młodzi ludzie szukają sposobów by się wyróżnić.” – powiedziała Rachelle Friedman, Prezes i Co-CEO, J&R Music and Computer World z Nowego Yorku.  „W J&R zawsze szukamy unikalnych, ekscytujących produktów dla naszych klientów. Nowe przenośne dyski Iomega Skin nie tylko mają styl, ale również oferują funkcjonalność wymaganą od profesjonalnych produktów – dużą przestrzeń na muzykę, zdjęcia i filmy, odporną obudowę, niezawodność i łatwość użytkowania. Dyski Iomega Skin są świetnym uzupełnieniem urządzeń peryferyjnych oferowanym przez J&R.”

Dyski dużej pojemności,  nie wymagające zasilania

Wszystkie trzy nowe dyski Iomega Skin stanowią doskonałe uzupełnienie każdego laptopa, tym bardziej, że nie wymagają dodatkowego zewnętrznego zasilania. Wystarczy podłączyć dysk do komputera za pomocą przewodu USB 2.0, by móc  korzystać z przestrzeni dyskowej.

Użytkownicy mogą pomieścić na nich do 200.000 zdjęć, ponad 125.000 piosenek lub ponad 190 godzin filmów **.

Odporne jak tylko można

Wszystkie nowe dyski wyposażone są w system Drop Guard™, który pomaga chronić dane nawet przy upadku z 130 cm na wykładzinę przemysłową, co jest 40% lepszym wynikiem od średniej innych dysków.

Oprogramowanie Iomega Protection Suite

Na dyskach znajduje się darmowe oprogramowanie Iomega Protection Suite służące do archiwizacji, ochrony antywirusowej zdjęć, filmów, muzyki i innych plików.

Iomega Protection Suite zawiera:

  • 12-miesięczną subskrypcję oprogramowania Trend Micro™ Internet Security dla PC lub Trend Micro™ Smart Surfing dla Mac.
  • Iomega QuikProtect: oprogramowanie do archiwizacji na poziomie plików na dyski twarde i sieciowe urządzenia typu NAS (do notebooków i komputerów biurkowych Windows i Mac).
  • Oprogramowanie Retrospect® Express: do archiwizacji danych, aplikacji i ustawień (do notebooków i komputerów biurkowych Windows i Mac).
  • MozyHome™ Online Backup service: internetowa usługa darmowej archiwizacji 2GB danych (nielimitowana przestrzeń na archiwum za 4,95 USD/miesiąc).  Serwis MozyHome Online pozwala odtworzyć najistotniejsze dane z dowolnego komputera z dostępem do Internetu z dowolnego miejsca na świecie.

Wszystkie programy pakietu Iomega Protection Suite można łatwo pobrać na dyski Iomega Skin .z Internetu.

Ceny, dostępność i gwarancja

Nowe dyski Iomega Skin dostępne są w USA i na stronie www.iomega.com w cenie 119,99 USD. Dyski będą też dostępne w najbliższych miesiącach w wybranych krajach Europy, także  w Polsce – już w lipcu.  Wszystkie dyski chronione są  3 letnią gwarancją (po rejestracji). Więcej informacji o dyskach można znaleźć na stronie www.iomega.com.

* 1 GB = 1.000.000.000 bajtów.

** Piosenki (MP3): 128 kb/s, kompresja 11:1, 4 min długości; Zdjęcia: 2,5 MB – jedno zdjęcie w formacie JPG wykonane przy użyciu aparatu o rozdzielczości 6 megapikseli; DVD Video: 5,5 Mb/s (2,597 GB/godzinę)

Źródło: Iomega

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x