Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Iomega wprowadza na rynek nowa generację dysków serii EGO w wersji przenośnej i biurkowej

Firma Iomega, będąca własnością EMC, lider w dziedzinie rozwiązań w zakresie przechowywania danych oraz bezpieczeństwa sieci na rynku SOHO, wprowadza do oferty nową generację dysków rodziny Iomega® eGo. Znajdują się w niej między innymi: niewielki dysk o pojemności 1TB*, nowe superszybkie dyski przenośne i biurkowe z interfejsem USB 3.0, dyski o pojemności do 2 TB z interfejsem FireWire® 800 dla Mac® w wersji przenośnej i biurkowej. Dyski wyposażone są w zestaw programów ochronnych Iomega Protection Suite.

„Nowe dyski serii Iomega eGo są uosobieniem stylu i funkcjonalności. Doskonale sprawdzą się dla użytkowników domowych jak i profesjonalistów, którzy wymagają szybkich, bezawaryjnych dysków biurkowych oraz wyjątkowo odpornych dysków przenośnych. Dyski łączą wyjątkowe wzornictwo i bogactwo funkcji.” – powiedział Jonathan Huberman, prezes Iomega Corporation i działu Consumer and Small Business Products Division w firmie EMC. „W Iomega wierzymy w rozwiązania kompletne, dlatego oferujemy nasze dyski z najlepszym zestawem programów do archiwizacji i ochrony antywirusowej, chroniących dane oraz komputery, z których korzystają użytkownicy. Dzięki takim działaniom Iomega wyznacza nowy poziom funkcjonalności zewnętrznych dysków twardych.”

Nowe dyski Iomega eGo Portable Hard Drives

Iomega oferuje obecnie dyski serii eGo Portable Hard Drive z dwoma wersjami interfejsów USB: nowy superszybki dysk eGo Portable Hard Drive o pojemności 500 GB z interfejsem USB 3.0 i trzy dyski Iomega Compact Edition o różnych pojemnościach z interfejsem USB 2.0. Niewielkie wymiary dysków sprawiają, że mieszczą się one bez problemu w kiszeni lub torbie. Co więcej, ich interfejsy nie wymagają dodatkowego zewnętrznego zasilania.

Nowy, szaroczarny dysk Iomega® SuperSpeed USB 3.0 eGo™ Portable Hard Drive charakteryzuje się 10-krotnie większym transferem od dysków USB 2.0, dzięki czemu zapis i odczyt zdjęć, filmów oraz muzyki jest  niezwykle szybki. Nowy dysk SuperSpeed USB 3.0 eGo o pojemności 500 GB współpracuje z oryginalnymi interfejsami USB 3.0, w które wyposażone są nowe komputery, jak również wstecznie zgodny jest z interfejsem USB 2.0. Iomega oferuje (sprzedawane osobno) karty adapterów USB 3.0, które można podłączać do starszych komputerów z gniazdami USB 2.0 o prędkości transferu do 5 GB/s.

Nowy dysk Iomega® USB 2.0 Compact Edition eGo™ Portable Hard Drive został wyposażony w mniejszą od poprzedników obudowę, co czyni go jednym z najmniejszych dysków formatu 2,5 cala na rynku. Dyski o pojemnościach 320 GB, 500 GB i 1 TB dostępne są w wytrzymałych obudowach w kolorach ‘Ruby Red’ (czerwonym), ‘Midnight Blue’ (granatowym) i  ‘Silver’ (srebrnym).

Iomega wprowadza też nowe dyski Iomega® 1TB eGo™ BlackBelt Mac Edition Portable Hard Drive z dwoma złączami: FireWire 800 i USB 2.0. Dysk wyposażony jest też w przewód „FireWire 800 to 400” dla tych, których komputery korzystają z portów FireWire 400. Nowy dysk eGo BlackBelt Mac Edition korzysta z technologii Iomega Drop Guard Xtreme, która pomaga chronić przed utratą danych w razie upuszczenia z wysokości do ponad 2 m, co jest wartością dwukrotnie większą od średniej na rynku.

Dyski eGo o pojemności 1 TB mogą pomieścić do 400.000 zdjęć, ponad 250.000 piosenek lub 385 godzin wideo ***.

Iomega oferuje również inne dyski dla użytkowników komputerów Mac: Iomega® eGo™ Helium Portable Hard Drive, idealny wybór do notebooków MacBook® Air; Iomega® Triple Interface eGo™ Portable Hard Drive z interfejsami FireWire 800, FireWire 400 i USB 2.0.  Dyski eGo Helium i Triple Interface są sformatowane w trybie HFS+.

Wszystkie dyski eGo (z wyjątkiem BlackBelt, który posiada najwyższe parametry wytrzymałości) korzystają z technologii Drop Guard™, która pozwala przetrwać upadek z wysokości 130 cm, co jest wartością o 40% wyższą od średniej.

