Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

iPad 2: USB i Retina Display już wiosną ?

Apple jest mistrzem świata Public Relations produktów – portale internetowe huczą od plotek na temat iPada 2, który miałby trafić na rynek wiosną. Nowości mają być raczej ewolucyjne niż rewolucyjne. Co ma się pojawić nowej wersji tabletu? Przede wszystkim port USB, chociaż nie jest pewne czy będzie on realizował inne funkcje niż ładowanie urządzenia – taki wymóg urządzeniom elektronicznym postawiła jakiś czas temu Unia Europejska. Dzięki temu każda kolejna komórka, czy tablet nie będzie oznaczać kolejnej nowej, niepotrzebnej ładowarki w domu.

Co jeszcze w iPadzie 2? Według jednych serwisów wyświetlacz ma mieć ten sam rozmiar, niektórzy twierdzą, że ma być trochę mniejszy (7 cali, co pozwoli wyprodukować go taniej i konkurować ceną z Kindle). Co do jednego są zgodni: Apple najprawdopodobniej zdecyduje się na zastosowanie wyświetlacza w technologii Retina Display, użytej w iPhonie 4. Gwarantuje ona o wiele większą liczbę pikseli na centymetr kwadratowy, a co za tym idzie – lepszą jakość obrazu.

Nowością ma być też trzyosiowy żyroskop, który pozwoli zamieć tablet w urządzenie obsługujące jeszcze bardziej zaawansowane gry. Zwiększyć mają się również zdolności komunikacyjne urządzenia dzięki kamerze do rozmów internetowych. To była jedna z największych przewag netbooków nad produktem Apple.

Kiedy można się spodziewać nowego iPada 2? Prawdopodobnie w okolicach marca lub kwietnia. Obecny model miał swoją premierę w styczniu, a na rynek trafił w marcu. Znając konsekwencję Apple i chęć odświeżania co roku swoich produktów wiosną można spodziewać się nowego urządzenia.

A tymczasem Amerykanie w ostatni piątek (26 listopada) mieli możliwość skorzystania z dobrodziejstw „czarnego piątku”, czyli ostatniego piątku listopada, który oznacza oficjalny start świątecznego szaleństwa zakupowego. Tego dnia w amerykańskich sklepach oferowane są ogromne zniżki cenowe sięgające nawet 80 procent. Apple nie musi sięgać po aż tak drastyczne zniżki na swoje rewelacyjnie sprzedające się produkty: ceny niektórych modeli MacBook Air, MacBook Pro i iMac-ów obniżono o 8 proc. Niewiele, ale zawsze kilka dolarów zostało w kieszeni. Podczas promocyjnego piątku można było nabyć iPada o 41 dolarów taniej, iPada Otuch o 21 do 41 dolarów taniej (w zależności od konfiguracji). Szkoda, że u nas nie ma takich „czarnych piątków” 🙁

Wpis z mobilnyinternet.blox.pl


Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x