Nowe dyski Iomega eGo Desktop Hard Drives

Iomega oferuje obecnie dwa nowe dyski biurkowe eGo dla użytkowników potrzebujących dużej przestrzeni dyskowej, bogactwa interfejsów i ceniących stylowe wzornictwo.

Nowy dysk Iomega® USB 3.0 eGo ™ Desktop Hard Drive oferuje superszybki interfejs USB 3.0 ułatwiający transfer dużych plików wideo i multimediów. Do pełnego wykorzystania zdolności nowego interfejsu niezbędny jest komputer ze złączami USB 3.0, jednak dysk jest w pełni zgodny ze starszymi portami USB 2.0. Iomega oferuje też oddzielenie adapter USB 3.0 PC Express do komputerów z portami USB 2.0 zwiększający szybkość transferu. Dyski Iomega USB 3.0 eGo Desktop Hard Drive w kolorze szaro-czarnym oferowane są w pojemnościach 1 TB i 2 TB i wyposażone są w zasilacz zgodny z normą ENERGY STAR®, dzięki czemu pobierają mniej energii.

Iomega oferuje też nowy dysk formatu 3,5 cala w srebrnej obudowie Iomega® Mac Edition eGo ™ Desktop Hard Drive z dwoma portami FireWire 800, jednym portem USB 2.0 port i trzeba przewodami: przewodem USB 2.0, FireWire 800 i  FireWire 400 to 800.  Dyski eGo Mac Edition, sformatowane w trybie HFS+, dostępne są w pojemnościach 1TB i 2TB.

Dyski o pojemności 2 TB mogą pomieścić do 800.000 zdjęć, ponad 500.000 piosenek lub 770 godzin wideo ***.

Najbardziej rozbudowany pakiet oprogramowania dla dysków na rynku

Do dysków dołączony jest darmowy pakiet programów Iomega Protection Suite, zawierający aplikacje do archiwizacji i ochrony antywirusowej danych.

Iomega Protection Suite zawiera:

  • 12-miesiączną subskrypcję programu Trend Micro™ Internet Security dla PC lub  Trend Micro™ Smart Surfing dla  Mac.
  • Iomega QuikProtect: oprogramowanie do archiwizacji (dla komputerów z systemami Windows i Mac).
  • EMC® Retrospect® Express: archiwizacja danych, aplikacji i ustawień (dla komputerów z systemami Windows i Mac).
  • Usługa MozyHome™ Online Backup: darmowa internetowa archiwizacja danych wielkości 2 GB (nielimitowana archiwizacja w cenie 4,95 $/miesiąc).  Usługa MozyHome Online pozwala odtworzyć zarchiwizowane dane z dowolnego komputera z dostępem do Internetu na całym świecie.

Użytkownicy dysków eGo mogą pobrać wszystkie programy z pakietu Iomega Protection Suite przez Internet.

Ceny, dostępność i gwarancja

–      Nowe dyski Iomega eGo dostępne są w sprzedaży odpowiednio w cenie:

–      Dysk 500GB Iomega® SuperSpeed USB 3.0 eGo™ Portable Hard Drive –  109,90 Euro.

–      Iomega® USB 2.0 Compact Edition eGo™ Portable Hard Drive  – 69,90 Euro za model 320GB; 89,90 Euro za model 500GB; 169,90 Euro za model 1TB.

–      Iomega® USB 3.0 eGo ™ Desktop Hard Drive –  199,90 Euro za model 2TB.

–      Iomega® Mac Edition eGo ™ Desktop Hard Drive – 149,90 Euro za model 1TB; 259,90 Euro za model 2TB.

–      Iomega® 1TB BlackBelt eGo™ Mac Edition Portable Hard Drive –  199,00 Euro.

–      Adapter Iomega USB 3.0 ExpressCard ™ do notebooków USB 2.0 – 44,90 Euro.

–      Iomega USB 3.0 PCI Express Adaptor dla komputerów biurkowych – 44,90 Euro.

Wszystkie dyski chronione są  trzy letnią gwarancją (po rejestracji). Produkty dostępne są u autoryzowanych dystrybutorów i sprzedawców, jak również sklepie internetowym www.iomega.com.

Więcej informacji o dyskach można znaleźć na stronie www.iomega.com.

* 1 TB = 1.000.000.000.000 bajtów.

** 1 GB = 1.000.000.000 bajtów.

*** Piosenki (MP3): 128 kb/s, kompresja 11:1, 4 min długości; Zdjęcia: 2,5 MB – jedno zdjęcie w formacie JPG wykonane przy użyciu aparatu o rozdzielczości 6 megapikseli; DVD Video: 5,5 Mb/s (2,597 GB/godzinę)

Źródło: Iomega

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x